Czarne lustro naszych czasów

Premiera czwartego sezonu "Black Mirror"

Dodano: 29.12.2017, Aktualizacja: 29.12.2017

Wyobraźcie sobie aplikację randkową, która na podstawie Waszych przyzwyczajeń i osobowości dobiera Wam partnera lub partnerkę. A następnie daje czas na poznanie się. Brzmi całkiem prawdopodobnie? Albo urządzenie, dzięki któremu bojący się o dziecko rodzic może kontrolować je cały czas. Koniec 2017 roku to ciekawy moment na premierę kolejnego sezonu dystopijnego serialu, który raczy nas wizją (niedalekiej) przyszłości. I bardzo przeraża. Dziś premiera czwartego sezonu "Black Mirror".


"To nie jest odcinek. To nie jest marketing. To rzeczywistość" - wpis o takiej treści pojawił się na twitterowym koncie "Black Mirror" po wygranych przez Donalda Trumpa wyborach prezydenckich w USA. Twórca serialu, Charlie Brooker, przewidział to już w 2013 roku - jeden z jego odcinków opowiadał o podkładającym głos pod rysunkową postać komiku, który wkracza do świata polityki. We wrześniu 2016 Brooker mówił, że jego zdaniem był to jeden ze słabszych odcinków drugiego sezonu brytyjskiego serialu, ale w obecnych czasach, w kontekście prezydenckiej kampanii w USA, nabiera zupełnie innego znaczenia. I przewidział, że Trump wygra wybory.Charlie Brooker to brytyjski satyryk i scenarzysta. W 2011 roku, wraz z Annabel Jones, stworzyli "Black Mirror" - trzyodcinkową antologię, która swoją premierę miała na kanale Channel 4. W 2013 roku pojawił się drugi sezon. Brookera i Jones fascynowało to, jak technologie wpływają na ludzkie życie, zwł...   ( Pozostało znaków: 3971 )
Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.
Zostań Przyjacielem Queer.pl aby zobaczyć pełną treść artykułu