logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
9
0
4

Przeciwko przemocy wobec LGBT w Brazylii

Gwiazdy w kampanii

Dodano: 14.11.2017, Aktualizacja: 14.11.2017

Celine Dion, Britney Spears, Demi Lovato, Boy George i wiele innych gwiazd wzięło udział w kampanii "Igual", brazylijskiego piosenkarza, Yanna. Akcja ma zwrócić uwagę na to, że w ciągu ostatnich czterech lat w kraju życie straciło aż 1600 osób LGBT.

Brazylia może wydawać się rajem na ziemi - przystojni mężczyźni, piaszczyste plaże, piękna pogoda i parada w Sao Paulo. Jest i równość małżeńska. Jednocześnie Brazylia jest jednym z miejsc najbardziej niebezpiecznych dla osób LGBT. Dlaczego?

Wg policyjnych statystyk w ciągu ostatnich czterech lat życie straciło ponad 1600 osób LGBT, czyli średnio jedna osoba na dzień... To przerażające dane. W związku z tym, by z jednej strony podnieść świadomość Brazylijczyków, że tak się dzieje, a z drugiej strony nagłośnić sprawę poza granicami kraju, piosenkarz Yann stworzył kampanię "Igual", co oznacza"równy". 

Utwór wykorzystany w wideo to hit tegorocznej parady w Rio, a wśród gwiazd, które wzięły udział w akcji piosenkarza: Celine Dion, Britney Spears, Demi Lovato, Boy George, Lorde, Chelsea Handler, Diplo, Dita Von Teese, Jason Mraz, Mel C, The Chainsmokers i Nico Tortorella."Niestety większość ludzie nie wie, jak niebezpiecznym miejscem dla społeczności LGBT jest Brazylia" - powiedział Yanna dla "MuuMuuse". Dodaje, że w kraju wciąż nie ma odpowiedniego prawodawstwa odnośnie mowy i przestępstw na tle nienawiści.

Wszystkie zyski z kampanii idą dla organizacji "Grupo Arco-Íris". 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku