Oliwa do ognia: film jako dodatek do popcornu

Helios i Multikino tłumaczą, dlaczego nie grają "Tamtych dni, tamtych nocy"

Dodano: 30.01.2018, Aktualizacja: 30.01.2018

Nie zrozumcie mnie źle, nie odmawiam kinom prawa do zarabiania pieniędzy. Nie doszukuję się także homofobicznego spisku w rezygnacji sieci Helios i Multikino z projekcji "Tamtych dni, tamtych nocy". Trafia mnie natomiast szlag, że kina bez żadnego wstydu, przyznają, że dla nich liczy się tylko "piniądz".


Przesadzam? Dział PR Multikina mówi to wprost: "Premiera zbiegła się z premierami polskich filmów, które zdecydowaliśmy się pokazać w Multikinie. A tych od początku roku pojawiło się wiele (m.in. „Narzeczony na niby”, „Atak paniki”, „Podatek od miłości”, „Plan B”). Zależy nam, aby wspierać rodzime produkcje. Z uwagi na ferie do repertuaru wprowadziliśmy także sporo filmów dziecięcych. W miniony weekend (tj. od 26 stycznia) w kinach pojawiły się inne filmy festiwalowe przyjęte przez publiczność bardzo ciepło, tj. „Księżyc Jowisza” czy „Dusza i ciało”. Nie uwzględniliśmy tych produkcji w repertuarze z wyżej wymienionych powodó...   ( Pozostało znaków: 2767 )
Autor: Radek Oliwa Queer.pl Założyciel portalu Queer.pl, fundator Równość.org.pl, członek Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich.

https://twitter.com/roliwa

Zostań Przyjacielem Queer.pl aby zobaczyć pełną treść artykułu