Gdańsk: homoseksualizmem w... kandydata

W niedzielę druga tura!

Dodano: 26.11.2014, Aktualizacja: 26.11.2014

Paweł Adamowicz promuje w Gdańsku homoseksualizm? Ulotki o takiej treści pojawiły się ostatnio przed kościołem na Przymorzu - o czym donosi "Gazeta.pl". Ubiegający się o reelekcję Paweł Adamowicz oraz Andrzej Jaworski z Prawa i Sprawiedliwości zmierzą się w niedzielę w drugiej turze wyborów na prezydenta Gdańska. A my przypominamy, że Robert Biedroń i Agnieszka Łuczak powalczą o prezydentury w Słupsku i Tomaszowie Mazowieckim!


W pierwszej turze Adamowicz otrzymał 46,05 proc. głosów, Jaworski - 26,15 proc.

"Paweł Adamowicz pozwala, by organizacje homoseksualne przedstawiały swoją ofertę młodzieży (w tym także gimnazjalistom) na różnego rodzaju spotkaniach, warsztatach, targach. Paweł Adamowicz planował dwa lata temu otwarcie w Katowni Gdańskiej Muzeum Praw Człowieka, gdzie miały być prowadzone warsztaty antydyskryminacyjne oraz wrażliwości genderowej, promujące homoseksualizm, zrównujące osoby niepełnosprawne, Kaszubów z ... homoseksualistami. W ramach warsztatów florystycznych niepełnosprawni mieli przygotowywać kwietniki ze znakiem tęczy (symbolem homoseksualistów). Prace te miały być wystawiane potem w różnych punktach Gdańska" - dowiadujemy się z wysłanej serwisowi przez czytelniczkę ulotki, której autorzy/autorki apelują, by nie głosować na Adamowicza.

Andrzej Jaworski, poseł Prawa i Sprawiedliwości dał się przede wszystkim poznać jako przewodniczący słynnego już Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Zapytany jednak przez dziennikarzy "Gazety.pl" czy wie o homofobicznych ulotkach, odpowiedział "Nie uważam, żeby Paweł Adamowicz promował homoseksualizm, a osobiście nie mam nic przeciwko mniejszościom homoseksualnym".

Przypomnijmy, że Robert Biedroń (Słupsk) i Agnieszka Łuczak (Tomaszów Mazowiecki) wezmą udział w drugich turach w wyborach prezydenckich w swoich miastach.

(red)