logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.08.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...

Dodaj
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
19.03.2017 18:03 teahknight skomentował artykuł
upstairs_at_you:
andro:
andro:
upstairs_at_you:


A wykazały dotychczas jakiekolwiek oznaki życia?

Żyją i działają; np. Wiara i Tęcza

Dobra; zanim mi wytkniesz, sam sobie wytknę: to nie jest odłam katolicyzmu, grupa wyznaniowa co najwyżej :P

Z tego co wiem, to ani jedno ani drugie.
To grupa zrzeszająca gejów uważających siebie za katolików albo katolików uważających siebie za gejów. Nieważne.
Za "progejowski odłam katolicyzmu" mógłbym uznać co najwyżej ruch skupiający wierzących o orientacji heteroseksualnej wspierających gejów i ich postulaty. O niczym takim w Polsce nigdy nie słyszałem


Moim zdaniem Wiara i Tęcza się kwalifikują; oni chcą reformy katolicyzmu korygującej homofobiczne postawy i prawa kościoła. Biorąc pod uwagę jak bardzo negatywny wpływ ma obecna postawa i działalność kościoła na życie ludzi LGBT w krajach katolickich, można by powiedzieć że walka o reformę jest jakąś działalnością na rzecz LGBT. Oczywiście gł problemem jest tutaj ogromny wpływ kościoła na politykę i społeczeństwo, i ja np jestem bardziej za laicyzacją. Ale nie widzę problemu w tym żeby katolicy walczyli o zmianę postawy kościoła, tym bardziej że tu chodzi o interpretację ponad tysiącletnich pism powstałych w specyficznych warunkach, edytowanych kilka razy, tłumaczonych z języka na język i interpretowanych ciągle na nowo.
Jak mamy udowodnić, że jesteśmy gejami? Geje i lesbijki, którzy uciekają z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki, szukają schronienia w Europie, USA i Kanadzie. Liczą na nowe, lepsze życie. Na pewno…
19.03.2017 17:47 teahknight skomentował artykuł
upstairs_at_you:
andro:
-mike-:
Marcel Woronow:
Jak pomagać homoseksualnym uchodźcom? Przede wszystkim nie tolerować zbrodniczych ideologii i religii takich jak islam. Niestety wielu dało się uwieść pokojowemu współistnieniu islamu i świata demokratycznego. Nie dostrzegają źródła represji homoseksualistów na bliskim wschodzie.

W takim razie katolicyzmu też nie powinniśmy tolerować, bo przez tę religię w Polsce wciąż nie mamy żadnych praw, a Polacy od maluczkiego mają prane mózgi homofobiczną ideologią, tym, że homoseksualność to "grzech", zło, zboczenie itd, co skutkuje społecznym ostracyzmem, krzywymi spojrzeniami na ulicy, koniecznością ukrywania swojej tożsamości przed rodziną, w pracy, wśród znajomych.
A islam ten który znasz to radykalna jego odmiana, jedna z 300, bo są też islamy progejowskie. W Polsce również nie brakuje radykalnych katolików, którzy chcieliby gejów kastrować, wsadzać do więzienia, a nawet zabijać. Rozwiązaniem nie jest tępienie takiej, czy innej religii, a wyruganie homofobicznych treści z biblii i koranu.

I znowu w pełni się zgadzam (coś to niepokojące ;) ) dodam tylko że progejowskie odłamy katolicyzmu też są i to nawet w Polsce.

A wykazały dotychczas jakiekolwiek oznaki życia?Wiara i Tęcza robili całkiem niedawno kampanię "Przekażmy sobie znak pokoju"
Jak mamy udowodnić, że jesteśmy gejami? Geje i lesbijki, którzy uciekają z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki, szukają schronienia w Europie, USA i Kanadzie. Liczą na nowe, lepsze życie. Na pewno…
19.03.2017 17:32 teahknight skomentował news
Jakoś mnie taki przykład wcale nie cieszy. Reszta świata pokazywała LGBT jako morderców, ćpunów i ogólną patologię w TV jakieś.. 50 lat temu? A u nas od miasta do miasta jeździ ta durna wystawa, a teraz jeszcze to.
Mordercza lesbijka w "Komisarzu Alexie"? W emitowanym w TVP1 serialu "Komisarz Alex" pojawi się homoseksualny wątek. Niby nic nowego w telewizji XXI wieku, ale jak pamiętamy - ostatnio prezes TVP, Jacek…
25.02.2017 15:14 teahknight ocenił zdjęcie należące do SiupQoza


© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku