logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
19
14

Ministerstwo Zdrowia namawia do... zdrowego stylu życia

Polacy jak króliki a tematy tabu

Dodano: 07.11.2017, Aktualizacja: 07.11.2017

"Seksualność jest otoczona różnymi tabu i trudno poruszać się w tym obszarze, tak aby nikogo nie urazić. Nie chcieliśmy robić filmu instruktażowego. Baliśmy się wulgarności. Króliki wydawały się dobrym rozwiązaniem tych dylematów. Jeżeli spot wywoła dyskusję, to dobrze. W ten sposób jest szansa, że temat zostanie dostrzeżony" - mówi Jakub Kubicki z firmy, która przygotowała spot, mający promować zdrowy styl życia poprzez... rozmnażające się króliki. Niestety, nie wiemy czy wśród królików znalazły się i te homoseksualne.

Głośno dziś w mediach o spocie Ministerstwa Zdrowia, mającym wspierać zdrowy styl życia. Jak MZ chce do tego namówić Polaków i Polki? Poprzez... rozmnażające się króliki. 

"Chcesz poznać nasz sekret? Po pierwsze, dużo się ruszamy, zdrowo jemy, nie stresujemy się. Więc jak chcesz mieć dzieci, weź z nas z przykład" - mówi w spocie królik, dodając: "Wiem, co mówię, ojciec miał nas 63". Co na to eksperci? Dziennik.pl zapytał prof. Jerzego Bralczyka. "To fatalny pomysł, konotacje językowe z królikami i płodnością są jednoznacznie negatywne" - mówi językoznawca, podkreślając, że ani dla mężczyzn, ani dla kobiet - które dodatkowo mogą się czuć uprzedmiotowione - nie jest to pozytywny przykład.

Co ciekawe, sama firma, która przygotowała spot, zwraca uwagę na kwestię, o którą aż prosi się pytanie. "Seksualność jest otoczona różnymi tabu i trudno poruszać się w tym obszarze, tak aby nikogo nie urazić. Nie chcieliśmy robić filmu instruktażowego. Baliśmy się wulgarności. Króliki wydawały się dobrym rozwiązaniem tych dylematów. Jeżeli spot wywoła dyskusję, to dobrze. W ten sposób jest szansa, że temat zostanie dostrzeżony" - mówi Jakub Kubicki z firmy Propeller.



A Wam jak się podoba reklama Ministerstwa Zdrowia?

Przypominamy, że bez obaw o tematy tabu, mądrze i potrzebnie - o seksualności mówi np. kampania Anji Rubik, #sexedpl.
ZOBACZ TEŻ Robert Biedroń: gej jest ok! Edukacja seksualna w Internecie

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (14)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Pawel   dodane przez Facebooka 11.11.2017 16:19
Szkoda że nie o pingwinach
Kall   dodane przez Facebooka 10.11.2017 23:23
Ja jak zobaczyłem to... nie wiem czy na internecie czy w tv to byłem zniesmaczony...
Jędzowata Jędza (?) 08.11.2017 13:29
A ja pozwolę sobie napisać coś jeszcze jako seniorka. To nieprawda, że babki i prababki miały takie podejście do seksu, może tak było na zapadłej wsi w XIX wieku, ale przed wojną i w PRL edukacja pod tym względem była na wyższym poziomie niż teraz. Owszem, o pewnych rzeczach może nie mówiło się tak głośno, ale kto chciał, ten do informacji łatwo doszedł, mimo, że nie było Internetu. Powiedziałabym, że to teraz mamy Ciemnogród.
Podpis (?) 08.11.2017 13:25
A ja po
Magdalena   dodane przez Facebooka 08.11.2017 10:17
Czyli... Mnóżmy się jak króliki, a jak już się namnożymy to dawajmy dzieciom do jedzenia.. trawe. Wszak zielenina zdrowa no i jeszcze za free. A faceci powinni pomnażać się jeszcze na boku, bo szcześćdziesięcioro dzieci nie urodzi nawet najlepsza Matka Polka.
Pelargonia (?) 08.11.2017 10:14
Sytuacja demograficzna Polski jest tragiczna... Zastanawiam się co mogłoby skłonić Polaków do tego żeby zaczeli się rozmnażać jak króliki... Może 1000+ zamiast 500+ i więcej żłobków i przedszkoli? Pewnie tak...
Moim zdaniem w spotach zamiast królików powinni pokazywać pieniądze, ile dostanie się od łebka za zrobienie nowego Polaka. Jakie są z tego korzyści.
Jędzowata Jędza (?) 08.11.2017 9:15
To jest typowa manipulacja. Wystarczy poczytać sobie Chomskiego: potraktuj społeczeństwo, ludzi w ogóle, jak dzieci albo umysłowo chorych, to w pewnym momencie oni też będą zachowywać się i odpowiadać jak dzieci i umysłowo chorzy. Jeśli zwrócisz się do kogoś jakby miał powiedzmy 10 lat, to ta osoba wskutek sugestii zareaguje tak, jakby miała naprawdę 10 lat, czyli bezkrytycznie. Proste? Proste i jakie skuteczne!
Pelargonia (?) 08.11.2017 9:11
Na moje oko to ten królik na zdjęciu to kryptogej albo biseks. Zadbany, okularki...
Marzena   dodane przez Facebooka 08.11.2017 8:15
Aż wstyd ze w ogóle osoby z MZ podpisują się pod tym. Bo to raczej nie spot nakręcony przez panią sprzedająca rzodkiewkę czy mechanika samochodowego (bez urazy). naprawdę boli mnie to naprawdę w XXI wieku ludzie wykształceni (branżowi) podpisują się pod tym. I coraz częściej obecne jest np u biologów czy lekarzy oraz innych szarlatanizm i wierzenie w całe pro life, klauzure sumienia, ze GMO zabija... naprawdę takich ludzi powinni OD RAZU zdegradować i odbierać tytuł naukowy i prawo wykonywania zawodu. To jest kłamstwo i niezgodne z nauka, a często z etyka.
To tak jakby wmówić ze dzieci biorą się z kapusty czy w ciąże można zająć stojąc w przeciągu. Ludzie, takie myślenie miały nasze babki, prababki!
Emil   dodane przez Facebooka 08.11.2017 7:39
Żałosne

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Ministerstwo Zdrowia namawia do... zdrowego stylu życia Fot. za: youtube.com