Jak Kim Lee queerowała "słowiańskość"

Relacja z Londynu

Dodano: 11.02.2018, Aktualizacja: 11.02.2018

Kim Lee znowu w podróży! Tym razem zapraszamy do lektury relacji z Londynu, gdzie nasza drag queen dumnie queerowała "słowiańskość" (i nie tylko!).


Kochani Moi!Po Berlinie przyszedł czas na Londyn! Tym razem zaproszona zostałam do innej europejskiej stolicy, Londynu. Odnoszę wrażenie, że od kilku miesięcy mamy zwiększone zainteresowanie sytuacją osób LGBTQ w naszym kraju, co wydaje się ubocznym skutkiem zmian politycznych i wzrostu tendencji, nazwijmy to, “konserwatywnych”. Zaproszona zostałam przez Calvert 22 Foundation oraz The Calvert Journal – wielokrotnie nagradzanego magazynu poświęconego regionowi świata, który oni nazywają New East – czyli Europie Wschodniej, Bałkanom, Rosji i Kaukazowi. Najpierw miałam zaszczyt wziąć udział w panelu poświęconym LGBTQ w naszym regionie - panelu bardzo przekrojowym: od sztuki (Katarzyna Perlak!) przez fotografię i literaturę (Lubiewo!), na którym wraz z innymi gośćmi mogłam przybliżać życie LGBTQ w kulturze, w polityce i poza nią. Oczywiście w wystąpieniach, odczytach feministycznych tekstów, pokazach queerowego science-fiction, czy... rosyjskich teledyskach gejowskich z lat 90-tych.Miałam także ogromną przyjemność wystąpić na scenie kultowego klubu The Queen Adelaide na Hackney Road (wcze...   ( Pozostało znaków: 4620 )
Autor: Kim Lee Drag queen, performerka Kim Lee zadebiutowała na scenie 1 listopada 2002 roku w Halloween, od tego czasu występuje w klubach w całej Polsce, popularyzując kulturę drag.
Zostań Przyjacielem Queer.pl aby zobaczyć pełną treść artykułu