Czy św. Małgorzata obroni Nowy Sącz przed LGBT?

Nie dla "Artykułu osiemnastego"

Dodano: 09.11.2017, Aktualizacja: 10.11.2017

"Jeżeli ktoś ma ochotę na organizacje takich spotkań, może je robić w innych miejscach. Miasto Nowy Sącz właśnie przyjęło oficjalnie patronat świętej Małgorzaty, nie wyobrażam sobie, aby w miejskich instytucjach odbywały się tego typu eventy. Prezydent jednoznacznie nie wyraził zgody na organizacje tego spotkania" - powiedział zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Komunikacji Społecznej w mieście Nowy Sącz - o pokazie filmu "Artykuł osiemnasty" w miejskiej galerii.


10 listopada w Małej Galerii w Nowym Sączu miał odbyć się pokaz filmu "Artykuł osiemnasty", a następnie dyskusja o związkach partnerskich i równości małżeńskiej. Kto jeszcze nie widział: to film dokumentalny, który próbuje odpowiedzieć na pytanie - dlaczego w Polsce nie udało się wprowadzić prawa umożliwiającego formalizację związków osób tej samej płci. Po filmie miała odbyć się dyskusja z m.in. Wojtkiem i Michałem, parą, która bierze udział w litygacji strategicznej. Miejsce? Nowosądecka Mała Galeria - żeby nie było, za pieniądze. Galeria jest jednostką miejską, ale pracują w niej mili i otwarci ludzie, którzy nie ujrzeli zagrożenia dla lokalnych społeczności, tym bardziej św. Małgorzaty, ani w filmie, ani w dyskusji. W środę wieczorem Fundacja Równość.org.pl została poinformowana, że w galerii jest awaria i pokaz filmu nie może się odbyć. Znaleziono inne miejsce, ale ...   ( Pozostało znaków: 3776 )
Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer.

https://twitter.com/magdadropek

Zostań Przyjacielem Queer.pl aby zobaczyć pełną treść artykułu