Jak być tęczowym patriotą?

Poradnik dla LGBT

Dodano: 07.11.2017, Aktualizacja: 11.11.2017

Czy można być LGBT i polskim patriotą lub patriotką? Co w ogóle oznacza być Polką i Polakiem? Czy jesteście dumni ze swojego kraju? Czy tęczowa flaga komponuje się z polską? Z okazji dzisiejszego święta zachęcamy Was do dyskusji na ten temat i... z przymrużeniem oka prezentujemy nasz poradnik - jak być tęczowym patriotą?


Po 123 latach zaborów, w 1918 roku, Polska odzyskała niepodległość. Chciałoby się rzec, że piękne święto, powód do radości i dumy z bycia Polakiem i Polką. Jak jest - wszyscy wiemy. Dziś patriotyzm jest bardziej "obciachem", a do tego kojarzonym raczej ze smutnymi chłopcami, którzy chcą "Polski tylko dla Polaków".Czy jesteśmy jeszcze w stanie "odzyskać" patriotyczne symbole i sam patriotyzm? Czy to w ogóle ma sens? Czujecie się tęczowymi patriotami? Z okazji dzisiejszego święta przygotowaliśmy kilka "oczywistych oczywistości". BĄDŹ SOBĄNie każdy może sobie pozwolić na życie poza szafą, ale jeśli tylko możesz - bądź so...   ( Pozostało znaków: 2664 )
Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.
Zostań Przyjacielem Queer.pl aby zobaczyć pełną treść artykułu