logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
34
0
0

Lesbijski coming out podczas konkursu piękności

Nie mam chłopaka, ale mam dziewczynę

Dodano: 13.11.2017, Aktualizacja: 13.11.2017

Podczas wywiadu związanego z wyborem miss piękności Filipin, Maria Izobel Taguiam, jedna z uczestniczek, ujawniła się jako lesbijka. "Nie mam chłopaka, ale mam dziewczynę" - powiedziała 17-latka. Gratulujemy odwagi!

Maria Izobel Taguiam ma 17 lat i reprezentuje rejon Tabogon. 28 października, podczas wywiadu na scenie, na pytanie o to, czy ma chłopaka, odpowiedziała: "Nie chłopaka, ale dziewczynę. Wierzę, że miłość nie widzi płci, więc jeśli to czujesz, śmiało, idź na całość". Na swoim profilu na Facebooku napisała, że nie obawia się mówić ludziom o swojej seksualności i nie robi tego na pokaz. Podziękowała swojej mamie i partnerce, MJ Lequin. Dziewczyny poznały się pięć miesięcy temu przez wspólnych znajomych. 

Maria nie przeszła do kolejnego etapu, ale nie zamierza się poddawać. Deklaruje chęć brania udziału w kolejnych konkursach piękności i bycia aktywistką na rzecz społeczności LGBT. Najpierw jednak chce skończyć studia. Chociaż sytuacja społeczności LGBT na Filipinach nie jest najłatwiejsza, widzialność osób nieheteronormatywnych jest duża: w końcu misterem Gay World 2017 został Filipińczyk, John Raspado. 


(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Lesbijski coming out podczas konkursu piękności Fot. Instagram
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku