logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
21
0
2

Tęczowa rada miasta w Palm Springs

Amerykanie zagłosowali lokalnie na LGBT

Dodano: 14.11.2017, Aktualizacja: 14.11.2017

Transpłciowa Danica Roem stała się bohaterką mediów, gdy pokonała w lokalnych wyborach w stanie Wirginia transfobicznego polityka. Okazuje się, że zeszłotygodniowe wybory w USA były bardzo tęczowe, tak bardzo, że w Palm Springs do rady miasta wybrano tylko... osoby LGBT!

Rok po wyborach prezydenckich - Amerykanie znowu głosowali. Tym razem lokalnie, m.in. na gubernatorów w takich stanach, jak Wirginia, czy New Jersey.

Pisaliśmy już o zwycięstwie Daniki Roem, która zastąpi w Izbie Delegatów w stanie Wirginia transfobicznego Republikanina, Boba Marshalla, forsującego w stanie projekt ustawy, zakazujący osobom transpłciowym korzystania z toalet wg płci, z którą się identyfikują.

ZOBACZ TEŻ Danica Roem pokonała w wyborach transfobicznego polityka Pierwsza transpłciowa polityczka w Izbie Delegatów


Wśród pozostałych zwycięzców jest wiele osób LGBT. Pozostając w Wirginii - do Izby Delegatów weszła również pierwsza ujawniona lesbijka, Dawn Adams. Jest pielęgniarką i opiekunką osób starszych, ale również aktywistką. Pokonała Republikanina, Manoliego Loupassiego. Na kolejną kadencję został wybrany również ujawniony gej - Mark Levine.

Do rady miasta w Cincinnati wejdzie lesbijka i Afroamerykanka, Tamaya Dennard. Dołączy ona do Chrisa SeelbachaDo rady szkoły w Pensylwanii, Erie School Board, został wybrany pierwszy transpłciowy mężczyzna - Tyler TitusJenny Durkan, 61-letnia lesbijka, została burmistrzem Seattle. Na kolejną kadencję na burmistrza Salt Lake City została wybrana Jackie Biskupski

Rada miasta w Palm Springs natomiast stała się w 100 proc. tęczowa: transpłciowa Lisa Middleton, biseksualna Christy Holstege i dwoje gejów - Geoff Kors i J.R. Roberts

ZOBACZ TEŻ Ujawniona burmistrzyni Salt Lake City na ślubnym kobiercu Razem jesteśmy silniejsi


Wśród innych osób LGBT, które wygrały w zeszłotygodniowych wyborach sąBen Allatt, Vernetta Alston, Carol Becker, Mike Bonin, Guyleen Castriotta, Richard Conti, Dean Dafis, Zachary DeWolf, Paul Durham, Tim Eustace, Reed Gusciora, Michael Fenton, Michael Gongora, Jeff Harris, Corey Johnson, Nick Komives, Lydia Lavelle, LaWana Mayfield, Matthew Miller, Alex Morse, Nelson Roman, Denise Simmons, Patrick Spadafore, Lawrence Webb, Chris Wharton, Patrick Wojahn, Karen Stegman, Amy Zannelli, Ed Zipprich, Andrea Jenkins i Phillipe Cunningham. 

Rick Zbur z organizacji "Equality California" uważa, że to odpowiedź społeczeństwa na politykę Donalda Trumpa.

(ar) 


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 14.11.2017 22:40
Palm Springs - 45 tys. mieszkańców i 4 radnych.
Otwock - 45 tys. mieszkańców i 21 radnych.
Kto bogatemu zabroni?
Tenebris7 (26) Warszawa 14.11.2017 17:52
Ale będą mieli kolorowo :)
Jędzowata Jędza (?) 14.11.2017 15:27
Akcja rodzi reakcję, trudno się dziwić. Grunt, żeby dobrze rządzili. Kiedyś było nie do pomyślenia, żeby w rządzie była kobieta, teraz pora na nas. A na naszym polskim podwórku gdyby była taka możliwość, to głosowałabym na Biedronia w wyborach prezydenckich. Po pierwsze facet pokazał, że dobrze sobie radzi w Słupsku, po drugie to nie żaden fanatyk.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Tęczowa rada miasta w Palm Springs Lisa Middleton, fot. za: cbs
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku