logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
60
1
11

Narodowcy chcieli, by zdjął tęczową flagę, powiedział nie

To też nasze święto!

Dodano: 13.11.2017, Aktualizacja: 13.11.2017

Przez weekend namawialiśmy Was do dyskusji o patriotyzmie, także tym tęczowym. Tymczasem Adam ze Szczecina pokazał... jak być tęczowym patriotą. Nad jego mieszkaniem powiewa tęczowa flaga, w związku z tym odwiedzili go... narodowcy, którzy chcieli, by na 11 listopada ją zdjął. Adam wraz ze współlokatorką się nie ugięli i zaapelował na Facebooku: "Dzień Niepodległości jest też naszym świętem, nie dajmy sobie wmówić, że my robimy coś złego dla swojego kraju. Szczególnie w ten dzień ta flaga powinna jeszcze bardziej powiewać".

Za nami Święto Niepodległości. W weekend zaprosiliśmy Was do dyskusji na temat patriotyzmu, bycia LGBT i w ogóle Polski. Całą dyskusję możecie zobaczyć pod tekstem.
ZOBACZ TEŻ Jak być tęczowym patriotą? Poradnik dla LGBT

W niedzielę na Facebooku pojawił się post Adama - opisał sytuację, która się mu przytrafiła. Przeczytajcie!


Adam, gratulujemy odwagi!

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (11)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 14.11.2017 22:29
LukMich:
To do niczego nie doprowadzi, jeszcze większą wojnę spowoduje... To jest każdego święto, ale czy trzeba odrazu flagi LGBT wywieszać?

Nikt jej nie wywieszał z okazji 11 listopada.
Ona już tam wisiała wcześniej.
Chyba chciałeś powiedzieć, że należało ją zdjąć - prawda?
Bartek:
Pokażcie najpierw, że jesteście Polakami,

Jak? Mamy się przyłączyć do narodowców 11 listopada?
Moonsugarine (23) Rzeszów 14.11.2017 22:15
I bardzo dobrze! Nie mozna dac sie zastraszyc tym nacjokundlom. Mamy prawo zyc w tym kraju jak kazdy inny obywatel, czy to sie komus podoba, czy nie.
shingao (31) Szczecin 14.11.2017 18:47
Bartek:
(...) Pokażcie najpierw, że jesteście Polakami, (...)


Dowód osobisty poświadcza obywatelstwo polskie. Jak pokażę ten dokument to wystarczy?
shingao (31) Szczecin 14.11.2017 18:31
LukMich:
To do niczego nie doprowadzi, jeszcze większą wojnę spowoduje... To jest każdego święto, ale czy trzeba odrazu flagi LGBT wywieszać?


Nie trzeba, ale można.
Bartek   dodane przez Facebooka 14.11.2017 14:47
Chciałbym zrozumieć zagorzałem przywiązanie społeczności LGBT do tęczowej flagi. Śmiać można się zarówno z haseł "Bóg, honor, ojczyzna" wykrzykiwanych przez pseudo narodowców, którzy nie mają zielonego pojęcia o czym tak naprawdę mówią, co z haseł "Jesteśmy tacy sami jak wy. Równe prawa należą się wszystkim obywatelom!" wykrzykiwane przez osoby z tęczową flagą w rękach. Moja rada na "tęczowy patriotyzm"? Pokażcie najpierw, że jesteście Polakami, a dopiero potem waszą orientację seksualną. Afiszując się z tęczowymi flagami nie pokazuje, że problem dotyczy całego społeczeństwa, a wyłącznie osób homoseksualnych. Nie walczycie o prawa dla siebie tylko o równe prawa dla wszystkich. Społeczeństwo powinno zrozumieć, że tego potrzebuje, a nie poszczególne grupy (Żeby równe prawa weszły do życia potrzebne są też głosy osób heteroseksualnych). W przeciwnym wypadku, do końca istnienia świata osoby homoseksualne z Polski będą wyjeżdżały za granicę by móc wziąć legalny ślub :)
Monika   dodane przez Facebooka 14.11.2017 12:30
Przeciez w Chrzescijanstwie tęcza to symbol przymierza z Bogiem a te "buraki"przeciez wykrzykuja Bog Honor Ojczyzna.Z Bogiem ci narodowcy mają tyle wspólnego co Banderas z kasjerka Kauflanda,honor zaś tylko w napisie na koszulce.Ojczyzne też tak bardzo kochają,że siedzą w Anglii i innych krajach poza granicami Polski i rozbijają się BMW w dresach z łańcuchem na szyi.
LukMich (26) Wrocław 14.11.2017 11:38
To do niczego nie doprowadzi, jeszcze większą wojnę spowoduje... To jest każdego święto, ale czy trzeba odrazu flagi LGBT wywieszać?
roman71 (46) Warszawa 14.11.2017 11:19
no proszę jacy odważni ci narodowcy, kobiety się wystraszyli ;-)
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 13.11.2017 23:10
Adam! Gratulujemy Anecie!
Linbix (21) Poznań 13.11.2017 23:03
Prawidłowo :) Tęczowa i biało-czerwona razem !

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran