logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
10
1

Pinokio kością niezgody

Awantura wokół sylwestrowego kabaretu

Dodano: 09.01.2018, Aktualizacja: 09.01.2018

W sylwestrową noc jedna z ukraińskich stacji emitowała kolejny odcinek programu kabaretowego "The Evening Quarter". Głównym bohaterem - Buratino, czyli tamtejszy Pinokio, co również jest pejoratywnym określeniem osób nieheteroseksualnych. Buratino chce, by do niego mówić Buratina, bo jest dziewczynką, będąc finalnie odrzuconą nawet przez... swojego psa. Społeczność LGBT jest oburzona.

Początek nowego roku nie był spokojny dla społeczności LGBT na Ukrainie. Dlaczego? W sylwestrową noc stacja "1+1" puściła kolejny odcinek programu kabaretowego "The Evening Quarter" w wykonaniu trupy "Quarter 95", którego bohaterem był Buratino, tamtejszy Pinokio. 

W piątek pod siedzibą stacji zebrała się grupa aktywistów, by protestować przeciwko wyemitowanemu odcinkowi. Dlaczego? W odcinku "The Carved Buratino 'Coming Out' In The Children's Theater" Buratino twierdzi, że jest dziewczynką i chce, by nazywać go Buratina. 

"Przepraszamy, nie chcieliśmy nikogo urazić" - możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu stacji na Facebooku. Stacja została oskarżona o homofobię i transfobię. Jak zauważa Radio Wolna Europa, Buratino jest negatywnym określeniem dla osób homoseksualnych. Mało tego, bohaterka nie zostaje zaakceptowana przez swojego ojca, a nawet psa. Zasugerowano nawet, że ma zamiar popełnić samobójstwo. 

"Obiecujemy, że będziemy się przyglądać postaciom produkcji, które będziemy emitować" - możemy przeczytać w poście "1+1". Po czym odcinek został usunięty z głównej strony stacji. Aktywiści domagają się również przeprosin od Vladimyra Zelenskyego, którego trupa odegrała szoł. Ten póki co nie ustosunkował się do oskarżenia. Mówi się, że Zelensky może być kandydatem na prezydenta. 


(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
abonament (15) Kożuchów 09.01.2018 16:24
to ukraina - trochę wow, ze zie pofatygowali o przeprosiny.
a co jeszcze do tego - smieszne czy nie, proszę o dystans. to tylko jakiś odcinek jakiegoś serialu (którego pewnie nik nie znal az do czasu) w jakims panstewsku.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Pinokio kością niezgody Fot. Facebook za: https://www.facebook.com/sofiialapina
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku