logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
25.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
235
6
91

Biedronka: homoseksualizm w promocji!

Fronda ogłasza bojkot

Dodano: 18.08.2015, Aktualizacja: 18.08.2015

Portal Fronda.pl ogłasza bojkot sklepów Biedronka z powodu... sprzedawanej w nich książeczki dla dzieci "Mały słownik ważnych pojęć". O co tak naprawdę chodzi?

Książeczka, autorstwa Bertranda Fichou, to, jak przekonuje wydawnictwo "słownik, który w niekonwencjonalny sposób – za pomocą komiksów – podaje definicje" tzw. trudnych słów. "Zachęca też do zgłębiania wielu zagadnień i poznawania zjawisk zachodzących we współczesnym świecie" - wśród których m.in. cywilizacja, doping, feministka, strajk, ekologia, imigrant. W książeczce znalazły się też takie hasła jak homofob i homoseksualista.

"Nasze dzieci mogą przeczytać w książce, że homoseksualiści to ludzie czujący pociąg do osób tej samej płci. I widzą zdjęcie uśmiechniętych lesbijek z pieskiem. Wyżej, nad hasłem homoseksualista widnieje hasło homofob, czyli „ktoś, kto nie lubi homoseksualistów”. I oczywiście zdjęcie wściekłego mężczyzny o czerwonej twarzy, który ma zaciśnięte pięści i patrzy z nienawiścią na spacerujące lesbijki" - relacjonuje oburzona Fronda.pl. "Widać, że Biedronka stała się rzecznikiem ideologii Kopacz-Fuszary, która ma na celu zniszczenie polskiej rodziny, obdarcie jej z obiektywnych wartości i zaimplikowanie im ideologii homo-gender" - czytamy na stronie portalu, który apeluje do Polaków o bojkot sieci sklepów.

Książka na stronie wydawnictwa Olesiejuk.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (91)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
stay with me (19) Ostrołęka 19.08.2015 0:41
Hahaha, no ja w to po prostu nie wierzę.
Kilka dni temu stałem przy kasie z tą książką, taki prezent na urodziny dla młodszej siostry ;)
Jest to naprawdę genialne wydanie dla dzieci. Siostra mega zadowolona, już pewnie wszystkie pojęcia przerobiła :D
Fronda nie ma się o co przyczepić, tylko o dwa pojęcia w książeczce dla dzieci.. troszkę to żałosne.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 3
MamZaMaleButy (20) Warszawa 19.08.2015 0:11
Wiecie, co mnie najbardziej bawi? Widziałem tę książeczkę, jest naprawdę ładnie wydana, prosto, przejrzyście i z humorem, a jednocześnie dość treściwie i nawet profesjonalnie. Gdybym miał kupić jakiemuś małemu dziecku książkę, to podejrzewam, że kupiłbym właśnie tę. Promocja homoseksualizmu! Dwa w cenie jednego!
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 3
deng zgao ping (?) 21.08.2015 10:19
No fakt heheheje biedron twarzą biedronki !
deng zgao ping (?) 21.08.2015 10:18
Dobra akcja reklamowa Biedronki. Wszystkiego sie czepi aby tylko o niej sie gadalo. Nawet z fronda sie dogadali o bojkot.
Tiana95 (22) Szczecin 20.08.2015 16:19
haha jak powiedziałam o tym mamie to stwierdziła że w takim razie BĘDZIE kupować w biedronce ;d a ja stwierdzam, że przynajmniej może kolejki będą mniejsze i spokojnie będę mogła chodzić tam na zakupy z moją dziewczyną za rękę i przynajmniej tam nie spotkamy się z homofobią, bo homofoby przestaną tam łazić ;d
a co do samej książeczki to bawi mnie stwierdzenie że zdaniem tępych ludzi przekazanie dzieciom wiedzy kim jest homoseksualista i homofob ma na celu zniszczenie polskiej rodziny, no błagam :P idąc tym tropem przekazywanie dzieciom wiedzy na temat tego kim był Hitler też może zniszczyć cały system wartości w głowach tych biednych dzieciaków albo nawet bajka o złej czarownicy może sprawić że staną się złymi ludźmi! ;dd
Dundee (?) 20.08.2015 9:00
Witajcie :-)

Przed chwilą dotarłem do oficjalnego oświadczenia Biedronki w sprawie interesującej nas publikacji. Oto ciekawsze fragmenty wypowiedzi :

"Dokładamy wszelkich starań, aby oferta czytelnicza sieci Biedronka była zróżnicowana oraz odpowiadała na potrzeby i zainteresowania jak największej liczby odbiorców.

W ramach naszej oferty, na początku sierpnia wprowadziliśmy m. in. „Mały słownik ważnych pojęć” autorstwa Bertranda Fichou. Podobnie jak w przypadku innych książek, zakładamy, że ostateczny wybór, dokonywany według swoich potrzeb i w zgodzie ze swoimi poglądami, należy do kupującego.

Jesteśmy siecią handlową i nie jest naszą rolą propagowanie lub polemika z ideologiami. Stanowczo odrzucamy takie zarzuty. Oczywiście, jako dystrybutor, weryfikujemy oferowane towary, również książki, pod kątem zgodności z polskim prawem i staramy się, aby z perspektywy ogółu odbiorców nie wzbudzały istotnych kontrowersji.

Przywołana pozycja, z zastrzeżeniem prawa każdego klienta do decyzji o jej zakupie, naszym zdaniem nie niesie treści, które uzasadniałyby tak gwałtowne reakcje, jakie można zaobserwować na wybranych portalach. Ponadto należy zauważyć, że wspomniana pozycja jest dostępna nie tylko w naszej sieci.

W konsekwencji powyższego wyjaśnienia, zwracamy się o nieprzypisywanie nam motywacji i celów, które nie mają nic wspólnego z naszą podstawową działalnością, jaką jest handel.

Przy okazji zwracamy uwagę na takie aspekty naszej działalności, które wyraźnie pokazują, że aktywności Biedronki na polu projektów społecznych zdecydowanie wspierają rodziny w przeciwieństwie do sugestii przywoływanych w niektórych wypowiedziach internetowych.

Wizytówką firmy jest mocne zaangażowanie w projekty społeczne. Od początku istnienia sieć Biedronka wspiera lokalne społeczności, akcje charytatywne i wiele innych inicjatyw społecznych.

(...) Co dwa tygodnie do sprzedaży trafiają nowe tytuły książkowe, które bazują na najnowszych trendach literackich i nowościach wydawniczych. Książki oferowane są w bardzo atrakcyjnych cenach. Do oferty wprowadzane są również produkty z misją".

No i co Pan na to, Panie Terlikowski? Głupio trochę, prawda? Może warto się na przyszłość troszkę dłużej zastanowić, zanim palnie się na forum publicznym jakąś głupotę? Bo o tym, że Biedronka współpracuje regularnie od dłuższego czasu z oddziałami diecezjalnymi Caritasu w całym naszym kraju, nie był Pan łaskawy ani słowem wspomnieć. Najłatwiej jest w sposób bezmyślny i bezrefleksyjny namawiać do bojkotu, to naprawdę żadna sztuka. Naprawdę, przedziwna to forma miłości bliźniego i kompletnie dla mnie niezrozumiała ...

Wszystkiego dobrego, miłego, pogodnego i spokojnego dnia :-)
zelka78 (39) Świecie obecnie,,, 20.08.2015 8:12
co do tej książce dla dzieci nie głupi pomysł ale dla 5 latka moim zdaniem nie nadaje się owa lektura..załosne jak dla mnie...owszem gdbyby to był nastolatek ok ale ddziecko młosze brak słow...
lemur nie (26) Poznan 19.08.2015 23:00
dwie lesbijki w cenie jednej? biorę!
Polscy   dodane przez Facebooka 19.08.2015 20:26
Skoro Dorota Wellman będzie występować w reklamach Lidla. Dlaczego Robert Biedroń nie mógłby być w Biedronce? ;)
Alan   dodane przez Facebooka 19.08.2015 19:29
Fa, am faka pod zielonym godlem fakam fakam sledzi jak masz problem

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Biedronka: homoseksualizm w promocji! Tak wg Frondy wygląda promocja homoseksualizmu, niszczenie polskiej rodziny i ideologia homo-gender
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku