logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
21
3
2

Dzieciaki za równością małżeńską

Czekamy na wyniki referendum w Australii

Dodano: 08.11.2017, Aktualizacja: 08.11.2017

Za nami głosowanie, czekamy na wyniki pocztowego plebiscytu ws. równości małżeńskiej w Australii! Pierwsze szacunki mówią o wysokiej frekwencji i 64 proc. poparciu. Nie ma się co dziwić, skoro w kampanię na rzecz równości zaangażowały się nawet dzieciaki! Posłuchajcie jak pięknie o niej mówią.

Za tydzień poznamy oficjalne wyniki głosowania w sprawie równości małżeńskiej w Australii. Przewiduje się, że za jej wprowadzeniem głosowało ok. 64 proc., przeciwko - 31 proc. Jeżeli tak się stanie, rząd będzie musiał zająć się tematem jeszcze w tym roku. Ale jak to z sondażami bywa - poczekajmy z szampanem i fajerwerkami. 

Patrick Abboud, dziennikarz, spotkał się z dziećmi, które stały się rzecznikami swojego pokolenia i zdecydowanie opowiedziały się za równością. 

Archie ma 6 lat. Uwielbia pływać i jeździć na rowerze. Na pomysł, by po swoim mieście rozwozić tęczowe flagi, wpadł właśnie podczas jednej z przejażdżek. Flagi wkładał do skrzynek pocztowych, by dodać otuchy i odwagi do zagłosowania za równością małżeńską. "Oni chcą wziąć tylko ślub. Nic złego nam nie robią" - mówi. 

Eadie ma 9 lat i napisała list do byłego premiera Australii, Tony'ego Abbotta, w którym nie zgadza się z tym, co polityk mówi, bo "tylko dlatego, że nie są heteroseksualni traktuje ich źle". List chciała wręczyć osobiście Abbottowi, ale go nie było w biurze. "Nie poddaję się, napiszę kolejny list" - podsumowała swoje działania. 


Jim ma 14 lat i mieszka w małej miejscowości, 5 godzin od Sydney. W swojej miejscowości chciał przekonywać głównie starszych ludzi, by wspierali równość małżeńską. Proponował im, by założyli tęczowe skarpetki i pozwolili sobie zrobić zdjęcie. Stworzył hasztag #SocksForSameSexMarriage i profil na Instagramie:

Monique ma 14 lat i nie zgadza się z innymi dziećmi. Uważa, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety i tak powinno zostać. W tym konserwatywnym poglądzie umacnia ją rodzina i przyjaciele. Jej matka mówi: "Kochamy naszych homoseksualnych braci i siostry, ale nie musimy zgadzać się z ich wyborami". 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Jędzowata Jędza (?) 09.11.2017 7:09
Ja też nie sądzę, aby wciskanie dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym tematów takich jak o nas było właściwe. Chyba, że same o to zapytają. Na tym etapie najważniejsza jest nauka składania literek, a dzieci i tak jeśli o to chodzi zazwyczaj powtarzają tylko zdania rodziców. A przymusowa nauka o nas w przedszkolu tylko rozjuszy wszelkich fundamentalistów, utwierdzając ich w ich zabobonach.
Wikash (17) Szczecin 08.11.2017 23:54
Inicjatywa jest bardzo szlachetna i popieram ją, ale nie uważam orania kilkulatkowi głowy LGBT i polityką za coś słusznego. To takie stereotypowe dla LGBT i argumenty o tym, że niedługo ,,homopropaganda'' będzie w przedszkolach, zerówkach itp. często wykorzystywane są przeciw nam.
Jednak nauka tolerancji jak najbardziej na plus.
Wiolka Srolka (25) Sanok 08.11.2017 13:52
♥ ♥ ♥

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Dzieciaki za równością małżeńską Fot. za: Facebook.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku