Kim Lee szturmuje... Reichstag

Relacja z General Assembly w Berlinie

Dodano: 07.11.2017, Aktualizacja: 07.11.2017

Cezary Gmyz, Kim Lee oraz symboliczny szturm na... Reichstag? Znana drag queen wzięła udział w General Assembly w Berlinie, gdzie mówiła m.in. o prawach LGBT. Oto relacja z wydarzenia, które dziś kończy się w stolicy Niemiec.


Kochani,od 3 do 5 listopada 2017 roku Milo Rau (reżyser i kreator, przez wielu uważany za najważniejszego obecnie twórcę światowego teatru) zwołał w Berlinie Zgromadzenie Ogólne (General Assembly), uznając, że parlamenty już przestały nas reprezentować i nie potrafią rozwiązywać globalnych problemów. Wśród 60 deputowanych z całego świata znalazło się także miejsce dla mojej osoby – jako drag queen, jako Polaka, jako Wietnamczyka, oraz jako osoby nieheteroseksualnej. Odbywające się pod kontrolą międzynarodowych obserwatorów politycznych, złożone ze znakomitych jednostek – filmowców, pisarzy, dziennikarzy, prawników, obrońców praw człowieka itd.  – zgromadzenie miało charakter bardzo różnorodny i pluralistyczny (z Polski drugim delegatem był Cezary Gmyz – korespondent TVP i jeden z rzeczników tzw. „dobrej zmiany” w naszym kraju). Przez trzy dni debatując w stolicy Niemiec na pięciu sesjach plenarnych (trwających od rana do wieczora) nad wyzwaniami przyszłości zastanawialiśmy się, gdzie obecnie stoimy jako wspólnota światowa, oraz co należy robić - społecznie, ekonomicznie, ekologiczn...   ( Pozostało znaków: 4661 )
Autor: Kim Lee Drag queen, performerka Kim Lee zadebiutowała na scenie 1 listopada 2002 roku w Halloween, od tego czasu występuje w klubach w całej Polsce, popularyzując kulturę drag.
Zostań Przyjacielem Queer.pl aby zobaczyć pełną treść artykułu