Czy PO poprze projekt o związkach Nowoczesnej?

Z opozycją o prawach LGBT

Dodano: 06.11.2017, Aktualizacja: 06.11.2017

W piątek, podczas konferencji ILGA Europe, odbył się panel, a następnie konferencja prasowa z politykami opozycji: Moniką Wielichowską z PO, Krzysztofem Mieszkowskim z Nowoczesnej, Barbarą Nowacką z Inicjatywy Polskiej i Justyną Samolińską z Partii Razem. Czego mogliśmy się dowiedzieć? Nic o Was bez Was, dlatego zebraliśmy najciekawsze informacje i wypowiedzi.


Nikt nie ma wątpliwości, że przy obecnym układzie sił politycznych w Polsce nie mamy co marzyć o parlamentarnym poparciu dla ważnych dla nas kwestii: związków partnerskich, równości małżeńskiej, czy chociaż nowelizacji kodeksu karnego o takie przesłanki, jak np. orientacja seksualna i tożsamość płciowa. Czy to oznacza, że nie należy w ogóle rozmawiać o tych kwestiach lub zaniechać przedstawiania projektów ustaw? Uczestnicy i uczestniczki piątkowego panelu w Warszawie nie mieli wątpliwości, że nie.PRAWA LGBTKrzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej, obecnie poseł, a wcześniej dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu, powiedział, że mu wstyd za polską demokrację. Przypomniał swoje doświadczenia z pracy w teatrze, gdzie - to właśnie urzędnicy z PO "wykluczali" spektakle o tematyce LGBT. Poseł powiedział, że ma dwa marzenia: by Polacy mogli lepiej poznać kulturę LGBT, albowiem obecnie jej nie znają, więc się jej boją i by geje i lesbijki w Polsce mieli szansę na normalne życie. Barbara Nowacka zwróciła uwagę, że podobne debaty i panele...   ( Pozostało znaków: 4398 )
Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer.

https://twitter.com/magdadropek

Zostań Przyjacielem Queer.pl aby zobaczyć pełną treść artykułu