logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
15.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
5
19
111

Każdy może manifestować to, co chce

Piaseczny odpowiada na medialną burzę

Dodano: 27.11.2017, Aktualizacja: 27.11.2017

"Nie zapominajmy, na czym polega wolność, w tym wolność manifestowania. Każdy może manifestować to, co chce. Nikomu tego nie odbieram, bo sam nie chciałbym, żeby taką wolność mi odbierano. Nikomu nigdy nie powiem, żeby się wstydził siebie. Natomiast co będę manifestował – to już, proszę mi wybaczyć, ale wybiorę sobie sam" - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Andrzej Piaseczny, zapytany o zeszłotygodniową burzę medialną, którą wywołała jego wypowiedź o "manifestowaniu".

W zeszłym tygodniu donosiliśmy o wypowiedzi Andrzeja Piasecznego dla "Gazety Krakowskiej": "Jeśli wierzysz w Boga i masz w sobie potrzebę wyznawania tego publicznie, to nie musisz się tego wstydzić. A tytuł tej piosenki jest przewrotny. W czasach, w których wszyscy chcemy wymachiwać różnymi flagami i pokazywać, że jesteśmy z czegoś dumni (po angielsku: pride), organizując uliczne parady, to ja ogłaszam wszem i wobec, że jestem dumny z tego, że wierzę w Boga" - mówił Piasek w rozmowie z gazetą.

Nasza informacja wywołała gorącą dyskusję wśród internautów. Oburzyła za to Piotra Grabarczyka, dziennikarza i blogera, który na swoim publicznym profilu na Facebooku, skierował do artysty kilka ostrych słów i... wyoutował Andrzeja Piasecznego.
ZOBACZ TEŻ Dziennikarz outuje Andrzeja Piasecznego Śmiejesz się społeczności w twarz

Do krytyki odniósł się i sam Andrzej Piaseczny - w długiej rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Na pytanie o wypowiedź dla "Gazety Krakowskiej", Piaseczny odpowiedział:

Tak powiedziałem. I mogę to powtórzyć jeszcze raz. Trzeba tylko dodać, że opowiadałem o jednej z moich piosenek i o tym, jak ona powstawała. A powstała po tym, jak przyjaciel, gej, powiedział mi, że jestem jedynym spośród jego znajomych, który nie śmieje się z tego, że on wierzy w Boga. Odpowiedziałem: jeśli wierzysz prawdziwie i głęboko, to nigdy, ale to nigdy nie wstydź się, że jesteś wierzący. Ja się nie wstydzę. I bardzo szybko napisałem tę piosenkę – „God Pride”.
Dopytywany o ową wypowiedź, którą wiele osób odebrało jako kontrę do walki o postulaty LGBT, artysta mówił: "Nie zapominajmy, na czym polega wolność, w tym wolność manifestowania. Każdy może manifestować to, co chce. Nikomu tego nie odbieram, bo sam nie chciałbym, żeby taką wolność mi odbierano. Nikomu nigdy nie powiem, żeby się wstydził siebie. Natomiast co będę manifestował – to już, proszę mi wybaczyć, ale wybiorę sobie sam".

Zapytany, czy "denerwuje" go pogoń mediów za życiem prywatnym, Piaseczny podkreśla: "Raczej staram się po prostu być zadowolony z tego, jaką wartość w sobie znajduję, z własnych wyborów. Staram się być przyzwoity. Nie zawsze mi to wychodzi, popełniam – tak jak wszyscy normalni ludzie – mnóstwo błędów. Może się nimi nie chwalę, ale jeśli wychodzą na światło dzienne, potrafię powiedzieć: „No wiesz, jestem tylko człowiekiem”. Każdego można złapać na jakiś haczyk. Gdyby było inaczej, wszyscy bylibyśmy Buddą albo Chrystusem".

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (111)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
psom na pożarcie (?) Dzisiaj 9:35
don_diego44:
@psom na pożarcie
Nie oglądasz regularnie TVP, to nie masz rozeznania, ja oglądam i wiem,że w dyskusjach politycznych w tej stacji, reprezentowane są wszystkie opcje polityczne. Opozycja ma możliwość wypowiedzenia się.


[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/25151878_134621063851438_8250087311135903399_n.jpg?oh=e3c59020fdddcb76a4caeb5492b4055d&oe=5ABC67DC[/img]

Ośmieszasz się.
don_diego44 (52) Tychy Dzisiaj 2:59
@maxoku
Dajesz tu jako przykład ruską "demokrację"- nie żartuj. Ci, co ich policja bierze za szmaty, to zazwyczaj ci co blokują innym wolne demonstrowanie. O tym czy spółka dobrze działa świadczą zyski jakie przynosi . Obecnie spółki skarbu państwa właśnie przynoszą spore zyski i ich akcje na giełdzie poszły sporo w górę. Akurat w Polsce opozycja niepodległościowa była oparta na KK . A czy w Niemczech ,gdy muzułmanie palili żydowskie flagi, to policja ich aresztowała? TVP szanuje poglądy mniejszości umożliwiając opozycji wypowiadanie się. No właśnie, nie oglądasz TVP więc zaufaj ekspertowi. Krytykuję TVN głównie za bardzo widoczne popieranie skompromitowanych polityków ( wszelkiego rodzaju afery finansowe).
don_diego44 (52) Tychy Dzisiaj 2:35
@psom na pożarcie
Nie oglądasz regularnie TVP, to nie masz rozeznania, ja oglądam i wiem,że w dyskusjach politycznych w tej stacji, reprezentowane są wszystkie opcje polityczne. Opozycja ma możliwość wypowiedzenia się.
don_diego44 (52) Tychy Dzisiaj 2:28
@upstairs_at_you
Ja jestem wolnym człowiekiem i mogę sobie mówić co mi się podoba . A jak TV Trwam zostało ukarane grzywną , to nie było takiej afery międzynarodowej jak w tej sytuacji.
maxoku (31) Radom Wczoraj 20:22
don_diego44:
No właśnie, TVP jest telewizją publiczną i na zasadach demokracji powinna reprezentować poglądy większości z poszanowaniem przekonań mniejszości.
W którym miejscu szanuje mniejszości?
Wszystkie partie mają proporcjonalne prawo uczestnictwa w wyrażaniu swoich poglądów w TVP . We wszystkich dyskusjach politycznych w TVP bierze również udział opozycja, więc pluralizm jest zachowany.
Serio? Ja słyszałem co innego, ale nie będę się sprzeczał z ekspertem (ironia), bo przecież nie oglądam tvpis. Ale powiedz mi dlaczego krytykujesz tvn za stronniczość skoro (też) daje proporcjonalne prawo uczestnictwa wszystkim opcjom?
maxoku (31) Radom Wczoraj 20:21
don_diego44:
Chłopoki wdając się ze mną w dyskusję nie wiedzą co czynią .
Pominę fakt, że popełniłeś błąd, który mogę interpretować jako brak poszanowania dla nas. Ale na pewno się nie zgodzę z tym, że nie wiem co "czynię". Ja dokładnie wiem co robię, a ty nawet nie próbujesz (bądź nie potrafisz) mnie przekonać, że jest inaczej. Przypominam, tylko merytoryczne argumenty są przyjmowane przez mój system operacyjny ;].
Nie Shingao ,Ty wiesz coś na ten temat. Ja Cię jeszcze kiedyś nawrócę ,zobaczysz.
Po pierwsze nie zauważyłeś jego ironii. A po drugie życzę szczęścia, bo nawet ono ci nie pomoże w zrealizowaniu tej życiowej misji lol.
maxoku (31) Radom Wczoraj 20:18
don_diego44:
Możesz założyć sobie partię jaką chcesz ,możesz mówić publicznie co Ci się podoba , możesz głosować w wyborach na kogo chcesz , czyli jest demokracja.
To ma być cała demokracja dla ciebie? W Rosji też są spełnione te warunki przynajmniej w jakimś stopniu. Nic nie udowodniłeś tym.
Pewnie mówili Lech Wałęsa i jednocześnie blokowali inną demonstrację.
Nie, stali z boku, bo barierki były ustawione. Nie pokazywali tego na tvpis? Nie dziwię się lol.
Wcześniej były "konkursy" i wygrywali je "kompetentni", ale większość spółek źle działała ,czyli byli oni niekompetentni.
A niby skąd wiesz, że wcześniej źle działały, a teraz nagle zaczęły dobrze? Zaraz, wróć, tvpis. Nie było pytania lol.
Głównym hasłem marszu niepodległości było "my chcemy Boga " a te cztery hasła rasistowskie ,to pewnie była ruska prowokacja.
Pominę fakt, że niepodległość nie ma nic wspólnego z wiarą i tym wykluczyli pewną część społeczeństwa z marszu. Na te hasła nikt nie reagował, ani organizatorzy, ani policja, pomimo, że są niezgodne z prawem. Tzn., że organizatorzy się zgadzają, a policja miała takie wytyczne, czyli rządzący się zgadzają. Wszystko co nie będzie po twojej myśli będziesz zwalał na ruskich? Skończyły ci się już argumenty? Nawet jeśli są niemerytoryczne to powinieneś się bardziej postarać, a nie od razu się tak poddawać lol.
psom na pożarcie (?) Wczoraj 19:05
don_diego44:
@psom na pożarcie
No właśnie, TVP jest telewizją publiczną i na zasadach demokracji powinna reprezentować poglądy większości z poszanowaniem przekonań mniejszości. Wszystkie partie mają proporcjonalne prawo uczestnictwa w wyrażaniu swoich poglądów w TVP . We wszystkich dyskusjach politycznych w TVP bierze również udział opozycja, więc pluralizm jest zachowany.


2 grudnia załączyłem przykład tego, że kłamiesz (a jeśli zaś wierzysz w to co mówisz - tym gorzej). Ponadto ta kara dla TVN, umotywowana przepisami z 1973 roku. Głupiej się nie da.
No, ale - powtarzasz się już, więc się wyłączam, i do zobaczenia przy następnej Twojej próbie wykręcenia się od własnych argumentów. Nie zamierzam odpuścić.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej Wczoraj 18:37
don_diego44:
@psom na pożarcie
Jest wolność w mediach i każda stacja TV może sobie przedstawiać własną interpretację prawdy.

Nie może! TVN za swoją "interpretację prawdy" właśnie "zaliczył" 1,5 mln kary.
Swoją"interpretację prawdy" może mieć tylko TVP, TV Trwam i Telewizja Republika.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Każdy może manifestować to, co chce Fot. za: facebook.com/Andrzej-Piasecznyoficjalny-profil-221864754495390
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku