Orientuj się! Pakiet edu o LGBT+ dla młodzieży

Edukacja zamiast homofobii w polskich szkołach

Dodano: 27.09.2017, Aktualizacja: 27.09.2017

Już pod koniec września Miłość Nie Wyklucza wyrusza w Polskę z nowym projektem edukacyjnym skierowanym przede wszystkim do uczniów i uczennic szkół średnich.


„Orientuj się!” to: - pakiet drukowanych materiałów, w których w prosty sposób przekazujemy podstawowe informacje o osobach LGBT+, zbijamy najbardziej rozpowszechnione mity oraz podpowiadamy jak wspierać młode osoby i gdzie mogą one szukać pomocy; - „żywa” strona internetowa, którą będziemy rozbudowywać o nowe treści, m.in. odpowiedzi na pytania nadsyłane przez czytelników i czytelniczki; - seria spotkań w całej Polsce, na których będziemy opowiadać o projekcie, rozdawać drukowane pakiety i rozmawiać o edukacji z zaproszonymi ekspertami i ekspertkami. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już w piątek, 29 września do Krakowa! Po pierwsze – wiedza O tym, że poziom niechęci czy wręcz otwartej wrogości wobec osób LGBT+ jest bezpośrednio skorelowany z brakiem porządnej edukacji chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Nawet krótki przegląd homo-, b...   ( Pozostało znaków: 3604 )
Autor: Hubert Sobecki aktywista, scenarzysta, z wykształcenia filozof, Prezes Miłość Nie Wyklucza Współautor scenariuszy do filmu Artykuł Osiemnasty - pierwszego dokumentu o równości małżeńskiej w Polsce - oraz gier Cinders i Solstice niezależnego polskiego studia MoaCube.
Zostań Przyjacielem Queer.pl aby zobaczyć pełną treść artykułu