logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
13
0
0

Jestem swoją własną żoną gościnnie na Plaży

Czekają wejściówki!

Dodano: 23.02.2015, Aktualizacja: 24.02.2015

Sopocki Teatr na Plaży zaprasza w sobotę na gościnny spektakl Teatru WARSawy „Jestem swoją własną żoną”! Mamy dla Was trzy podwójne zaproszenia.

Charlotte von Mahlsdorf urodzona jako Lothar Berfelde w 1928 roku, w wieku nastoletnim odkryła, że jest kobietą w ciele mężczyzny. I wtedy też zabiła swojego ojca – hitlerowskiego oficera. Charlotte von Mahlsdorf przeżyła dwa największe reżimy XX wieku: nazizm i komunizm – po wojnie założyła Gründerzeit Museum (Muzeum Rzeczy Codziennych), gromadząc przedmioty także z domów wypędzonych.

Charlotte jest przykładem osoby wykluczonej, która staje się strażnikiem pamięci. Historie wszak piszą zwycięzcy. Każdy z systemów i ludzi mu oddanych pisze historie od nowa na swoich własnych zasadach, zagarnia masową wyobraźnię i pamięć, ustalając nową hierarchie wartości, odsyła w niebyt dotychczasowe świętości. Tymczasem Charlotte zakłada swoje Muzeum Rzeczy Codziennych, cząstek naszej pamięci, stając się tym samym orędownikiem naszej wewnętrznej wolności. Bo człowieka można zniszczyć, zniewolić, zagłodzić ale nie można mu odebrać jego myśli, przekonań, systemu wartości i wspomnień. A właśnie tego najbardziej chciałaby Władza, chcąc abyśmy myśleli jak wszyscy i wierzyli w to samo."Chcieliśmy się zająć tym tekstem właśnie dziś, ponieważ mamy wrażenie, że nasz kraj się obecnie niebezpiecznie unifikuje, wręcz fundamentalizuje religijnie i światopoglądowo. I tu pojawia się pewien problem: nie można nikogo zmusić, aby uwierzył w coś innego niż wierzy. Jeżeli próbujemy coś zniszczyć i tak pojawi się jakaś Charlotte von Mahlsdorf, która to ocali i postawi na półce. A my jedynie z nieskrywaną chęcią zwiedzamy jej muzeum…" – mówi Karolina Kirsz, reżyserka spektaklu.

autor: Doug Wright
występuje: Adam Pater
przekład: Bogusława Plisz-Góral
reżyseria: Karolina Kirsz
scenografia: Aleksandra Szempruch

28 lutego, godz. 19.00.

Bilety online: normalny 30 zł, ulgowy 20 zł
Dodatkowo bilety można również kupić w biurze Teatru na Plaży (pon – pt. 9-15.00)

Teatr na Plaży zlokalizowany jest przy biegnącej przy samej plaży alei Franciszka Mamuszki 2, w Parku Północnym, około 50 metrów po lewej stronie od Grand Hotelu. W foyer teatru znajduje się Klub Atelier, do którego zapraszamy na ciepłe i zimne napoje.

Teatr na Plaży
al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot
tel. 58 555 22 34, info@teatrnaplazy.pl
www.teatrnaplazy.pl

KONKURS!

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na spektakl. Co trzeba zrobić? Wystarczy wysłać nam na maila (za pomocą formularza) nazwy przynajmniej dwóch nagród, które otrzymała sztuka Douga Wrighta. Wśród nadesłanych odpowiedzi wylosujemy zwycięzców.

Na maile czekamy do czwartku, 26.02.2015 roku.

Szukasz ciekawych wydarzeń LGBT i LGBT-friendly? Zapraszamy do zapoznania się z naszym QUEEROWYM ROZKŁADEM JAZDY!

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Jestem swoją własną żoną gościnnie na Plaży "Jestem swoją własną żoną", fot. Kasia Chmura
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku