logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
173
0
21

Rosja: polski piosenkarz rezygnuje z konkursu piosenki

Mroziński protestuje przeciwko homofobii

Dodano: 30.07.2013, Aktualizacja: 30.07.2013

"Postanowiłem zrezygnować z wyjazdu do Rosji. Robię to w ramach protestu przeciwko niedawno wprowadzonemu prawu ograniczającemu wolność mniejszościom seksualnym. Uważam, że to karygodne, by w XXI wieku komukolwiek odbierano prawo do wolności" - napisał na swoim profilu facebookowym Marcin Mroziński, piosenkarz i aktor, reprezentant Polski na konkursie Eurowizji w 2010 roku.

Mroziński miał reprezentować Polskę podczas międzynarodowego konkursu piosenki "Pirogovsky Rassvet".

30 czerwca prezydent Władimir Putin podpisał ustawę, która za publiczne „propagowanie nietradycyjnych stosunków seksualnych wśród nieletnich”, także w mediach i w Internecie będzie karała grzywnami. Obcokrajowcom grozi nawet 14-dniowy areszt i wydalenie z kraju.

"Nie wyobrażam sobie brać udziału w festiwalu w kraju, w którym wprowadza się jakąkolwiek segregację czy to wyznaniową, czy rasową, czy seksualną. Jesteśmy wolni i to powinno być nasze prawo. Wolność powinna być na porządku dziennym, a nie powinniśmy o nią walczyć" - czytamy na profilu Mrozińskiego. Piosenkarz dodaje, że być może nikt nie usłyszy jego protestu, "ale byłoby dla mnie hipokryzją śpiewanie o miłości i wolności oraz spędzanie przyjemnych 5 dni na festiwalu w kraju, gdzie łamane są prawa człowieka" - dodaje.

Decyzję Mrozińskiego pochwalił m.in. Michał Piróg: "Wielki szacunek dla Marcina Mrozińskiego. Niezauważanie i milczenie o problemie jest przyzwalaniem na niego" - napisał na Facebooku Piróg.

Marcin Mroziński jest aktorem i piosenkarzem, w 2010 roku reprezentował Polskę podczas półfinałów Eurowizji, występuje też w programie TVP "Jaka to melodia".


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (21)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Beee (?) 31.03.2015 12:10
Co to jest Marcin Mroziński? Pierwsze słyszę. Kocham Rosję.
Beee (?) 31.03.2015 12:09
A w Polsce zoofilia jest niedozwolona. A ja lubię zwierzęta.
Coactum (?) 18.10.2013 21:57
Rosja za czasów Putina nigdy nie przejawiała jakichkolwiek oznak wolności ludzkiej dla jej mieszkańców, znane były sytuacje, gdy dziennikarze byli zamykani w więzieniach tylko dlatego, że mówili prawdę, nie odpowiednią dla władzy. Nie dziwi mnie więc fakt, że zabroniono wolności do miłości... Mroziński protestuje - i tak mało kto go zna mimo występu na Eurowizji, bardzo nie udanego występu...
Podpis (?) 08.08.2013 21:05
na Eurowizji dal dupy i nas piogrążył i w Rosji tez by przepadl i dobrze o tym wiedzial.ale zamiast sie skompromitowac nieudanym wyjazdem wolal wycofac sie rakiem pod pretekstem "prostestu". Jedyna pozytwyna rzecz to ta,ze przyznal sie,ze jest gejem,o czym wszyscy i tak wiedzieli
aelayna (?) 06.08.2013 19:43
jestem sobie i mam prawo mieć swoje zdanie.Rosja to piękny kraj,ma przepiękny język,kulturę,muzykę,literaturę i serdecznych ludzi.w każdym kraju znajdą się ludzie nietolerancyjni.co za problem nie trzymać się za rękę na ulicy.trudno,tak bywa.nie trzeba się afiszować.kocham Rosję i Rosjan ♥ (nie wszystkich)
Podpis (?) 06.08.2013 1:16
Poprzednie komentarze świadczą o zidioceniu piszących.Ma racje,że bojkotuje!Powinna cała Europa zbojkotować nie tylko koncert ale kontakty z tym neofaszystowsko-ekwdowskim kraju.Niech nie cuchną sredniowieczem rosyjscy patrioci z Bożej łaski
heyahheyah (?) 05.08.2013 16:50
Więcej dobrego zrobiłby gdyby się wyoutowal. A tak kolejna ciotka hipokrytka która potrafi być gejem tylko w weekend w Toro.
andro (32) a nie bo wieś 31.07.2013 0:58
nie przepadam za tego typu bojkotami, dla mnie jest to uderzanie nie w to miejsce co trzeba ale ok, czym się kierował podejmując taką decyzje nie wiem i nie obchodzi mnie, jego sprawa, czy umie czy nie umie śpiewać też nie wiem ale jedno wiem na pewno; genialne patrzałki ma :)
higashi (?) 30.07.2013 23:51
aelayna:
żeby zabłysnąć jaki to on tolerancyjny jest,och jaki ofiarny.dokładnie,a tak by ktoś zdolniejszy wystąpił.i tak ten bunt nic nie da.bo kim on jest...żal


A kim ty jesteś żeby to w takim tonie komentować ? "żal"
MarcinB (?) 30.07.2013 22:55
chiyome:
widzę po niektórych komentarzach, że nie dogodzisz., gdyby pojechał byłyby krzyki o hipokryzji, pochwalaniu nietolerancji, czy czegobądź.

nie wiem jak Człowiek śpiewa. nie moja półka. liczy się gest i to co powiedział. oby Inni nie zniechęcili się marudzeniem społeczności Queerowej. jak tutaj popierać, gdy zaraz buczenie słychać "że mało znany, że tamto, że sramto"


Poland. Come and Complain. ;)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Rosja: polski piosenkarz rezygnuje z konkursu piosenki Marcin Mroziński (Fot. Facebook)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku