logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
3
1
1

Kraków: Krzyżówka Tygodnia!

Dodano: 17.10.2012, Aktualizacja: 30.12.2012

KRZYŻÓWKA TYGODNIA: Kraków-Lille: w stronę sztuki zaangażowanej (13-21 października, Kraków)

Tym razem Fundacja Kultura dla Tolerancji oddaje się przyjemności transnarodowego spotkania. Kraków stał się miejscem polsko-francuskiej współpracy organizacji zajmujących się sztuką i kulturą wokół tematyki mniejszości seksualnych pod nazwą KRZYŻÓWKA TYGODNIA. Kraków-Lille: w stronę sztuki zaangażowanej (13-21 października).

/hasło: flamingi/
Jedenaścioro członków i członkiń francuskiej organizacji Les Flamands Roses (Różowe Flamingi) przyjechało do Krakowa, by od 13 do 22 października, zawrzeć związek partnerski z Fundacją Kultura dla Tolerancji. Swoją organizację definiują jako działającą na rzecz osób LGBTQIF (lesbijki/geje/osoby biseksualne/osoby transpłciowe/queer/osoby interseksualne/feminizm).

/hasło: event/
Łukasz Stokłosa, prowadzący warsztaty TOY.STORY, zbuduje historię o dzieciństwie poprzez nieodłączny temu okresowi przedmiot - zabawkę. Event powarsztatowy o procesie wychowania do płci kulturowej, postrzeganiu rzeczywistości z punktu widzenia dziecka i, wreszcie, odwadze opowiedzenia innym o nieistniejącej, wymarzonej zabawce - będzie miał miejsce w siedzibie Fundacji No Local (ul. Sławkowska 14, Kraków) 19 października o godzinie 20:00.

/hasło: wystawa/
Dzień później, 20 października, projekt KRZYŻÓWKA TYGODNIA doczeka się swojej drugiej odsłony. ZEZWIERZĘCENIE będzie wynikiem współpracy krakowskiej fotografki Ireny Kalickiej i uczestników oraz uczestniczek projektu. Od wtorkowego popołudnia (16 października), kiedy Kalicka opowie uczestnikom o wątkach zezwierzęcenia w sztuce, będą mieli kilkanaście godzin na to, by ująć ów temat w obiektywach jednorazowych aparatów fotograficznych. Wernisaż odbędzie w Arsene Galerii Wiatrak (ul. Łobzowska 6, Kraków). Wystawę będzie można oglądać do niedzieli, 28 października, w godzinach 17-19.

/hasło: śniadanie/
W niedzielny poranek, 21 października o godzinie 11:30, w klubie F.A.I.T. (ul. Pijarska 5, Kraków), odbędzie się QUEER MORNING. Przy wspólnym śniadaniu uczestnicy wymiany będą mieli okazję opowiedzieć o przebiegu projektu i wciągnąć w dyskusję o sztuce zaangażowanej - lejtmotywie KRZYŻÓWKI TYGODNIA - mieszkańców Krakowa.

/hasło: inspiracje/
Wydarzenia będą efektem nie tylko warsztatów z Kalicką i Stokłosą. Na dynamikę pracy w grupie i inspiracje do własnej wypowiedzi artystycznej wpływać będą także pozostałe elementy projektu, czyli warsztaty z artystką Justyną Koeke, pokaz feministycznego slamu poetyckiego, warsztaty teatru społecznego - Teatru Forum, czy warsztaty drag kingu i drag queenu. Efekty zamkniętych wydarzeń będziemy mogli poznać poprzez papierowego zina - magazyn, którzy uczestnicy stworzą pod koniec projektu, a który dystrybuowany będzie w krakowskich miejscach kultury i rozrywki.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, w ramach programu "Młodzież w działaniu".

Partnerkami i partnerami projektu są Instytut Francuski w Krakowie, Fundacja No Local, Arsene Galeria Wiatrak oraz Fundacja F.A.I.T.

Udział w evencie powarsztatowym, wernisażu i niedzielnym śniadaniu jest bezpłatny.

Portal Queer.pl objął wydarzenie patronatem.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
lovatics (?) 19.10.2012 19:45
Nie podoba mi się.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku