Tęczowe role, które zapewniły im Oscary

W niedzielę gala!

Dodano: 01.03.2018, Aktualizacja: 04.03.2018

W nocy z niedzieli na poniedziałek poznamy laureatów i laureatki Oscarów 2018! My trzymamy kciuki za Thimoteé Chalameta, James'a Ivory'ego i całą ekipę "Tamtych dni, tamtych nocy", ale także za np. ujawnioną Dee Rees, Richarda Jenkinsa (w "Kształcie wody" wciela się w geja) i Rachel Morrison, która ma szansę zostać pierwszą kobietą z Oscarem za zdjęcia (nie mówiąc już, że... lesbijką!). Heterycy często dostawali Oscary za role LGBT - przypominamy je z okazji oscarowego weekendu.


WILLIAM HURT za rolę Luisa Moliny w "Pocałunku kobiety pająka". Cztery nominacje, Oscar dla Williama Hurta za rolę geja - Luisa Moliny. Film opowiada losy więźniów politycznych i obyczajowych w latach 70., osadzonych w jednym z argentyńskich więzień.TOM HANKS za rolę Andrew Becketta w "Filadelfii". Dwa Oscary - dla Toma Hanksa za główną rolę i Bruce'a Springsteena za piosenkę "Streets of Philadelphia". Film miał szansę na Oscara dla najlepszego scenariusza, ale przegrał z "Fortepianem" Jane Campion.Film możecie obejrzeć w serwisie Netflix. HILARY SWANK za rolę Brandona Teeny w "Nie czas na łzy". Hillary Swank zdobyła Oscara za wstrząsającą rolę Brendana w filmie Kimberly Peirce. Była to pierwsza statuetka za transpłciową rolę.NICOLE KIDMAN za rolę Virginii Woolf w "Godzinach".Jeden Oscar na dziewięć nominacji. W 2002 roku doceniono pierwszoplanową rolę Nicole Kidman (która wcieliła się w Virginię Woolf), film miał też szansę na Oscary dla najlepszego filmu, reżyserii czy scenariusza.Film możecie obejrzeć w serwisie HBO GO. CHARLIZE THERON za rolę Aileen Wuornos w "Monster". Oscar dla Charlize Theron za rolę seryjnej morderczyni, Aileen Wuornos, w filmie opartym na autentycznych wydarzeniach. W rolę Selby, partnerki Aileen, wcieliła się Christina Ricci.Film możecie obejrzeć w serwisie Netflix.  PHILIP SEYMOUR HOFFMAN za rolę Trumana Capote w "Capote". Jeden Oscar na dwie nominacje. Philip Seymour Hoffman fenomenalnie zagrał Trumana Capote i w kategorii aktorskiej pokonał m.in. Heatha Ledgera. Capote, który nigdy nie ukrywał swojej homoseksualności, był w latach 70. stałym b...   ( Pozostało znaków: 6768 )
Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.
Zostań Przyjacielem Queer.pl aby zobaczyć pełną treść artykułu