Barbie przekonuje, że możesz być kim chcesz

Mała rewolucja Mattel?

Dodano: 29.01.2016, Aktualizacja: 29.01.2016

"Czy możemy przestać rozmawiać o moim ciele?" - pyta Barbie na okładce magazynu "TIME", a informacja o nowej kolekcji słynnych i kontrowersyjnych lalek obiegła cały świat. Dlaczego? 3 sylwetki, 6 karnacji, 19 kolorów oczu, 20 fryzur oraz niezliczone modne stroje i akcesoria - chwali się Mattel na swojej, także polskiej stronie.Firma Mattel od dawna jest krytykowana za to, że wpaja dziewczynkom nieosiągalny ideał piękna, wiele osób uważa, że Barbie ze swoją talią osy i wydatnym biustem to nie jest najlepsza zabawka. Za pomysłem, by lalki bardziej oddawały otaczającą dzieci rzeczywistość stoi szefowa firmy, Evelyn Mazzocco. I tak w 2016 roku Barbie będzie miała 3 sylwetki, 6 karnacji, 19 kolorów oczu i 20 różnych fryzur. "Dziewczynki wymyślają historyjki i odgrywają je na nieskończenie wiele sposobów, rozwijając swoją wyobraźnię dzięki Barbie. Z dumą przedstawiamy trzy nowe sylwetki lalek, które odzwierciedlają otaczającą nas różnorodność" - czytamy na stronie Barbie.

Nam najbardziej do gustu przypadła Barbie z taką fryzurą:Nowa Barbie stała się też bohaterką okładki magazynu "TIME"

America’s biggest toy company is changing the most famous body in the world https://t.co/FHrAnveow6 pic.twitter.com/kXkVbsdPDs

— TIME.com (@TIME) styczeń 29, 2016
W listopadzie swoją premierę miała reklama specjalnej limitowanej kolekcji Barbie z marką włoskiego domu mody Moschino. W filmiku mały chłopiec bawi się lalkami z koleżankami.

"Zawsze wolałem lalki od samochodów i moja mama miała mi to za złe, nie pozwalając mi się tymi bawić. Uważam, że przez to miałem stracone dzieciństwo. Popieram kampanię! Walczmy z uprzedzeniami i heteroseksizmem" - pisaliście pod newsem.

(red)