logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
3
8
14

Kolejne oskarżenia wobec Kevina Spacey'ego

Ta historia zdaje się nie mieć końca

Dodano: 03.11.2017, Aktualizacja: 17.11.2017

Nie minął tydzień, kiedy aktor Kevin Spacey - w odpowiedzi na oskarżenie o próbę uwiedzenia innego mężczyzny - wyszedł z szafy, a kolejni mężczyźni przyznają się, że gwiazdor się do nich dobierał i próbował nawiązać z nimi "seksualną relację". Ten chwilowo rezygnuje z aktorstwa i deklaruje potrzebę pomocy. Czy mamy swojego, gejowskiego, Harveya Weinsteina?

Zaczęło się od Anthony'ego Rappa, który na portalu BuzzFeed opisał, jak 31 lat temu Spacey próbował go uwieść,  a ten miał wtedy 14 lat! Aktor wniósł na rękach młodego Rappa i położył na łóżku, po czym próbował wymóc na nim czynności seksualne. 

W odpowiedzi na te - bądź co bądź - oskarżenia, Spacey przeprosił i... wyszedł z szafy. Wczoraj jego agent powiedział, że aktor nie będzie grał przez pewien czas. Szuka pomocy i zdecydował poddać się terapii. 

Ale to nie jedyne oskarżenie. Tony Montana, filmowiec i reżyser, odważył się opowiedzieć swoją historię internetowemu magazynowi "Radar". W 2003 roku Spacey "włożył mu rękę za majtki i zaczął dotykać jego genitaliów". Tony odepchnął gwiazdora "American Beauty". A całe wydarzenie skończyło się dla niego sześciomiesięczną terapią. 

Parę dni temu, niejaki Daniel Beal, powiedział dla "The Sun", że Spacey pokazał mu swojego penisa, gdy ten miał 19 lat, a potem podarował mu zegarek warty 5 tys. funtów (IWC Portofino) za jego milczenia. Poznali się w West Sussex. Dan pracował w knajpie. "Za każdym razem, gdy podawałem mu drinka, dziwnie mnie dotykał. A pił dużo - potrafił wypić całą butelkę Jacka" - powiedział. Aktor proponował mu palenie marihuany u niego w mieszkaniu. 

Kolejną ofiarą Spacey'ego jest anonimowy mężczyzna (zw. "John"), który w BBC opowiedział o tym, jak któregoś dnia obudził się ze aktorem obok siebie, prawie nagiego. Ten również był wtedy nastolatkiem. "John" został zaproszony przez aktora do swojego domu w Nowym Jorku w 1985 roku, miał wtedy 17 lat. Kiedy zaproponował, żeby spali w jednym łóżku, nastolatek odmówił. Następnego dnia obudził się na sofie, a na jego brzuchu leżał Spacey w samej bieliźnie. 

ZOBACZ TEŻ Nie ukrywaj się za tęczą! Reakcje na coming out Spacey'ego

Meksykański aktor Rob Cavazos również wspomina, że Spacey próbował się do niego "dobrać". "Gdybym był kobietą, nazwałbym to molestowaniem" - dodaje aktor w poście na swoim Facebooku. Cavazos wspomina, że Spacey znany był z tego, że przesiadywał w teatralnym barze i "obściskiwał każdego, kto przykuł jego uwagę". 

"Okazuje się, że jest nas więcej" - mówi Cavazos. "Poza tym tylko mężczyźni przed trzydziestką są w stanie dać Spacey'emu satysfakcję i poczucie pełnej wolności" - dodaje. 

W "Vulture" anonimowy mężczyzna opowiedział swoją historię związaną z Kevinem Spacy'm. Poznali się, kiedy miał 14 lat. Zaczął z nim współżyć seksualnie aż doprowadziło to do próby gwałtu. 48-letni dziś artysta wspomina, że aktor wziął go na 15-minutowy spacer, podczas którego wręczył mu liścik z numerem telefonu i zaproszeniem do swojego apartamentu. Poszedł tam. Spacey wyznał mu miłość. "Kevin lubił być pasywny" - dodaje. W wakacje doszło do sytuacji, kiedy Spacey próbował wymusić na chłopcu zamianę ról. Prawnicy aktora zaprzeczają tym wydarzeniom.

Bruce Steele, były naczelny gejowskich magazynów "Out" i "The Advocate" przyznał, że wiedział o tym, co robi Spacey już dekadę temu, ale nie zdecydował się opublikować materiału z pełnym imieniem i nazwiskiem aktora. Przyznał, że historię Rappa znał od niego samego. Opublikował o tym materiał, ale bez podania imion i nazwisk. 

Żeby tego było mało - aż 8 członków ekipy serialu "House of Cards" również doświadczyło zachowań Spacey'ego.  Wg CNN jeden z nich oskarża aktora o molestowanie. Aktor zachowywał się wobec nich nonszalancko, lubił ich dotykać i rzucać aluzjami i propozycjami. 

Jeden z nich skarży się, że Spacey,  podczas podróży do Baltimore, położył rękę na jego genitaliach. Potem aktor próbował namówić go do współżycia. "Byłem w szoku. On był potężnym człowiekiem, a je ledwie płotką w tym świecie" - mówi. 

Netflix zawiesił produkcją szóstego sezonu serialu "House of Cards" oraz innych produkcji, w które zaangażowany był Kevin Spacey. Co więcej, aktor nie zostanie odznaczony 2017 International Emmy Founders Award podczas tegorocznej gali wręczania nagród Emmy. 

Update

Mark Ebenhoch, konsultant wojskowy, który poznał Spacey'ego podczas kręcenia filmu "Epidemia" w 1995 roku. Ebenhoch po latach powiedział, że aktor próbował go "poderwać i zaprosić na seks". Do tego dochodziła kwestia tego, że sam był wtedy nieujawniony. 

Harry Dreyfuss opowiedział dla BuzzFeed o tym, jak Kevin Spacey go obmacał i zaproponował seks. Był wtedy 18-letnim chłopakiem, który z ojcem (Richard Dreyfuss - przyp. red.) przyszedł do Spacey'ego, by omówić szczegóły sztuki "Complicit". Kevina nie stresowała obecność ojca chłopaka - bez żadnych oporów położył mu rękę na udzie i starał się ją położyć na jego genitaliach. Przez cały czas jego ojciec był zaczytany w scenariuszu. Harry chciał chronić karierę swojego ojca - w końcy Spacey był jego szefem, dlatego nic nie powiedział.

Justin Dawes jest kolejną ofiarą aktora. Wspomina, znów w wywiadzie dla portalu BuzzFeed, że w 1988 roku wpadł z paczką znajomych do Spacey'ego, żeby obejrzeć "Chinatown" Polańskiego, zamiast tego gwiazdor uraczył ich gejowskim porno i... drinkami. Również dziennikarz, który nie chce podać swojego imienia, doświadczył podobnego zachowania aktora. Doszło do sceny, w której aktor wpadł w szał. Wściekły wykrzyczał mu, że "mają uprawiać seks". Milczał, bo etyka pracy nie pozwalała mu na wyoutowanie aktora. 

30-letni Kris Nixon z Irlandii Północnej oskarża Spacey'ego o molestowanie. Kris pracował w Londynie w 2007 roku, kiedy się poznali. W wywiadzie dla magazynu "People" opisuje jak aktor usiadł obok niego i zapytał go, czy dziewczyna, z którą przyszedł, jest jego partnerką. "Zrobię to o wiele lepiej niż ona" - dodał aktor. 

Oskarżenia wobec aktora kieruje dziennikarka Heather Unruh. Twierdzi, że Spacey molestował jej syna - przynosił mu drinki, a potem wkładał mu ręce w spodnie i obmacywał go po jego genitaliach. Wielu podaje w wątpliwość, czy to co mówi jest prawdą. 

Do głosu dochodzą również współpracownicy Spacey'ego z teatru "Old Vic". Ponad 20 pracowników instytucji przyznało, że aktor zachowywał się w stosunku do nich nieodpowiednio. Dyrekcja teatru oficjalnie przeprosiła, że podczas kiedy Spacey był dyrektorem artystycznym w "Old Vic", nie zapewniła odpowiedniej atmosfery pracy i egzekwowania litery prawa. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (14)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
VanZeeland (23) Szczecin 06.11.2017 19:43
Tanete:
Misia-:
To bylo do przewidzenia, że będą zgłaszać kolejne ofiary tego aktora... Niektórzy lansują się na byciu molestowanym i gwałconym. Taka moda ostatnio zapanowała...
Oczywiście takim prawdziwym ofiarom przemocy seksualnej to współczuje.


Milczą - źle.
Mówią - jeszcze gorzej.
Nie dogodzisz.VanZeeland:
Ciekawa jestem tylko ile z tych oskarżeń to prawdziwe oskarżenia, w świetle których Kevina powinno się potępić a ile to próby wypłynięcia na takich oskarżeniach.


Purpurowa:
Szczególnie zastanawiające są te fragmenty "niejaki Daniel...", "anonimowy mężczyzna..." i "kolejny anonimowy mężczyzna...". Szkoda, że jeszcze sie nie zaczeły zgłaszać anonimowe kobiety, w końcu w oświadczeniu było jak byk, że był i z mężczyznami i z kobietami.


Pod nazwiskiem - źle.
Anonimowi - jeszcze gorzej.
Nie dogodzisz.Rzeczywistość:
Ci "molestowani" sami się pchali do biznesu, który ocieka tym.


Tak, a w szczególności ten chłopak który pracował jako barman.


No dobrze, a jesteś w stanie udowodnić, że wszyscy oskarżający go mówią prawdę?
Eiwar (?) 06.11.2017 9:50
To co mnie najbardziej bulwersuje, to postawa typu "Gdybym był kobietą, nazwałbym to molestowaniem". Ludzie powinni w końcu zrozumieć, że molestowanie to molestowanie, niezależnie od tego jakiej płci jest sprawca i jakiej płci jest ofiara. Jak kobieta molestuje mężczyznę, to jest to takie samo przestępstwo jak wtedy, kiedy mężczyzna molestuje kobietę i w każdym innym wariancie.
Tanete (26) Warszawa 05.11.2017 22:16
Misia-:
To bylo do przewidzenia, że będą zgłaszać kolejne ofiary tego aktora... Niektórzy lansują się na byciu molestowanym i gwałconym. Taka moda ostatnio zapanowała...
Oczywiście takim prawdziwym ofiarom przemocy seksualnej to współczuje.


Milczą - źle.
Mówią - jeszcze gorzej.
Nie dogodzisz.VanZeeland:
Ciekawa jestem tylko ile z tych oskarżeń to prawdziwe oskarżenia, w świetle których Kevina powinno się potępić a ile to próby wypłynięcia na takich oskarżeniach.


Purpurowa:
Szczególnie zastanawiające są te fragmenty "niejaki Daniel...", "anonimowy mężczyzna..." i "kolejny anonimowy mężczyzna...". Szkoda, że jeszcze sie nie zaczeły zgłaszać anonimowe kobiety, w końcu w oświadczeniu było jak byk, że był i z mężczyznami i z kobietami.


Pod nazwiskiem - źle.
Anonimowi - jeszcze gorzej.
Nie dogodzisz.Rzeczywistość:
Ci "molestowani" sami się pchali do biznesu, który ocieka tym.


Tak, a w szczególności ten chłopak który pracował jako barman.
The Emperor (21) Tychy / Katowice 05.11.2017 19:08
Jeśli oskarżenia związane z pedofilią zostaną udowodnione, to mam nadzieję, że ten podczłowiek będzie gnił w więzieniu.
Poza tym - way to go - dotykałem 14 letniego chłopca, ale! jestem gejem i to takie trudne i dramatyczne. Wcale, wcale nie cofa to starań walki z ciemnogrodzkim gej=zboczeniec i pedofil. Od kiedy macanie dziecka usprawiedliwia się homoseksualizmem? Mam nadzieję, że mentalność więźniów co do pedofilów i gwałcicieli jest tam taka sama jak w Polsce i przyszykują mu piekło, jeśli tam trafi.
Co prawda, lansowanie się na rzekomym molestowaniu to trend, który powinno się tępić, jednak odszczekam słowa, że ten facet to gnój, jeżeli nic mu się nie udowodni. Poza tym nijako sam przyznał się do molestowania chłopca. Co za gnój.
Izrail (25) Łódź 05.11.2017 14:32
"obudził się ze aktorem"

Poziom waszego języka schodzi na dno.
mmpct (27) gdzieśnamazowszu 05.11.2017 9:06
Lubiłem tego aktora jako osobę publiczną przede wszystkim za rolę w "American Beauty" i jestem zawiedziony jego zachowaniem. Dodatkowo oburza mnie jego ujawnienie się jako geja w takim momencie czym robi wszystkim LGBT niedźwiedzią przysługę.
Hh (?) 05.11.2017 7:02
Dlaczego piętnuje się wspaniałego aktora za wyrażanie siebie?
DJ_ (30) B-c 04.11.2017 23:10
Myślicie, że to jest tak łatwo przyznać się przed kamerami, że było się molestowanym? Zwłaszcza mężczyźnie, któremu coś takiego, podobno, nie przystoi? Inne portale ociekają debilnymi komentarzami, że trzeba mu było dać w ryj etc. Pewnie, gdyby Spacey trafił na Tony'ego Montanę ze Scarface, to całe zajście skończyłoby się dla niego inaczej. ;)) A tak, to mieliśmy anonimowego pracownika planu/barmana/dzieciaka, który albo mógłby stracić pracę na tym planie z tytułu oskarżenia gwiazdy, albo nikt by mu nie uwierzył. Dla mnie to jest chore, że bardziej "wierzy się" sprawcy, bo znany i wpływowy, niż osobom pokrzywdzonym.
Rozumiem, że część społ. LGBT będzie go bronić, na zasadzie, że jest swój, ale pozwolę sobie Wam przypomnieć, że on przez lata unikał tematu, chroniąc swoją prywatność, albo porównywał pytania o gejostwo do nękania (tym samym dając do zrozumienia, że oskarża się go o coś złego) aż tu nagle pojawia się oskarżenie Rappa (btw, polecam Star Treka z nim, też na Netflixie) i tadammm! Mamy coming out "Keva": zrobiłem to bo byłem gejem i byłem pijany, elgiebeteki, ratujcie! Ktoś mu dobrze doradził taktykę "damage limitation" godną Franka Underwooda, ale - niespodzianka - nie zadziałało, przynajmniej, jeśli chodzi o USA.
VanZeeland (23) Szczecin 04.11.2017 21:31
Ciekawa jestem tylko ile z tych oskarżeń to prawdziwe oskarżenia, w świetle których Kevina powinno się potępić a ile to próby wypłynięcia na takich oskarżeniach.
Purpurowa (26) Lublin 04.11.2017 18:26
To jest aż śmieszne, że wcześniej niewielu niby wiedziało o jego orientacji, a teraz nagle całe jego środowisko wiedziało, a polowa z nich była molestowana... oczywiście jak znany aktor to pewnie nie jeden wyczuł zysk i nagle też jest ofiarą. Nie zamierzam go bronić, ale do tej pory siedzieli cicho, a nagle pół ekipy HoC sobie przypomnialo, że ich nagabywał czy dotykał? No chyba coś tutaj jest nie tak. Szczególnie zastanawiające są te fragmenty "niejaki Daniel...", "anonimowy mężczyzna..." i "kolejny anonimowy mężczyzna...". Szkoda, że jeszcze sie nie zaczeły zgłaszać anonimowe kobiety, w końcu w oświadczeniu było jak byk, że był i z mężczyznami i z kobietami.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kolejne oskarżenia wobec Kevina Spacey'ego Fot. Instagram, za: https://www.instagram.com/houseofcards/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku