Wsparcie dla osób LGBT

Adresy i numery telefonów dla gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych potrzebujących pomocy

Dodano: 04.09.2015, Aktualizacja: 20.12.2017

Przedstawiamy miejsca i instytucje, które zapewniają pomoc dla osób LGBT, pozostających w ciężkiej lub skomplikowanej sytuacji życiowej.


GDAŃSK

TOLERADO

Darmowe porady psychologiczne dla osób LGBTQ, udzielane są przez terapeutkę, Magdalenę Łabędź (www.magdalenalabedz.pl). Porady są udzielane wyłącznie osobom wcześniej zapisanym. By się zapisać, napisz: psycholog@tolerado.org.

Również dla rodziców LGBT Tolerado gwarantuje wsparcie. Jeżeli jesteś rodzicem geja, lesbijki lub osoby transseksualnej i chciałbyś/chciałabyś porozmawiać z innym rodzicem będącym w tej samej sytuacji, napisz na naszego maila. Odpowie Ci mama Bożena. Napisz: tolerado@tolerado.org.

KRAKÓW

STOWARZYSZENIE QUEEROWY MAJ


Od 7 marca 2017 roku rusza grupa wsparcia dla osób homo- i biseksualnych. Więcej informacji: wsparcie@queerowymaj.org.

Stowarzyszenie Profilaktyki i Wsparcia w Zakresie HIV/AIDS "Jeden Świat”

W Krakowie anonimowe i bezpłatne testy można wykonać między innymi w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym prowadzonym przez Stowarzyszenie „Jeden Świat” we wtorki i czwartki (ul. Kopernika 19). W punkcie dostępna jest fachowa i profesjonalna kadra, która odpowie na każde pytanie. Punkt działa dzięki niezwykle konstruktywnej współpracy Stowarzyszenia ze Szpitalem Uniwersyteckim oraz dzięki wsparciu finansowemu Krajowego Centrum ds. AIDS i Gminy Miejskiej Kraków.

Kontakt: pkd.kopernika@gmail.com

POZNAŃ

GRUPA STONEWALL

Pomoc doradcza, psychologiczna i coachingowa oferowana przez Grupę Stonewall adresowana jest do osób LGBT+, które ukończyły 16 rok życia oraz ich rodzin (rodziców, rodzeństwa, dzieci), o ile zgłaszana sprawa dotyczy kwestii LGBT+.
Konsultacje odbywają się po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym z konkretnym psychologiem pełniącym dyżur w danym dniu (czwartki, w godz. 18.00-20.00). Aby umówić się na spotkanie, prosimy o kontakt telefoniczny najpóźniej godzinę przed rozpoczęciem dyżuru lub o kontakt mailowy najpóźniej w dniu poprzedzającym dyżur.

ŁÓDŹ

FABRYKA RÓWNOŚCI
Masz problem, który wymaga pomocy?Czujesz się zagubiony, będąc osobą nieheteroseksualną?Doświadczyłeś/łaś homofobicznej przemocy?Nie wahaj się, napisz do nas!Żadna wiadomość nie pozostaje bez odpowiedzi!

Porad udziela Cecylia Przybyszewska (psycholożka) indywidualnie (po uprzednim umówieniu) oraz przez Internet: psycholog@fabrykarownosci.com.

Pomoc psychologiczna i prawna dla osób transpłciowych

Zapraszamy do kontaktu pod adresem: psycholog@transfuzja.org
– internetowa pomoc psychologiczna dla osób z całej Polski i zagranicy,
– konsultacje psychologiczne w siedzibie fundacji.

WARSZAWA

LAMBDA WARSZAWA

Oferujemy profesjonalne i kompleksowe poradnictwo w sprawach związanych z orientacją i tożsamością seksualną. Poradnictwo przeznaczone jest dla osób homoseksualnych, biseksualnych i trans oraz ich bliskich. Porad udzielają profesjonalistki_ści, posiadający doświadczenie w pracy na rzecz osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans). Oferowane porady są bezpłatne i anonimowe. Jeżeli nie zaznaczono inaczej, nie jest konieczne wcześniejsze zapisywanie się. Szczegółowe informacje o pełnej ofercie poradnictwa można znaleźć na stronie Lambdy Warszawa.

KAMPANIA PRZECIW HOMOFOBII

Jeżeli dotyka Cię dyskryminacja na tle orientacji seksualnej lub tożsamości/ekspresji płciowej, a w szczególności:
przemoc,
nękanie w szkole lub na uczelni,
trudności w funkcjonowaniu/braku akceptacji w rodzinie,
trudności w samoakceptacji, zrozumieniu swojej orientacji, seksualnej,umów się mailowo na spotkanie z psychologiem w budynku KPH ul. Solec 30a w Warszawie: bezpieczniej@kph.org.pl.

KLINIKA UNIWERSYTETU SWPS

Celem jednostki jest stworzenie miejsca, które odpowiada w realny sposób na potrzeby wsparcia, pomocy rodzinie, parom, jednostkom w całym Cyklu życia rodziny. Można tam uzyskać pomoc między innymi poprzez pracę z parami homoseksualnymi i rodzinami w przechodzeniu przez kryzysy związane z homoseksualnym członkiem rodziny. 
Wszystkie potrzebne informacje można naleźć na ich stronie internetowej

Pomoc psychologiczna dla osób transpłciowych: Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Warszawa

 

TELEFON ZAUFANIA

Lambda Warszawa
Tel.22 628 52 22, e-mail: poradnictwo@lambdawarszawa.org
Godziny pracy: poniedziałek – piątek w godz. 18:00 – 21:00

Komunikator Gadu-gadu 1286102

Godziny pracy: poniedziałki, środy i czwartki w godz. 20:00 – 22:00

TELEFON ANTYPRZEMOCOWY

Feminoteka

Telefon antyprzemocowy Feminoteki jest przeznaczony dla kobiet doświadczających przemocy ekonomicznej, fizycznej, psychologicznej i seksualnej. Pomoc wszystkim kobietom – w tym transpłciowym.

720 908 974 – we wtorki, środy lub czwartki w godzinach 13.00-19.00

Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.