logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
89
1
6

LGBT w Polsce zasługują na godne i bezpieczne życie

Aktywiści i aktywistki LGBTI apelują do polskich władz

Dodano: 04.11.2017, Aktualizacja: 05.11.2017

"W Polsce żyje 2 miliony osób LGBTI. Ci ludzie, podobnie jak osoby LGBTI na całym świecie, zasługują na to, aby ich prawa były respektowane. Ci ludzie zasługują na bezpieczeństwo i godne traktowanie. Ci ludzie zasługują na te same życiowe szanse, co inni, a te nie są im w Polsce dostępne z uwagi na dyskryminację, przemoc i społeczną stygmatyzację" - czytamy w apelu uczestników i uczestniczek konferencji ILGA Europe do polskich władz, która w sobotę zakończyła się w Warszawie.

Za nami największe wydarzenie LGBT w Europie - konferencja ILGA Europe. Do Warszawy przyjechało ponad 500 aktywistów i aktywistek LGBT z całej Europy. Wydarzenie w Polsce organizowała Kampania Przeciw Homofobii.

W czwartek odbył się panel oraz konferencja prasowa - z przedstawicielami i przedstawicielkami polskiej opozycji. W trakcie konferencji przedstawiono oświadczenie, które do polskich władz wystosowali uczestnicy i uczestniczki wydarzenia.

Wcześniej aktywiści zrobili sobie wspólne zdjęcie z z kartkami z napisem "civil" (civil society) - na tle tęczowego serca. Ma ono być symbolicznym wsparciem dla działaczy i działaczek LGBTI w Polsce.

My, ILGA Europe i Kampania Przeciw Homofobii, przy okazji 21. Międzynarodowej Konferencji ILGA Europe 2017, chcielibyśmy wyrazić swoje głębokie zaniepokojenie sytuacją osób LGBTI żyjących w Polsce. Dyskryminacja i przemoc w stosunku do osób LGBTI wzrasta, a ich prawa nie są respektowane. Polska nie daje osobom LGBTI możliwości uczestniczenia na równi z innymi w życiu społecznym, zawodowym i rodzinnym. Ataki na organizacje pozarządowe działające na rzecz osób LGBTI to wyrazisty przykład ilustrujący wzrost nienawiści w społeczeństwie i ograniczenie społeczeństwa obywatelskiego w tym kraju. A to zagraża nie tylko grupom mniejszościowym, ale społeczeństwu demokratycznemu jako takiemu. W ostatnim rankingu ILGA Europe dotyczącym poziomu równouprawnienia osób LGBTI Polska zajęła niechlubne, przedostatnie miejsce wśród krajów Unii Europejskiej. Jest tak, ponieważ Polska to kraj, w którym prawa osób LGBTI nie są respektowane, a ochrona przed dyskryminacją z uwagi na orientację seksualną, tożsamość i ekspresję płciową jest żadna. 

W Polsce żyje 2 miliony osób LGBTI. Ci ludzie, podobnie jak osoby LGBTI na całym świecie, zasługują na to, aby ich prawa były respektowane. Ci ludzie zasługują na bezpieczeństwo i godne traktowanie. Ci ludzie zasługują na te same życiowe szanse, co inni, a te nie są im w Polsce dostępne z uwagi na dyskryminację, przemoc i społeczną stygmatyzację. 
 
Dlatego wzywamy polskie władze do podjęcia działań mających na celu poprawę sytuacji osób LGBTI żyjących w Polsce zarówno na poziomie rozwiązań prawnych dążących do równouprawnienia jak i na poziomie działań zmierzających do wzrostu akceptacji osób LGBTI przez społeczeństwo. Co więcej, wzywamy polskie władze do zaprzestania wszelkich działań prowadzących do ograniczenia społeczeństwa obywatelskiego i osłabienia demokracji w Polsce. 
(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (6)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Linbix (21) Poznań 07.11.2017 19:02
Wzywamy !
shingao (31) Szczecin 07.11.2017 0:19
eql:
Możecie napisać ile % populacji LGBT emigruje z Polski do krajów z pełnym równouprawnieniem? Są jakieś dane?


Taka informacja nic by nam nie "powiedziała", bez zestawienia z % heteryków emigrujących z Polski.
QUEER   dodane przez Facebooka 06.11.2017 15:34
Tak jest!!!
eql (?) 06.11.2017 6:10
Możecie napisać ile % populacji LGBT emigruje z Polski do krajów z pełnym równouprawnieniem? Są jakieś dane?
Izrail (25) Łódź 05.11.2017 13:57
no aż łezka w oku mi się zakręciła.

Żartuje.
Sylwester Jan Ksyt (22) Tomaszow Mazowiecki 05.11.2017 13:20
Popieram!!!

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
LGBT w Polsce zasługują na godne i bezpieczne życie Fot. kph.org.pl
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku