"Uważam, że Biedroń robi kawał dobrej roboty"

Urodziny Roberta Biedronia

Dodano: 13.04.2015, Aktualizacja: 13.04.2015

Nie da się ukryć, że materiały dotyczące Roberta Biedronia zawsze wzbudzały na naszym portalu gorące dyskusje. Od początku wiele osób kibicowało jednak działaczowi i politykowi i doceniało jego pracę na rzecz LGBT w Polsce. Z okazji dzisiejszych urodzin Roberta Biedronia - laurka w postaci komentarzy naszych czytelników oraz czytelniczek z ostatnich lat. I oczywiście najlepsze życzenia od naszej redakcji!


Przypomnijmy, że wieloletni działacz LGBT i współtwórca Kampanii Przeciw Homofobii w 2011 roku został posłem - jednym z bardziej pracowitych i wygrywających plebiscyty na najlepszego parlamentarzystę. Trzy lata później zdobył ponad 57 proc. głosów w drugiej turze wyborów prezydenckich w Słupsku - zostając pierwszą w naszym kraju ujawnioną osobą na stanowisku prezydenta miasta. Z okazji dzisiejszych 39. urodzin Roberta Biedronia - życzymy wszystkiego najlepszego! I czekamy na kolejne sukcesy!

Uważam, że Biedroń robi kawał dobrej roboty. Trzeba walczyć o nasze prawa, nie jest ważne czy uda nam się to za rok, czy dziesięć lat, ale przynajmniej nie będziemy mieli do siebie pretensji, że nie próbowaliśmy. Nie możemy porównywać się z innymi krajami, bo żaden inny naród nie jest taki jak my - każdy naród własnym tempem przyjmuje to co nowe. My musimy sprawić aby nie traktowali nas jak przelotna promocja z zachodu tylko jako duży, wspólny organizm, który żyje własnym życiem w tym kraju - pisał w 2010 roku jeden z naszych czytelników o działalności Roberta Biedronia na rzecz związków partnerskich.

Biedronia można lubić lub nie, ale dla mnie to społecznik. Robi więcej niż nie jeden/jedna z nas. Dlatego zanim skrytykujemy zróbmy coś. Przecież Biedroń dopiero teraz został posłem - tak na początku 2012 roku odnosiliście się do pierwszych tygodni Roberta Biedronia i Anny Grodzkiej w Sejmie, które dla zainteresowanych wcale nie były łatwe i które pokazały, że nasi parlamentarzyści muszą dopiero zdać egzamin z tolerancji.

Pan Robert Biedroń kiedyś mnie bardziej śmieszył, niż uchodził w moich oczach za poważnego polityka. Może to skutek mojego braku zainteresowania lub ulegania opiniom innych... Jednak obecnie bardzo go szanuję. Widać, że jest niesamowicie pracowity i wciąż uparcie robi swoje (mimo wszystko). Trzymam za niego kciuki, bo mam wrażenie, że w obecnym Sejmie jest on osobą, która najbardziej troszczy się o prawa LGBT - tak ocenialiście Roberta Biedronia w maju zeszłego roku.

Brawo panie Robercie! Inni politycy mogą się od pana uczyć. Bo wielu z nich jak dla mnie pod względem kultury nie dorasta do pięt - w 2014 roku tygodnik "Polityka" uznał Roberta Biedronia za najlepszego posła.

Pan Biedroń jest bardzo dobrym politykiem. Wie kiedy i w jakiej sprawie się odezwać, angażuje się w sprawy Pomorzan jak i Polaków LGBT. Trzymam kciuki, żeby został prezydentem Słupska i tylko żałuję, że nie będzie prezydentem Wrocławia - tak komentowaliście informację o tym, że Robert Biedroń będzie kandydował na stanowisko prezydenta Słupska.

Nie raz można było spotkać tu komentarze użytkowników, że wstydzą się Biedronia. Że niby przegięty, że niby jakiś nie taki głosik, że niby żyje z bycia gejem i na tym oparł swoją karierę... Wychodzi na to, że mieszkańcy Słupska są mniejszymi homofobami, niż niektórzy geje :P - to jeden z najpopularniejszych komentarzy pod informacją o wynikach drugiej tury wyborów w Słupsku.

Na początku kwietnia Robert Biedroń został laureatem nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk. "Nasz tegoroczny laureat wbrew wszelkim uprzedzeniom, swoją bezpośredniością, uczciwością i jawnością działania, jawnością w każdej dziedzinie życia, także osobistego, przekonuje do siebie nawet najbardziej nieprzekonanych: zwyczajnie robi to, co zapowiedział i do czego został wybrany" - mówiła Kamila Ceran, naczelna radia TOK FM.

(red)