logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
89
0
3

Kraków "przywitał" Paula Camerona

Zobaczcie zdjęcia

Dodano: 14.10.2016, Aktualizacja: 14.10.2016

W piątek w okolicach hotelu, w którym Paul Cameron wygłosił wykład na zaproszenie Ruchu Narodowego, odbyła się demonstracja "Kraków mówi NIE homofobii!". Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia.

"Nie podobają się wam związki jednopłciowe? Nie zawierajcie ich! Nie lubicie seksu homoseksualnego? Nie uprawiajcie go! Zajmijcie się wreszcie swoimi sprawami" - skandowali uczestnicy i uczestniczki demonstracji, która odbyła się przy ulicy Gęsiej w Krakowie - z inicjatywy Stowarzyszenia Queerowy Maj.

Podczas wydarzenia odczytano m.in. oświadczenie pracowników, pracownic, doktorantów i doktorantek Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. "My, niżej podpisani, powołując się na stanowiska i decyzje profesjonalnych organizacji, takich jak Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (1983), Amerykańskie Towarzystwo Socjologiczne (1987) i Kanadyjskie Towarzystwo Psychologiczne (1996) dystansujemy się jako naukowcy i psychologowie wobec poglądów głoszonych przez Paula Camerona. Jednocześnie wyrażamy sprzeciw wobec wszelkich działań, które pod pozorem prezentowania wiedzy naukowej, służą szerzeniu uprzedzeń i nietolerancji z powodu orientacji seksualnej" - czytamy.

"Nienaukowe poglądy na temat homoseksualności, a w szczególności stwierdzenia, że jest ona patologią psychiczną lub seksualną albo jej objawem, że wiąże się ze swojej natury z pedofilią lub innymi dewiacjami seksualnymi, że związana jest ze swojej istoty z patologią społeczną, że skraca życie są wyrazem osobistych zapatrywań wyrażających je osób, a jakość przywoływanych badań, na których niekiedy się je opiera nie spełnia podstawowych wymagań metodologicznych, więc polemika z nimi jest zarówno niemożliwa, jak i niewskazana. Jest też zrozumiałe, że stwierdzenia takie są źródłem niepotrzebnego cierpienia osób homoseksualnych oraz obaw heteroseksualnej części społeczeństwa, zwiększają przez to niepotrzebnie wzajemny dystans i niezrozumienie" - dowiadujemy się też z oświadczenia dra Bartosza Grabskiego, kierownika Pracowni Seksuologii Katedry Psychiatrii UJ CM.

W piątek o 18.00 Paul Cameron wygłosił w Krakowie wykład na zaproszenie Ruchu Narodowego.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
psom_na_pożarcie (?) 16.10.2016 3:41
ciekawe, ale pewne osoby są tak ufiksowane, że przyjmują do wiadomości tylko to, co mówią portale LGBT... hmmmm ;-)
(25) Krk 15.10.2016 14:31
"powołując się na stanowiska i decyzje profesjonalnych organizacji, takich jak Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (1983), Amerykańskie Towarzystwo Socjologiczne (1987) i Kanadyjskie Towarzystwo Psychologiczne (1996)" a w Europie nie ma ani jednej profesjonalnej organizacji? :c szkoda.
Moonsugarine (23) Rzeszów 14.10.2016 20:27
Brawo Kraków! ♥

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku