Drag queens w Teatrze Dramatycznym

Kim Lee o Kinky Boots

Dodano: 11.07.2017, Aktualizacja: 11.07.2017

W ostatni weekend w Teatrze Dramatycznym Warszawie miała miejsce premiera Kinky Boots – inspirowanego prawdziwą historią jednego z najbardziej szalonych musicali, z efektowną drag queen Lolą w jednej z dwóch głównych ról!


- Kim Lee - Wielu z Was może kojarzyć film pod tytułem „Kinky Boots” (tłumaczony u nas jako „Kozaczki z pieprzykiem”), a także sam musical – był już bowiem wystawiany najpierw na Broadwayu, a potem mogliśmy go obejrzeć w innych teatrach na całym świecie. Zawsze z tą samą muzyką i słowami Cyndi Lauper – jednej z gejowskich ikon lat 80-tych. Nareszcie dotarł do Polski i wszedł do repertuaru Teatru Dramatycznego.Miałam przyjemność współpracować przy tym spektaklu (ciuchy na plakacie reklamującym musical, który widzicie obok, możecie także zobaczyć na moich show!) - z tym większą przyjemnością oczekiwałam na premierę. I nie zawiodłam się. Wyprodukowany przez Ewę Słobodzianek, w reżyserii Eweliny Pietrowiak musical w polskiej wersji, z adaptowanym scenariuszem, z tekstami piosenek tłumaczonymi na nasz język, uwzględnia naszą polską specyfikę, niepozbawiony jest aluzji do literatury czy współczesnych wydarzeń (dobra zmiana, Trump itp.). I jest po prostu znakomity - oparty na świetnej grze aktorskiej w starym stylu i dobrze napisanych dialogach. Oczywiście jak to w musicalu - mamy świetną muzykę i możliwość podziwiania umiejętności wokalnych i tanecznych...   ( Pozostało znaków: 4954 )
Autor: Kim Lee Drag queen, performerka Kim Lee zadebiutowała na scenie 1 listopada 2002 roku w Halloween, od tego czasu występuje w klubach w całej Polsce, popularyzując kulturę drag.
Zostań Przyjacielem Queer.pl aby zobaczyć pełną treść artykułu