Brakuje nam damskiej wersji Biedronia, Piróga, Raczka

Rozmowa z Kate i Lenską

Dodano: 05.02.2018, Aktualizacja: 07.02.2018

Kate i Lenska prowadzą wspólny profil na Instagramie: wrzucają zdjęcia, na których możemy podglądać ich codzienność, podróże, czy to, co ich interesuje i zachwyca. W chwili obecnej profil this_is_klenska obserwuje ponad… 12 tys. osób! Jak się poznały, czy namawiałyby inne tęczowe pary do wspólnych kont i co je inspiruje – opowiadają w rozmowie z nami. Też prowadzicie wspólny profil w mediach społecznościowych? Chcecie się pochwalić? Piszcie do nas!


Jak się poznałyście?Poznałyśmy się u Was, na queer.pl! Pisałyśmy ze sobą przez kilka miesięcy, raczej po kumpelsku, niczego nie zakładając. Jednak od samego początku widać było chemię intelektualną, od razu było wiadomo, że nadajemy na tych samych falach i mamy podobne poczucie humoru. Pomysł spotkania wyniknął z tego, że pod uczelnią Kate w Szczecinie miała zagrać Brodka w ramach trasy XS. No i Lenska przyjechała z Poznania! To była niedziela, obie byłyśmy wykończone, bo każda z nas była po imprezie. Nie zmienia to faktu, że na żywo też od razu czułyśmy się ze sobą jakbyśmy znały się tysiąc lat. A potem już tylko szukałyśmy pretekstu, żeby widywać się regularnie. Skąd pomysł na wspólne konto na Instagramie?Tak naprawdę nasze konto na IG powstało trochę przez przypadek, a trochę dla żartu. Lenska miała swojego instagrama już długo, Kate była natomiast wyznawczynią tumblr’a. Któregoś wieczoru Lenska powiedziała: „Kaaaateee, już nie oglądaj tych gołych cyków na tumblerze, załóż sobie lepiej insta.” A Kate stwierdziła: „Dobra, ale założę nam wspólne konto, okej?” „Okej.” Nie traktowałyśmy tego wówczas ani trochę na poważnie i byłyśmy w głębokim szoku, że nasze 3 ziarniste zdjęcia na krzyż przyniosły nam 30 followersów. Z czasem jednak prowadzenie wspólne...   ( Pozostało znaków: 5522 )
Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer.

https://twitter.com/magdadropek

Zostań Przyjacielem Queer.pl aby zobaczyć pełną treść artykułu