logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
66
13
55

Dziennikarz outuje Andrzeja Piasecznego

Śmiejesz się społeczności w twarz

Dodano: 16.11.2017, Aktualizacja: 16.11.2017

"Piasku, nie wiem czy to efekty nadużyć alkoholu, o których opowiadałeś ostatnio w kolorowej prasie, czy skrajna ignorancja, ale chciałbym bardzo, żebyś jednak siedział cicho w swojej szafie i nie wychylał się z mądrościami pokroju tych, którymi ostatnio nas obdarowałeś" - napisał na Facebooku Piotr Grabarczyk, ujawniony bloger i dziennikarz. Jego słowa to reakcja na wywiad Andrzeja Piasecznego, w którym mówił m.in. o byciu dumnym z tego, że wierzy w Boga.

Przypomnijmy, że wczoraj donosiliśmy o wypowiedzi Andrzeja Piasecznego dla "Gazety Krakowskiej": "Jeśli wierzysz w Boga i masz w sobie potrzebę wyznawania tego publicznie, to nie musisz się tego wstydzić. A tytuł tej piosenki jest przewrotny. W czasach, w których wszyscy chcemy wymachiwać różnymi flagami i pokazywać, że jesteśmy z czegoś dumni (po angielsku: pride), organizując uliczne parady, to ja ogłaszam wszem i wobec, że jestem dumny z tego, że wierzę w Boga" - mówił Piasek w rozmowie z gazetą.
ZOBACZ TEŻ Piasek: "jestem dumny z tego, że wierzę w Boga" Artysta o "wymachiwaniu flagami"

Nasza informacja wywołała gorącą dyskusję wśród internautów. Oburzyła za to Piotra Grabarczyka, dziennikarza i blogera, który na swoim publicznym profilu na Facebooku, skierował do artysty kilka ostrych słów.

"Społeczność LGBT "wymachuje flagami" dlatego, że jest zbyt wiele takich ludzi jak Ty, którzy swoją postawą i wypowiedziami mówią jasno, że swojej orientacji należy się wstydzić. Machają nimi też do dzieciaków, które są codziennie z tego powodu szykanowane i to przez tych z Twoim Bogiem na ustach. Machają, żeby zobaczyły, że to jest okej. Że bycie sobą to nie powód do chowania się ze wstydu. Ciebie niewiele to interesuje, bo Twoim największym zmartwieniem jest to, że gdybyś miał w końcu odwagę powiedzieć kim jesteś, nie tak jak X lat temu pozując w "Vivie!" z udawaną narzeczoną i jej dzieckiem, to istnieje ryzyko, że zarobiłbyś w rok nie milion, a np. pół. Za każdym razem, gdy widzę Cię w Glamie albo wyrywasz na Facebooku chłopaka, z którym akurat się umawiałem, mam wrażenie, że śmiejesz się całej społeczności w twarz" - czytamy m.in. we wpisie Grabarczyka.



(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (55)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Robert Gdańsk (?) 29.11.2017 18:38
Jak można byc takim szują jak ten Grubarczyk wyczulony na p. swojego EGOizmu i kogoś publicznie pouczać o czymś. Do tego typ mega agresywny biernie.
BoyPol (?) 28.11.2017 14:54
Ciekawe czy odpowiedź Piaska też redaktorzy tego portalu wstawią...
Życie w rajstopach (39) Warszawa 27.11.2017 22:22
Grabarczyk też ma prawo do wyrażania swojej, wątpliwej jakości, opinii.
Natomiast emocje, jakie budzi wypowiedź Piaska wskazują, że niektórzy mają wciąż więcej wspólnego z antyreligią niż propagowanie poszanowania dla innych orientacji.

A już powoływanie się na fakt, że paręset lat temu chrześcijanie zabijali homoseksualistów jest tak samo prostackie jak wypowiedzi Rydzyka czy Jankowskiego.

Ale niepokojące jest to, że tacy jak Grabarczyk doszukują się podtekstów w piosenkach, w poezji itd...
Tak czynili naziści, komuniści czy inne twory, dla których wszystko mogło mieć podwójne znaczenie, w zależności od widzimisię.
A
Boaz (36) Warszawa 20.11.2017 19:19
Tytuł nie jest do końca adekwatny. Czy osoba wyoutowana kilka lat temu publicznie może być "ponownie wyoutowana" ... Raczej red. Grabarczyk wyraził swoją opinie na temat PUBLICZNEJ wypowiedzi tej persony (z którą to opinią się całkowicie zgadzam).
maxoku (31) Radom 18.11.2017 21:23
Rozumiem, że wiele osób nie widzi nic złego w słowach Piaska i nie rozumieją o co biega. Ale obrażanie tych co czują się nimi urażeni nie jest już niczym usprawiedliwione. Outowanie jest uzasadnione wobec osób szkodzącym osobom LGBT+. Nikt mu wszakże nie kazał gadać takie głupoty, więc sam jest sobie winny. Ten dziennikarz jak każdy ma prawo do swoich emocji i ich wyrażania.
maxoku (31) Radom 18.11.2017 21:21
Snowy Raven:
Boże, co za hipokryzja...
"Machają nimi też do dzieciaków, które są codziennie z tego powodu szykanowane i to przez tych z Twoim Bogiem na ustach"
1.A jakoś nie zwracacie uwagi na to, że ludzie z innym Bogiem - Allahem - na ustach są znacznie bardziej chętni nas atakować. (...)
Ponadto katolicy jedynie nas szykanują. Muzułmanie natomiast mordują (...)
A to ty nie wiesz, że kilkaset lat temu katolicy zabijali gejów? KK po utracie władzy w Europie nabrał nieco pokory w tych kwestiach, ale nadal można usłyszeć wypowiedzi różnych hierarchów kościoła potępiających dekryminalizację homoseksualizmu, więc jawnie nawołują do tego co się dzieje w krajach muzułmańskich. Poza tym kraje muzułmańskie zradykalizowały się tak głównie przez katolicyzm. Więc gdybyśmy mieli prawo religijne katolickie to byłoby to samo. Czyli w skrócie mówię, że nie masz racji jakbyś nie zrozumiał lol.
2.Bóg katolików nie nakazuje nienawiści do homoseksualistów, wręcz przeciwnie - nakazuje miłości wobec bliźnich, a więc bynajmniej nie Boga swego mają na ustach Ci którzy nas atakują.
Teoretycznie mógłbym się zgodzić, że tak właśnie powinno być. Jednak po przeczytaniu pewnych fragmentów biblii można mieć zupełnie inne wrażenie. Nie mówiąc już o wypowiedziach księży.
krisqueer (45) Malbork 18.11.2017 20:57
Nazwisk o których '' plotki o ...są tak popularne i oczywiste i chodziły od tak dawna... że nawet mojej babci by to nie zdziwiło.'', jest w naszym kraju sporo, biznesmeni, ludzie show biznesu, osobowości tv, artyści, politycy... nie przytoczę ich nazwisk tu celowo, bo uważam, ‘‘że nikogo się nie powinno outować''. Moim zdaniem, dojrzeć do tego każdy, powinien sam i we własnym tempie. Niektórzy, nie dojrzewają nigdy... I tego też bym nie poddawał pod dyskusję, nigdy my, nie
będziemy tym kimś, nie znamy jego sytuacji rodzinnej, materialnej ani psychicznej, nie wiemy jak ten ktoś sobie radzi ze swoją seksualnością. Ubolewam tylko, iż tak wiele jest ( było, niektórzy już odeszli) osób, właśnie ze świata biznesu, show biznesu, tv, wśród artystów i polityków, którzy mając ugruntowaną sytuację zawodową, oraz silnie, nie oszukujmy się też, materialną a co za tym idzie będąc praktycznie niezależnymi od innych i mogącymi wielu innym osobom powiedzieć: wal się! Tego nie
robią. Nie poddaję przy tym w wątpliwość faktu, że są to osoby z całą pewnością siebie świadome...
Przykre, szczególnie, że tyle innych podobnie do nich żyjących i funkcjonujących w codziennym życiu osób fotografuje się z tabliczką '' jestem ''sojusznikiem osób LBGT'', lub ujawnia się, chcąc nam i sobie pomóc, a co robimy '' my '' ( czytaj: Piasek i inni), kiedy możemy?! Egoizm, strach, niedojrzałość, kompleksy, nie jestem od tego fachowcem by stwierdzić, ale wiem, że może brakować odwagi, szczególnie, kiedy w XXI wieku, w wolnym kraju w zjednoczonej Europie idąc ulicą słyszę skierowane ku
mnie słowo pedał. Mam już sporo lat, niby jestem niezależny i na etapie życia, w którym niewiele mogę potrzebować od innych ( ten nieuchronnie dopiero nadejdzie, kiedy zniedołężnieję) i wielu osobom mogę powiedzieć: wal się!, To zrobić to, jest ciężko.
Życzyłbym wszystkim po obu stronach, aby nim otworzą usta, pomyśleli chwilę dłużej nad tym, co do powiedzenia mają i zająć się tym, co najlepiej potrafią, malarz- portretami, fryzjer- włosami a piosenkarz śpiewaniem...
Brice   dodane przez Facebooka 18.11.2017 14:33
To widac ze to jest kolezanka!!!
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 18.11.2017 12:05
przyprawa do herbaty:
Czy w zdaniu: "W czasach, w których wszyscy chcemy wymachiwać różnymi flagami i pokazywać, że jesteśmy z czegoś dumni (po angielsku: pride), organizując uliczne parady, to ja ogłaszam wszem i wobec, że jestem dumny z tego, że wierzę w Boga" Piasek uraził w jakikolwiek sposób tych, którzy chodzą na parady LGBT?

A Ty chodzisz?
YvesSaintLaurent (36) Blisko 18.11.2017 7:47
Ja nie wierzę w Boga dlatego bo wierzą w niego źle interpretujący Biblię katolicy, ja nie wierzę w Boga bo jego po prostu nie ma.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Dziennikarz outuje Andrzeja Piasecznego Fot. za: facebook.com/Andrzej-Piasecznyoficjalny-profil-221864754495390