Najciekawsze cytaty w Polsce i na świecie

Kto i co mówił? 21 naj 2015

Dodano: 21.12.2015, Aktualizacja: 28.12.2015

Co roku wybieramy najciekawsze i najważniejsze wypowiedzi polityków, celebrytów, artystów, osób publicznych, dotyczące społeczności LGBT. Kto i jak o nas i o ważnych dla nas sprawach mówił w 2015 roku? Wybraliśmy dla Was 21 najciekawszych!


Martwię się o dzieci. Zwłaszcza o moje własne. Mam dwóch synów, jeden jest gejem. Chciałabym równych praw dla obu. Jeżeli małżeństwa jednopłciowe przejdą w referendum, moi synowie będą mieli równe prawa w kraju swego urodzenia. To proste pytanie, prosta jest więc odpowiedź: Głosuj na Tak Mary Knox O'Brien, matka dwóch synów, w "Irish Times" przed irlandzkim referendum ws. małżeństw jednopłciowych Nie i nikt nie powinien ich mieć. Dla mnie to nie jest kwestia praw gejów i lesbijek, czy praw cywilnych, to kwestia praw człowieka i to powinno razić nas wszystkich. To bardzo proste, albo ktoś ma równe prawa, albo ich nie ma Hozier, autor hitu "Take me to church", o tym, czy miał osobiste powody, by głośno mówić o homofobii Potrzebujemy kulturowej rewolucji - publiczne upokarzanie musi się skończyć, czas na interwencję - nie tylko w internecie, ale także w całej naszej kulturze Monica Lewinsky podczas wykładu TED Nie ma takiej ustawy, nie ma więc o czym rozmawiać Prezydent Bronisław Komorowski zapytany o związki partnerskie podczas spotkania z internautami przed wyborami Określanie ludzi homoseksualnych mianem grzeszników i oferowanie im 'leczenia' jest nieodpowiedzialne. Jeśli ludzie są szczęśliwi i troszczą się o swoich bliskich, to przecież nie można nazywać ich grzesznikami Babcia Marie, która wystąpiła z Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego po homofobicznych słowach duchownego Dużo myślałem nad tym, co oznacza bycie ujawnionym aktorem w programie telewizyjnym – dla mnie to niezwykła szansa. Jako fan co tydzień, rok w rok, wpuszczam kogoś do swojego domu, po jakimś czasie ten ktoś zaczyna być dla ciebie rodziną. I gdy aktor decyduje się na wyjście z szafy – ty stajesz przed wyzwaniem, tak jakby ujawnił się członek rodziny: hej, jestem gejem, hej, jestem lesbijką, hej jestem transpłciowy. Ludzie dorastający w społecznościach, w których nie poznali żadnego geja ani lesbijki – widzą kogoś ujawnionego w telewizji, albo ujawnionego bohatera – i tworzą swoistą świadomość. I stają przed wyzwaniem zaakceptowania takiej osoby, bycia otwartym Aktor Wentworth Miller, podczas spotkania z fanami i fankami w Krakowie, o roli ujawnionych osób publicznych Małżeństwo należy do ludzi. To oni decydują. To nie jest religijna instytucja. Moim zdaniem zobowiązanie wobec drugiej osoby jest jednym z największych osiągnięć ludzkości. Nie jest łatwo ...   ( Pozostało znaków: 10013 )
Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.
Zostań Przyjacielem Queer.pl aby zobaczyć pełną treść artykułu