Tęczowe i rekordowe Pjongczang 2018

Lista ujawnionych sportowców

Dodano: 06.02.2018, Aktualizacja: 13.02.2018

Był rekord w Rio, będzie też rekord w Pjongczangu: podczas tegorocznych zimowych igrzysk olimpijskich zobaczymy 14 ujawnionych sportowców! W tym po raz pierwszy - ujawnionych mężczyzn. Otwarcie imprezy już w piątek, czas też więc podsumować "tęczową" drużynę. Komu będziecie kibicować? Kto ma największe szanse na medale?


BRITTANY BOWE (USA, panczenistka)Trzykrotnie zdobyła Puchar Świata, wielokrotna medalistka mistrzostw świata, specjalizuje się w dystansach na 500, 1000 i 1500 metrów. Z amerykańskich serwisów możemy się dowiedzieć, że obecnie spotyka się z holenderską panczenistką, Manon Kammingą. "Miło jest być z kimś, kto ma taką samą pasję, to samo nas napędza, mamy te same cele. To oczywiście trudne, bo mieszkamy w różnych stronach świata, ale obie jesteśmy skupione na własnych celach. Ona na swojej drużynie, ja na swojej. I to działa" - mówiła w rozmowie z NBC. BELLE BROCKHOFF (Australia, snowboarding)Specjalizuje się w snowcrossie. Jej udział w zimowych igrzyskach olimpijskich do końca nie był pewny - nabawiła się poważnej kontuzji kolana. Ujawniła się w 2013 roku, głośno sprzeciwiała się anty-LGBT prawu w Rosji przed igrzyskami w Soczi w 2014 roku, w których wzięła udział. JORIK HENDRICKX (Belgia, łyżwiarz figurowy)Dwukrotny mistrz kraju, reprezentował Belgię także na igrzyskach w Soczi, gdzie zajął 16. miejsce. W Pjongczangu pojawi się już jako ujawniony gej - ujawnił się dopiero niedawno i jak mówił w wywiadach - w Soczi nie był jeszcze na to gotowy i chciał się skupić na sporcie. DANIELA IRASCHKO-STOLZ (Au...   ( Pozostało znaków: 5202 )
Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.
Zostań Przyjacielem Queer.pl aby zobaczyć pełną treść artykułu