Queer.pl - dziennik portalowy

Poprawki, zmiany i nowości

Dodano: 30.12.2012, Aktualizacja: 19.07.2013

W naszym dzienniku informujemy Was o zmianach, które na bieżąco wprowadzamy na Queer.pl


07.02.2013

Udało nam się zakończyć pracę nad wszystkimi punktami portalu, z których korzystaliście na starym portalu - teraz czas na nowości i dopracowywanie kolejnych elementów. Przez najbliższe tygodnie będziemy pracować nad: udostępnieniem systemy pomocy dla użytkowników, skuteczniejszej moderacji obraźliwych treści, zgłaszaniu treści, poprawkach w grupach, stworzeniem pełnowartościowego e-magazynu z publikacjami naszego portalu, poprawkami w przewodniku, poprawkami w nawigacji, rozszerzeniami do profili oraz aktualizacją baz danych filmów i książek. Staramy się też na bieżąco poprawiać drobniejsze błędy. Liczmy tu nadal na Waszą pomoc. Najskuteczniejszą są wpisy na tej stronie, zawierające pełny adres strony, której dotyczy problem oraz krótki opis.

Dziękujemy Wam za cierpliwość - mamy nadzieję, że powoli przyzwyczajacie się do nowego wyglądu strony.

06.02.2013

Ważne - problemy z formularzem kontaktowym. Odkryliśmy dość poważny błąd. Treść niektórych wiadomości, wysyłana do nas za pomocą formularza kontaktowego mogła do nas nie dotrzeć. Jeżeli wysyłaliście tą drogą ważne wiadomości i nie otrzymaliście odpowiedzi / pomoc, prosimy o ponowienie kontaktu.

Prowadzimy nabór moderatorów i moderatorek. Mamy nadzieję, że dzięki temu rozładujemy trochę czas oczekiwania na sprawdzanie zdjęć profilowych. W tej chwili weryfikacja zdjęć Przyjaciół Queer.pl trwa ok. 12 godzin, przy pozostałych kontach to 4-7 dni. Pracujemy ostro nad poprawą, tak aby poprawić wynik na 2 godziny / 24 godziny. * Update * Problem weryfikacji fotek jest rozwiązany - są sprawdzane na bieżąco.

05.02.2013

Od ostatniego weekendu są grupy! Nie są jeszcze w pełni zaimplementowane, ale wszystkiego podstawowe funkcje już są.

05.02.2013

Od ostatniego weekendu są grupy! Nie są jeszcze w pełni zaimplementowane, ale wszystkiego podstawowe funkcje już są.

29.01.2013

Poza tym, że pracujemy nad grupami (powinny być w tym tygodniu), dopracowaliśmy dział książek i filmów. Po przebudowie wygląda to tak: http://queer.pl/film/4216/wysnione-milosci-2010.
Udało na się także poprawić błędy związane z IE8. Gdyby się jeszcze się jakieś pojawiły, prosimy o wpis wraz z adresem strony, gdzie problem występuje.

21.01.2013

Grupy się robią :) Tutaj przedsmak... Nie chcemy jeszcze podawać ostatecznego terminu, bo w międzyczasie pojawiają się inne pilne rzeczy jak dostęp dla moderatorów zdjęć, ustawienia prywatności, etc. Pracujemy :-)

Dziękujemy w tym miejscu za Wasze wsparcie, które oferujecie nam w formie opłat za korzystanie z serwisu. Pisaliśmy o tym wielokrotnie, ale chętnie to powtarzamy. Dzięki tej pomocy możemy rozwijać serwis a jest co robić, bo poziom jaki narzucają ogólnoświatowe portale jest bardzo wysoki a tempo zmian zawrotne. Bez Waszej pomocy portal po prostu przestał by istnieć. W ciągu ostatnich kilku lat sporo tego typu miejsc zniknęło z sieci. Dziękujemy Wam za to!

16.01.2013

Najbardziej irytujące błędy udało nam się chyba poprawić. Zajęliśmy się także błędami związanymi z urządzeniami mobilnymi. Queer.pl działa w tej chwili na domyślnych przeglądarkach systemów iOS oraz Android. Jeszcze w tym roku zajmiemy się wersją mobilną lub apkami. W ciągu najbliższych kilku miesięcy priorytetem jest jednak portal. Prace nad systemami znikającymi z rynku jak Symbian nie będą prowadzone.

Przez 1-2 tygodni popracujemy nad grupami, na które wiele osób już niecierpliwie czeka (wiemy, wiemy... :-)

10.01.2013

Wczoraj naprawialiśmy wiadomości. Teraz powinni pokazywać się wszystkie. Równocześnie zamierzamy powrócić do przechowywania wiadomości przez określony okres czasu. Automatycznie usuwanie nie jest jeszcze aktywne, więc możecie póki co zapisać sobie ulubione wiadomości na komputerze.

Powróciły także powiadomienia o nowych komentarzach pod artykułami. Dodatkową funkcją jest możliwość wyłączenia tych komentarzy na poziomie powiadomień. Subskrypcję powiadomień można także aktywować i dezaktywować pod każdym artykułem. Funkcja dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

08.01.2013

Powróciła możliwość usuwania komentarzy pod własnym profilem i fotkami. Rozszerzyliśmy ustawienia prywatności i tablicy. Rozpoczęliśmy kosmetykę nawigacji no i najważniejsze: udało nam się odciążyć serwer kilkakrotnie, co umożliwi nam przywrócenie opcji powiadomień bez przeładowywania strony.

07.01.2013

Dziś pracowaliśmy nad brakami w widoku profilu, edycją wydarzeń oraz usprawnieniem moderacji zdjęć. Rozpoczęliśmy także prace nad poprawieniem ustawień prywatności. Cały czas usprawniamy także wydajność systemy - w niedzielę był momentami ponownie dosyć ociężały.

04.01.2013

Poprawiliśmy bardzo irytujący błąd, który mógł uniemożliwiać niektórym użytkownikom logowanie po założeniu nowego konta (na stronie pojawiała się informacja o konieczności aktywowania hasła, choć hasło było już aktywowane). Teraz można się już bez problemu logować.

Zmieniliśmy także statusy związków, które przypominały ustawienia portali randkowych. IS nie była portalem randkowym i Queer.pl też takim nie będzie.

Pisaliśmy o tym już w wielu miejscach, ale skorzystamy z okazji, żeby się przypomnieć. Nie jesteśmy w stanie rozpatrywać indywidualnych zapytań ani tym bardziej na nie odpowiadać. Mamy w tej chwili blisko 100.000 użytkowników i użytkowniczek. Czytamy Wasze uwagi na tej stronie i te rzeczowe bierzmy pod uwagę. Staramy się rozwiązywać problemy o których piszecie, pod warunkiem, że są dobrze opisane i nie leżą po stronie użytkownika. Nie możemy tego robić natychmiast.

03.01.2013

Dziś poprawialiśmy kilka złośliwych drobiazgów dodanie płci podczas rejestracji, nieuwzględnianie własnego profilu w odwiedzających, dopracowanie powiadomień o aktywności użytkownika na tablicy, dodanie starych wpisów na profilu, pokazywanie płci na profilu, stronnicowanie znajomych w profilu, literówki i niefortunne sformułowania.

02.01.2013

Szczęśliwego Nowego Roku! :-)

Dziś rozwiązaliśmy problem użytkowników, którzy zapomnieli na jaki adres e-mail rejestrowali konto. Przygotowaliśmy formularz, który przypomni Wam dane logowania.

"Odmuliliśmy" także cały portal i śmiga aż miło. Sporadycznie mogą się pojawiać sekundowe przerwy.

31.12.2012

Nie obyło się oczywiście bez komplikacji... Niestety nie jesteśmy w stanie indywidualnie odpowiadać na Wasze zapytania. W poniższym wpisie podsumowaliśmy najważniejsze problemy związane z ze zmianami.

Zamula... Tak, to fakt. Jest to związane z wieloma technicznymi przyczynami. Pracowaliśmy wczoraj nad tym do późna w nocy i dziś robimy to także. Myślimy, że w połowie tego tygodnia będzie lepiej.

Żeńskie końcówki To niedopatrzenie (męskich) programistów. Oczywiście nowy portal będzie także uwzględniał fakt, że z portalu korzystają dziewczyny. Przepraszamy Was za to niedopatrzenie.

Logowanie Do logowania konieczny jest adres e-mail. Wiele osób zapomniało na jaki adres zakładały konto. Dla nich przygotujemy na dniach formularz przypominający adres. Nie zgłaszajcie się z tym problemem indywidualnie.

Krytyka Rozumiemy, że radykalne zmiany zawsze budzą niechęć. Czytamy Wasze uwagi. Te konstruktywne bierzemy pod uwagę. Te emocjonalne a mniej rzeczowe są dla nas dowodem, że przywiązaliście się do nas. To nas cieszy i zrobimy wszystko, abyście nie byli zawiedzeni.

30.12.2012

Oto Queer.pl! Kilka miesięcy pracy i spore nadzieje związane z zupełnie nową odsłoną "Innej Strony". W tym miejscu będziemy informować Was o poprawkach, zmianach i nowościach. Czekamy na Wasze komentarze i propozycje.
Autor: Brak informacji