logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
30
4
71

Czy przyjmiesz zaproszenie od Pospieszalskiego? Odpowiedz!

Cała Polska szuka kogoś, kto zgodzi się wystąpić w "Warto Rozmawiać"

Dodano: 09.01.2018, Aktualizacja: 09.01.2018

"Czy przyjmie Pani zaproszenie do programu "Warto rozmawiać" o społecznych i cywilizacyjnych skutkach przyznania przywilejów dla osób LGBT?" - wiadomość o takiej treści od Jana Pospieszalskiego otrzymała Yga Kostrzewa. Zbieramy jeszcze szczękę z podłogi, dlatego prosimy Was z Ygą o pomoc: co odpisać panu redaktorowi? Jakie są Wasze ulubione przywileje?

W zeszłym tygodniu donosiliśmy, że kilka organizacji LGBT, w tym Kampania Przeciw Homofobii, Lambda Warszawa, Tolerado i Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, otrzymały zaproszenie do programu Jana Pospieszalskiego, "Warto rozmawiać", którego tematem miało być... "leczenie homoseksualizmu". "Mamy uzasadnione obawy, że nasze uczestnictwo w Państwa programie posłużyłoby jedynie legitymowaniu nienaukowych tez prezentowanych we wspomnianej przez Pana publikacji oraz manifestacji fundamentalistycznego światopoglądu prowadzącego" - odpowiedziało MNW.

Wstępem do rozmowy miała być książka Beaty Wieczorek "Homoseksualizm. Przegląd światowych analiz i badań. Przyczyny, objawy, terapia, aspekty społeczne". O książce pisaliśmy ostatnio, odpowiadając "Gościowi Niedzielnemu".
ZOBACZ TEŻ Wszystko o homoseksualności - dla "Gościa Niedzielnego" Tak dla orientacji, nie dla dezinformacji

Wszystkie organizacje LGBT odmówiły udziału w programie. Jak się jednak okazuje, redaktor Pospieszalski się nie poddaje.

Czy przyjmie Pani zaproszenie do programu "Warto rozmawiać" o społecznych i cywilizacyjnych skutkach przyznania przywilejów dla osób LGBT?
- wiadomość o takiej treści od Jana Pospieszalskiego otrzymała Yga Kostrzewa.

Jakie są Wasze ulubione przywileje? Bo u nas na pierwszym miejscu będzie traktowanie jako obywateli drugiej kategorii.

Co Wy byście odpisali i odpisały redaktorowi Pospieszalskiemu? Czekamy na Wasze (kulturalne i dowcipne) propozycje. Najlepsze nagrodzimy tęczowymi gadżetami z Prideshop.pl.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (71)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
AxooN (?) 10.01.2018 15:17
Moje ulubione przywileje dla LGBT:
1. Skrócenie tygodniowego wymiaru godzin pracy z 40 na 20 w celu umożliwienia doboru odpowiedniego stroju i makijażu.
2. Odliczenie od podatku wydatków na manicure, pedicure i stylizację fryzury.
3. Coroczna refundacja kosztów wakacyjnego wynajęcia hotelu pod warunkiem dokonania tamże co najmniej jednego stosunku homoseksualnego.
4. Darmowy transport pozłacaną lektyką/karocą z klubu dla homoseksualistów do miejsca zakwaterowania we wszystkich krajach w których ten transport jest dostępny w oparciu o umowy międzynarodowe.
5. Możliwość wyboru lekarza przy badaniu proktologicznym w oparciu o jego cyferki.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
Raksha Luciferian (19) Gdańsk 09.01.2018 21:14
Szanowny panie Redaktorze.

W związku z pytaniem Czy przyjmę zaproszenie do programu "Warto rozmawiać" o społecznych i cywilizacyjnych skutkach przyznania przywilejów dla osób LGBT, odpowiadam, iż oczywiście że tak, pojawię się. Mam nadzieję, że program będzie nadawany w godzinach popołudniowych jako ramówka dla dzieci, gdyż jak wiadomo, nasza społeczność cieszy się takimi przywilejami jak brak wiadomości na temat stanu zdrowia naszych partnerów czy brak możliwości dziedziczenia po partnerze, więc chcemy rozszerzyć naszą homopromo na całą Polskę. Niezmiernie cieszymy się, że świadomość społeczeństwa wzrasta, jednak wciąż za mało wyzwisk i kamienii leci w naszą stronę, mam nadzieję, że po emisji programu ta ilość wzrośnie, tak samo jak wielkość mojej renty spowodowanej ciężką chorobą.

Z poważaniem
R.L
Ps. Czy moj kolega ma ubrać pończochy czy sam skórzany pas na biodrach wystarczy? Bo ja, oczywiście, już szykuję się do zgolenia głowy na łyso i zabiegu in vitro. Szkoda, że pan nie napisał wcześniej, może bym nie dokonała aborcji 6 stycznia, bo jak wiadomo, robię to tylko w wolnym czasie.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
commi (44) Warszawa 09.01.2018 18:42
Drogi Panie Pospieszalski,

Nie bardzo orientuję się o jakie przywileje chodzi. Mógłby Pan napisać coś więcej na ten temat? Czy chodzi o - na przykład - uprzywilejowane traktowanie na drodze tak, aby w razie stłuczki czy wypadku, to ten drugi kierujący był winny? Czy może chodzi o jakieś przywileje podczas ubiegania się na stanowiska w spółkach Skarbu Państwa? Albo chociaż specjalne traktowanie znajomych w takich ministerstwach jak Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Środowiska albo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji? A może chodzi o takie naprawdę drobne przywileje, jak możliwość posługiwania się podczas pełnienia służby sympatycznymi ksywkami, typu Kulson, itp.?
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
KazikLec (24) Lewaków 09.01.2018 15:35
"Czy przyjmie Pani zaproszenie do programu "Warto rozmawiać" o społecznych i cywilizacyjnych skutkach przyznania przywilejów dla osób LGBT?"

Szanowny Panie,
takim zaproszeniom, i takim znamienitym znakomitościom się nie odmawia! Proszę jedynie, by spotkanie odbyło się w miarę możliwości w godzinach popołudniowych, bo wieczorem zaczynam obowiązkowe orgie, a rano wiadomo, odsypiam.

Pan pyta, jakie będą skutki przyznania przywilejów, ja odpowiadam, że nie ma co wybiegać w przyszłość, bo te skutki odczuwamy już dzisiaj. Chociażby uznawanie homoseksualizmu za chorobę podlegającą terapii. Hetero mimo swojej ciężkiej orientacji dzień w dzień tyra od rana do wieczora, a takie homo? Bezustannie na L4, albo telefon do szefa, że "kaszlu kaszlu, znowu dzisiaj nie przyjdę, od samego rana czuję gwałtowny pociąg do tej samej płci". Eseje można pisać o tym, jak to wpływa na polską gospodarkę.

Patrząc w przyszłość, nie wolno zapominać o przeszłości. Niewiele osób pamięta, że wciąż wisi nad nami przywilej kłirowski, który próbował nadać pod koniec XVI wieku Henryk Walezy (a tak konkretniej francuska loża masońska, ale mniejsza), na mocy którego członkowie cechu LGBT mieli dostać zachodnią część Polski oraz wyłączne prawo do handlu kolorowymi tkaninami.

Ale wróćmy do teraźniejszości. Wydawało się, że przyzwolenie na niewidzialność biseksualistów przyniesie wszystkim korzyści, bo będzie cicho, nie będą się obnosić ze swoim zboczeństwem i wprowadzać zamętu w serca swoich hetero partnerów. Tymczasem dać palec, urwą rękę - swoją niewidzialność nagminnie wykorzystują do unikania kolejek i przemykania obok kas bez płacenia. Znam takich, co za bilet do kina raz w życiu zapłacili, jak im się zapomniało, że przecież dzisiaj 23 września.

Na końcu wspomnę jeszcze tylko o aseksualistach - powszechnie wiadomym jest, że to pozbawieni uczuć chłodni ludzie (zresztą nie bez powodu prezentowani w kulturze popularnej jako obcy, albinosi albo cyborgi). Ich stalowe nerwy sprawiły, że niemal całkowicie zdominowali rynek pracy saperów i chirurgów, tworząc w nim szklane sufity dla wyraźnie dyskryminowanych hetero.

O przywilejach społeczność LGBT+ można pisać i pisać - po mojemu to powinien wręcz pan zrobić jakiś spin-off, "Warto odgejawiać" czy coś w ten deseń, bo to temat rzeka.

Nie mogę doczekać się naszego spotkania i mam nadzieję, że znajdzie się w programie czas, by omówić poruszone przeze mnie powyżej tematy. W zamian obiecuję przynieść najnowsze ploteczki z ostatniego zebrania pedalskiego lobby, na którym będziemy zadawać sobie pytanie, czy w Nowym, Wspaniałym Świecie będziemy akceptować związki hetero.

Z wyrazami szacunku
Kazik
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
Przemyslaw   dodane przez Facebooka 09.01.2018 15:29
Nie przyjmę bo jestem przeciwna przyznawaniu przywilejów osobom LGBT, natomiast chętnie się wybiorę na dyskusję o przyznaniu osobom LGBT równych praw.
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
Ika   dodane przez Facebooka 09.01.2018 15:19
w sensie, że już mamy przyznane przywileje, czy dopiero walczymy o przywileje typu: "nieopodatkowanie naszych działalności"? :)
WYRÓŻNIONY cytuj zgłoś 0
Panna   dodane przez Facebooka 12.01.2018 11:08
jak ja go nie lubię :(
Anna   dodane przez Facebooka 11.01.2018 19:47
"FU". Odczyta to, jak bedzie chciał.
Mirosław   dodane przez Facebooka 11.01.2018 15:58
Ochydny dziad nienawidzę tego katola
commi (44) Warszawa 10.01.2018 21:57
W odpowiedzi możnaby mu wysłać trochę filmików ze szczęśliwymi parami niehetero (najlepiej już w związkach partnerskich albo małżeństwie) z prośbą o emisję na antenie :-)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Czy przyjmiesz zaproszenie od Pospieszalskiego? Odpowiedz! Jan Pospieszalski, fot. za: facebook.com/Warto-Rozmawiać-284786781556387