logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
7
5

Czy Australię zje tęczowy krokodyl?

Rewelacje przeciwnika równości małżeńskiej

Dodano: 21.11.2017, Aktualizacja: 21.11.2017

Bob Katter, poseł i przeciwnik równości małżeńskiej w Australii, uważa, że małżeństwa jednopłciowe to dla Australii, jakby zżerał ją krokodyl... Tym sposobem Katter trafia na naszą listę największych idiotyzmów dotyczących LGBT. Gratulujemy.

Bob Katter przez cały czas kampanii na rzecz równości małżeńskiej w Australii był jawnym jej przeciwnikiem. Tym razem podsumował: związki jednopłciowe to jak bycie zjadanym przez krokodyla. 

Katter jest posłem z północnego Queensland. Powiedział m.in., że geje ukradli słowo "gej" heteroseksualistom, a teraz czyhają na małżeństwa. "Co nam jeszcze zabiorą?" - pytał w czasie referendum. 

Kiedy w zeszłą środę ogłoszono wyniki referendum, w którym społeczeństwo opowiedziało się za równością małżeńską dla każdego, ten wygłosił przemowę. 

Podczas konferencji prasowej powiedział, że każdy ma prawo do swoich "seksualnych skłonności", ale... tymczasem w Queensland co trzy miesiące ginie jedna osoba z powodu pożarcia przez krokodyla. Co prawda nie do końca wiadomo co polityk chciał przekazać, ale z pewnością nic pozytywnego dla LGBT.

Katter od lat prowadzi zaciętą krucjatę antygejowską. W 2011 roku wystąpił przeciwko swojemu przyrodniemu bratu, Carlowi, który również jest politykiem. Wyszedł z szafy w odpowiedzi na homofobiczne poglądy Boba. 

ZOBACZ TEŻ Australia powiedziała tak równości małżeńskiej! Wysoka frekwencja w referendum


W niewiążącym pocztowym referendum wzięło udział aż 79,5% Australijczyków. Jednocześnie ogłoszono, że zaoszczędzono 22 mln dolarów. Aktywiści proponują, by poszły one na rzecz tych, którzy ucierpieli podczas dwumiesięcznej "No Campaign". 

W tym tygodniu na stół legislacyjny mają trafić dwa projekty - koalicji wspierającej równość małżeńską oraz autorstwa prawicowych senatorów. Ta druga ma zawierać klauzulę sumienia znaną w USA jako wolność wyznania. 

Jeżeli spełnią się obietnice premiera, Malcolma Turnbulla, Australia wkrótce stanie się 25 krajem na świecie, w którym pary jednopłciowe będą mogły zawrzeć związek małżeński. Wiele wskazuje na to, że może to się stać jeszcze przed Bożym Narodzeniem - ciało ustawodawcze ma 30 dni na wprowadzenie nowego prawa w życie. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (5)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
VanZeeland (23) Szczecin 21.11.2017 21:19
Australijskie upały szkodzą. Oto dowód.
shingao (31) Szczecin 21.11.2017 20:52
Kolejny dowód na to, że nie powinno się przyjmować imigrantów obcych kulturowo. Aborygeni powinni tego ekstremistę religijnego deportować.
mr_knowitall (29) Wrocław 21.11.2017 20:31
Kolejny anty LGBT? Ciekawe co chce ukryć ten osobnik.
Wikash (17) Szczecin 21.11.2017 20:19
Duszę się ze śmiechu. Chyba za dużo się naoglądał bajek dla dzieci o łakomych zwierzętach, że mu coś takiego do głowy przyszło.
Linbix (21) Poznań 21.11.2017 20:04
hahahahahahaha

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Czy Australię zje tęczowy krokodyl? Fot. Facebook za: https://www.facebook.com/bobkattermp/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku