Nie jestem babcią geja. Jestem babcią Stefana

Babę zesłał Bóg: babcia sojuszniczka

Dodano: 22.12.2017, Aktualizacja: 22.12.2017

Na Anielę czekam w domu jej córki i wnuczki, gdzie roznosi się aromat świątecznych pierników. Wpada lekko spóźniona, za co od progu zaczyna przepraszać. Opowiada o tym, jak musiała pomóc przy bożonarodzeniowej szopce, bo okazało się, że nie ma materiału na niebo, a przecież w szopce musi być niebo. Siada w fotelu obok i płynnie przechodzi do lubianej przez nią książki ks. Charamsy "Kamień węgielny", przy której popłakała się już po pierwszych pięciu stronach.


- Anna Krystowczyk - Użyłaś kiedyś słów, które bardzo mi się spodobały. Powiedziałaś "ja nie mam czego akceptować". Zgadza się, nie uznaję sformułowań akceptacja i tolerancja w kontekście natury seksualnej. Nie mówię przecież, że akceptuję lub toleruję Żyda. Mogę tolerować trudną ciocię, która jest w towarzystwie. Ciężko z nią rozmawiać, ale jest częścią rodziny, więc toleruję ją. Orientacja jest czymś naszym tak, jak kolor oczu. Wszyscy zostaliśmy stworzeni do miłości. Od zawsze tak uważałaś, czy potrzebowałaś do tego czasu? Takie wartości wyniosłam z rodzinnego domu i tak postrzegam świat oraz ludzi. Moim dzieciakom również przekazałam te wartości. Być może duży wpływ na to miał fakt, że moja mama nie wychowywała się w Polsce. W '22 wyjechali do Luksemburga, gdzie spotkała masę ludzi różnych kultur. Teraz jeszcze muszę coś zaznaczyć… Tak? Powiedziałaś, że chcesz przeprowadzić wywiad z babcią geja. Ja nie jestem babcią geja. Jestem babcią Stefana, Martynki i Bartka. Ich natura seksualna mnie nie obchodzi. Stefan mnie o swojej poinformował, ale to niczego nie zmieniło w naszej relacji. Jak Cię o tym poinformował? Przyznam, że już wcześniej coś przeczuwałam. Wokół niego zawsze kręciło się dużo dziewczyn, ale nie był z żadną na stałe. Najpierw powiedział Martynce, później Lidii, a więc swojej matce, a mojej córce. Przyszli do mnie oboj...   ( Pozostało znaków: 5836 )
Autor: Anna Krystowczyk Miłośniczka starych filmów, jazzu i fotografii Poznański nabytek z polski wschodniej. Miłośniczka starych filmów i dobrych książek. Współautorka vloga "Book raczy wiedzieć".
Zostań Przyjacielem Queer.pl aby zobaczyć pełną treść artykułu