Inna Strona to QUEER.PL!

W tym roku zmieniamy nazwę

Dodano: 01.02.2012, Aktualizacja: 01.02.2012

To nie żart. Wiemy, co oznacza taka zmiana i zdajemy sobie sprawę z ryzyka, które podejmujemy.


To nie żart. Wiemy, co oznacza taka zmiana i zdajemy sobie sprawę z ryzyka, które podejmujemy.

Dlaczego to robimy? Nazwa "Inna Strona" ogranicza poważnie nasze dalsze plany związane z mediami LGBT. Nie chcemy zawężać działalności wyłącznie do strony WWW. Chcemy stworzyć markę, która będzie synonimem mediów LGBT w Polsce. Nie odpowiada nam także sama nazwa, która zarówno fonetycznie jak i graficznie nie jest optymalna. Mamy nadzieję, że z czasem przywykniecie do nowej nazwy… a może ją nawet polubicie?

"Queer" czyli co?

"Queer" to obecnie określenie zbiorcze dla ludzi "nie-heteroseksualnych". "Queer" to także termin naukowy związany tożsamością płciową. Polska społeczność LGBT zna słowo "Queer" również dzięki serialowi pt. "Queer as Folk". QUEER.PL to cała nasza różnorodność, z której jesteśmy dumni!

Na początku było "Q"

Symbolem naszego logotypu jest Q - początkowa litera nazwy. Znak został utworzony z litery "O" poprzez wysunięcie fragmentu kręgu na zewnątrz. Jest to symbol naszej społeczności, różniącej się nieco od reszty społeczeństwa, posiadającej własną kulturę i tożsamość, ale będącej równocześnie jego integralną częścią.

Co i kiedy?

Na przyzwyczajenie się do nowej nazwy będziecie mieli cały rok. Pierwszym krokiem będzie uzupełnienie logotypu innastrona.pl dopiskiem "wkrótce QUEER.PL". Nowe logo pojawi się na zupełnie zmienionym portalu, którego premierę przewidujemy w połowie roku. Wtedy pod logotypem QUEER.PL będzie widniał dopisek "wcześniej innastrona.pl". Cały czas obie domeny będą prowadziły do naszego portalu. Planujemy także uruchomienie innych kanałów informacyjnych dla ludzi LGBT jak radio internetowe, ale to już inna historia…

Czekamy na Wasze komentarze w tej sprawie. Bądźcie dla nas łaskawi :-)

Prezentacja nowego logotypu na innnastrona.pl/queer

A oto moment odejścia "Innej Strony" :-)


Autor: Brak informacji