logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
31
1
0

Był prześladowany, dziś ma swój musical

Niezwykła historia nastoletniej drag queen

Dodano: 10.01.2018, Aktualizacja: 10.01.2018

Czy wiecie kto to Jamie Campbell? Kilka lat temu BBC Three przygotowało dokument o niezwykłym chłopaku, który spełnił swoje marzenie i poszedł jako drag queen na bal na zakończenie szkoły. Od listopada do kwietnia na West Endzie ponownie zobaczyć można musical "Everybody’s Talking About Jamie", inspirowany niezwykłą historią 16-letniej drag queen.

Jamie zawsze kochał się przebierać. Gdy miał 14 lat - ujawnił się. Jak sam podkreślał w rozmowie z BBC - nie było sensu udawać, bo i tak wszyscy wiedzieli, że jest gejem. Z coming outem przyszło niestety szkolne prześladowanie - o ile w podstawówce sprowadzało się do przezywania go dziewczyną, o tyle w szkole średniej było już gorzej. Sam Jamie nigdy jednak się nie poddawał, miał wsparcie w mamie, która go akceptuje i kocha. "Jesteś inny i co z tego? To oni są idiotami, nie ty" - podkreślała.
ZOBACZ TEŻ 5 filmów o drag queen, które trzeba obejrzeć Piękna "Viva" w przyszłym tygodniu w kinach

Szybko powstało dragowe alter ego Jamiego, Fifi la True. Gdy zbliżał się bal na koniec roku - Jamie zaczął zdawać sobie sprawę, że zazdrości koleżankom i chce iść w sukience. Szkoła nie była z tego faktu zadowolona i odmówiła, sprawa dotarła do mediów. Gdy decyzja zapadła - Jamiemu towarzyszyła już ekipa BBC. Zarówno gdy szukał wymarzonej sukni (co nie było proste, bo nikt nie chciał jej sprzedać chłopakowi) i przygotowaniom.

Gdy nadszedł ten wielki dzień - i Jamie przybył na bal jako Fifi, wszyscy wiwatowali, podkreślali, że pięknie wygląda i robili sobie z nim zdjęcia. Okazało się jednak, że... nie może wejść. I wtedy zdarzyło się coś wyjątkowego: wszyscy wstawili się za chłopakiem.

"Stało się coś, o czym zawsze marzyłem, zostałem zaakceptowany" - mówi Jamie.

Ale to nie koniec tej niezwykłej historii: dokument BBC zainspirował artystów z West Endu do stworzenia musicalu o Jamiem. I tak powstał "Everybody’s Talking About Jamie", który do kwietnia można oglądać w Apollo Theatre.(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Vixme (19) Lubin 10.01.2018 18:43
Naprawdę podziwiam Jamie za odwagę i jego rówieśników za akceptację. Sam chciałbym móc ubrać się w to co lubię i wyjść tak na miasto, niestety nie w tym kraju.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Był prześladowany, dziś ma swój musical Fot. za: BBC
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku