logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
11
0
0

Tom of Finland w Polsce (w słusznej sprawie)

Pierwsza taka wystawa

Dodano: 08.11.2017, Aktualizacja: 08.11.2017

Tom of Finland Foundation oraz Tongariro Releasing zapraszają na pierwszą w Polsce wystawę plakatów z rysunkami Toma of Finland! Na początek - Warszawa, ale Kuba Mróz z Tongariro zapowiada, że w planach odwiedziny kolejnych miast. To nie wszystko - plakaty będzie można kupić, a 10 proc. dochodu ze sprzedaży zasili konto Miłość Nie Wyklucza. Wydarzenie odbędzie się pod naszym patronatem!

Przypomnijmy, że Tom of Finland, czyli Touko Laaksonen miał ogromny wpływ na homoerotyczną sztukę w XX wieku. Uważa się go za najbardziej wpływowego twórcę grafik pornograficzno-homoerotycznych. 

Jego twórczość, te "sprośne rysunki", jak skromnie je nazywał, były dla niego prawdziwą pasją. Niezwykły zapał zaowocował zbiorem niemal 4000 szkiców, rysunków i obrazów, które powstały na przestrzeni sześciu dekad. Rysował w tajemnicy przed rodziną i znajomymi i mimo prawnego zakazu rozpowszechniania erotyki, szybko zaczął stawać się ikoną dla gejów na całym świecie. Jego artystyczne ujęcie seksu, wykonane z największą dbałością o szczegóły, stało się wyzwalającym obrazem pozytywnej seksualności i samoakceptacji. Marką Tom of Finland zarządza fundacja, która zyski ze sprzedaży plakatów, ubrań i wszelkich gadżetów przeznacza na kultywowanie i promocję sztuki erotycznej oraz lobbuje na rzecz zwiększenia tolerancji względem ludzkiej seksualności.


Wernisaż wystawy odbędzie się 20.11.2017 roku o godz. 19.00 w Ramona Bar w Warszawie. Plakaty będzie można oglądać do 3 grudnia. Kuba Mróz z Tongariro zapowiada, że w planach odwiedziny innych miast. Ale to nie wszystko: "Zaprezentowane plakaty będzie można kupić, a 10 proc. dochodu ze sprzedaży, przeznaczymy na Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, działające na rzecz wprowadzenia równości małżeńskiej dla par jednopłciowych w Polsce. Tym sposobem chcemy kultywować tradycję fundacji imienia Tom of Finland i wesprzeć ważny środowiskowo cel" - podkreśla.

Przypomnijmy, że 24 listopada będzie miała też miejsce premiera filmowej biografii tej jednej z najważniejszych postaci kultury gejowskiej XX wieku. Jest to więc świetna okazja do zgłębienia nie tylko życia, ale także prac artysty.

(red)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku