Wsparcie dla osób LGBT

Adresy i numery telefonów dla gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych potrzebujących pomocy

Dodano: 04.09.2015, Aktualizacja: 20.12.2017

Przedstawiamy miejsca i instytucje, które zapewniają pomoc dla osób LGBT, pozostających w ciężkiej lub skomplikowanej sytuacji życiowej.GDAŃSK

TOLERADO

Darmowe porady psychologiczne dla osób LGBTQ, udzielane są przez terapeutkę, Magdalenę Łabędź (www.magdalenalabedz.pl). Porady są udzielane wyłącznie osobom wcześniej zapisanym. By się zapisać, napisz: psycholog@tolerado.org.

Również dla rodziców LGBT Tolerado gwarantuje wsparcie. Jeżeli jesteś rodzicem geja, lesbijki lub osoby transseksualnej i chciałbyś/chciałabyś porozmawiać z innym rodzicem będącym w tej samej sytuacji, napisz na naszego maila. Odpowie Ci mama Bożena. Napisz: tolerado@tolerado.org.

KRAKÓW

STOWARZYSZENIE QUEEROWY MAJ


Od 7 marca 2017 roku rusza grupa wsparcia dla osób homo- i biseksualnych. Więcej informacji: wsparcie@queerowymaj.org.

Stowarzyszenie Profilaktyki i Wsparcia w Zakresie HIV/AIDS "Jeden Świat”

W Krakowie anonimowe i bezpłatne testy można wykonać między innymi w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym prowadzonym przez Stowarzyszenie „Jeden Świat” we wtorki i czwartki (ul. Kopernika 19). W punkcie dostępna jest fachowa i profesjonalna kadra, która odpowie na każde pytanie. Punkt działa dzięki niezwykle konstruktywnej współpracy Stowarzyszenia ze Szpitalem Uniwersyteckim oraz dzięki wsparciu finansowemu Krajowego Centrum ds. AIDS i Gminy Miejskiej Kraków.

Kontakt: pkd.kopernika@gmail.com

POZNAŃ

GRUPA STONEWALL

Pomoc doradcza, psychologiczna i coachingowa oferowana przez Grupę Stonewall adresowana jest do osób LGBT+, które ukończyły 16 rok życia oraz ich rodzin (rodziców, rodzeństwa, dzieci), o ile zgłaszana sprawa dotyczy kwestii LGBT+.
Konsultacje odbywają się po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym z konkretnym psychologiem pełniącym dyżur w danym dniu (czwartki, w godz. 18.00-20.00). Aby umówić się na spotkanie, prosimy o kontakt telefoniczny najpóźniej godzinę przed rozpoczęciem dyżuru lub o kontakt mailowy najpóźniej w dniu poprzedzającym dyżur.

ŁÓDŹ

FABRYKA RÓWNOŚCI
Masz problem, który wymaga pomocy?Czujesz się zagubiony, będąc osobą nieheteroseksualną?Doświadczyłeś/łaś homofobicznej przemocy?Nie wahaj się, napisz do nas!Żadna wiadomość nie pozostaje bez odpowiedzi!

Porad udziela Cecylia Przybyszewska (psycholożka) indywidualnie (po uprzednim umówieniu) oraz przez Internet: psycholog@fabrykarownosci.com.

Pomoc psychologiczna i prawna dla osób transpłciowych

Zapraszamy do kontaktu pod adresem: psycholog@transfuzja.org
– internetowa pomoc psychologiczna dla osób z całej Polski i zagranicy,
– konsultacje psychologiczne w siedzibie fundacji.

WARSZAWA

LAMBDA WARSZAWA

Oferujemy profesjonalne i kompleksowe poradnictwo w sprawach związanych z orientacją i tożsamością seksualną. Poradnictwo przeznaczone jest dla osób homoseksualnych, biseksualnych i trans oraz ich bliskich. Porad udzielają profesjonalistki_ści, posiadający doświadczenie w pracy na rzecz osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans). Oferowane porady są bezpłatne i anonimowe. Jeżeli nie zaznaczono inaczej, nie jest konieczne wcześniejsze zapisywanie się. Szczegółowe informacje o pełnej ofercie poradnictwa można znaleźć na stronie Lambdy Warszawa.

KAMPANIA PRZECIW HOMOFOBII

Jeżeli dotyka Cię dyskryminacja na tle orientacji seksualnej lub tożsamości/ekspresji płciowej, a w szczególności:
przemoc,
nękanie w szkole lub na uczelni,
trudności w funkcjonowaniu/braku akceptacji w rodzinie,
trudności w samoakceptacji, zrozumieniu swojej orientacji, seksualnej,umów się mailowo na spotkanie z psychologiem w budynku KPH ul. Solec 30a w Warszawie: bezpieczniej@kph.org.pl.

KLINIKA UNIWERSYTETU SWPS

Celem jednostki jest stworzenie miejsca, które odpowiada w realny sposób na potrzeby wsparcia, pomocy rodzinie, parom, jednostkom w całym Cyklu życia rodziny. Można tam uzyskać pomoc między innymi poprzez pracę z parami homoseksualnymi i rodzinami w przechodzeniu przez kryzysy związane z homoseksualnym członkiem rodziny. 
Wszystkie potrzebne informacje można naleźć na ich stronie internetowej

Pomoc psychologiczna dla osób transpłciowych: Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Warszawa

 

TELEFON ZAUFANIA

Lambda Warszawa
Tel.22 628 52 22, e-mail: poradnictwo@lambdawarszawa.org
Godziny pracy: poniedziałek – piątek w godz. 18:00 – 21:00

Komunikator Gadu-gadu 1286102

Godziny pracy: poniedziałki, środy i czwartki w godz. 20:00 – 22:00

TELEFON ANTYPRZEMOCOWY

Feminoteka

Telefon antyprzemocowy Feminoteki jest przeznaczony dla kobiet doświadczających przemocy ekonomicznej, fizycznej, psychologicznej i seksualnej. Pomoc wszystkim kobietom – w tym transpłciowym.

720 908 974 – we wtorki, środy lub czwartki w godzinach 13.00-19.00

Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.