Z Mascarą i na wysokich obcasach przez Wiedeń

Wiedeń dla społeczności LGBT

Dodano: 27.09.2016, Aktualizacja: 27.06.2017

Mascara to jedynie tusz do rzęs? Nieprawda! Wiedeńska Drag Queen, artystka burleskowa, wizażystka artystyczna oraz DJane o olśniewającym pseudonimie „Tamara Mascara” zarówno prezentuje chętnie swoje wdzięki, jak i udziela wskazówek na temat Wiednia!


- Artykuł sponsorowany -


Udane zakupy na handlowej ulicy Mariahilfer Straße to oczywiście nieodzowny element perfekcyjnego dnia w metropolii nad Dunajem. „Phil, na ulicy Gumpendorferstraße, to idealne miejsce na chwilę odpoczynku: księgarnia, kawiarnia i bar w jednym. Lokal jest uwielbiany przez studentów i hipsterów. Natomiast na przyjemnie zakończenie zakupów idealnie nadaje się znajdujący się tuż za rogiem Felixx...”

Więcej wskazówek dla zakupowych księżniczek znajdziesz tu.

Po odstawieniu zakupów i wyszykowaniu się w mieszkaniu Tamary wieczór na mieście rozpoczyna się od kolacji w obrotowej restauracji na wieży Dunajskiej (Donauturm) – wspaniały panoramiczny widok 360° gwarantowany! „Miejscem na kolację, które mogę serdecznie polecić, jest także Café Berg – lokal jest całkowicie przyjazny osobom LGBT. Ci, którzy szukają czegoś wytworniejszego, powinni wybrać się do The Bank Brasserie”. W restauracji w byłej centrali banku podawane są wyśmienite potrawy oraz wspaniałe drinki. Tamara poleca szczególnie Das Augustin: „Wyborne potrawy w przystępnych cenach oraz przytulna atmosfera – w restauracji zadomowił się nawet kotek. Czego chcieć więcej!?”

Po wzmocnieniu można bawić się dalej podczas jeszcze młodej imprezowej nocy – w Palmenhaus w parku Burggarten czekają na gości przepyszne koktajle, podawane w imperialnym otoczeniu. „Wyborne drinki w atrakcyjnych cenach, komponowane są także przez barmana Kan Zuo w barze The Sign Lounge.” Dla tych, którzy przed wyruszeniem na taneczny parkiet, mają ochotę na jeszcze bardziej przytulne klimaty, podobnie jak Tamara Mascara, powinni skosztować gorącej czekolady z rumem w legendarnej, gejowskiej kawiarni Savoy, znajdującej się bezpośrednio obok targu Naschmarkt. „Uwielbiam to miejsce.” Najlepszy adres dla mających ochotę na flirt to hipsterski bar Village Bar. Znawczyni sceny radzi w zaufaniu: „Tu znajdziecie wyjątkowo dużo singli gejów.”


Fot. Wien Tourismus Rainer Fehringer

Gdzie jeszcze zatem znajdują się warte odwiedzenia miejsca związane ze środowiskiem gejów i lesbijek? Listę lokali znajdziesz tu.

Najpierw poprawa makijażu, a następnie punkt kulminacyjny wieczoru: odbywająca się mniej więcej co kwartał impreza burleskowa „Imperial Madness“, obok uwielbianej przez Tamarę Säulenhalle w parku Volksgarten. Nic dziwnego, że królowa imprez natychmiast dołącza do roztańczonego tłumu. Jednak absolutnie ulubionym wydarzeniem DJane jest „The Circus” w Wiener Arena: „To największa impreza gejowska w Austrii, z międzynarodowymi zespołami i imponującymi pokazami. Obowiązkowy punkt programu dla każdego geja, odwiedzającego Wiedeń!”

Ostatni przystanek szalonej nocy: Why Not. Klub od niepamiętnych czasów jest stałym miejscem spotkań wiedeńskich gejów. „W każdy piątek i sobotę rozkręca się tu balanga.” Nieregularnie odbywające się imprezy to świetne rozwiązanie dla wciąż niezaspokojonych. Na przykład w klubie Ken Club: „Najlepszy Pop Club w mieście. Świetną zabawę gwarantują Drag Queens za konsoletami mikserskimi”, mówi DJane, która osobiście regularnie puszcza tu muzykę.

Imprezowe wskazówki dla gejów i lesbijek w Wiedniu znajdziesz tu.

Informacje na temat wielu aktualnych wydarzeń w Wiedniu oraz wspaniałe konkursy z nagrodami znajdziesz na facebook.com/GayCityWien i facebook.com/GayfriendlyVienna. Powinno się to Wam spodobać...
Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.