Szara polska rzeczywistość motywuje nas do działania

Sandra i Anna wzięły ślub w Kopenhadze

Dodano: 26.02.2018, Aktualizacja: 27.02.2018

Od czego zacząć? Prowadzą bloga, angażują się, dzięki akcji crowdfundingowej zebrały pieniądze na ślub w Danii, który miał miejsce w zeszłym tygodniu. Pojawiają się w mediach i chcą dać widzialność kobietom nieheteronormatywnym w Polsce. I powtarzają: mówcie, pokazujcie się, ujawniajcie. Poznajcie Sandrę i Anię.


Chcecie podzielić się własną historią?PISZCIE DO NAS! Rozdział numer jeden: na początku była oczywiście randka. Trzy miesiące później - decyzja o wspólnym zamieszkaniu. Potem nie było już tak kolorowo - rodzinom ciężko było zaakceptować ich związek. Wszystkie strony potrzebują czasu, by poukładać swoje relacje na nowo.Rozdział numer dwa to decyzja o zebraniu pieniędzy na ślub w Kopenhadze, z pomocą jednej z crowdfundingowych platform. Było dużo hejtu, ale "dzięki" niemu dziewczyny zebrały dwa razy więcej pieniędzy niż potrzebowały.Rozdział trzeci to spełnienie marzenia o ślubie, który odbył się 14 lutego, czyli w walentynki, w Kopenhadze.Rozdział czwarty? Medialne doniesienia, blog, plany poszerzenia rodziny i niestety, jak w coraz większej liczbie przypadków, wyjazd z Polski. O ślubie, potrzebie widzialności kobiet niehetero i inspiracjach mówią w rozmowie z nami same Sandra i Anna.Jak wrażenia po ślubie?Jesteśmy zmęczone, ale szczęśliwe. Nie spodziewałyśmy się, że sam ślub cywilny będzie takim stresującym wydarzeniem. Napięcie w d...   ( Pozostało znaków: 4465 )
Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer.

https://twitter.com/magdadropek

Zostań Przyjacielem Queer.pl aby zobaczyć pełną treść artykułu