logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
21
3
7

Niechęć, często przeradzająca się w nienawiść, rodzi czyny haniebne

Prezydent Warszawy napisała list do aktywistów LGBT

Dodano: 02.11.2017, Aktualizacja: 02.11.2017

W środę w Warszawie rozpoczęło się najważniejsze w Europie wydarzenie LGBT: konferencja ILGA Europe. Do stolicy naszego kraju przyjechało kilkuset aktywistów i aktywistek LGBT z całej Europy. Na otwarciu wydarzenia odczytano list, który specjalnie z tej okazji przygotowała prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Droga Pani Prezydent, wciąż czekamy na Pani udział w Paradzie Równości!

Przypomnijmy, że ILGA Europe to europejski "oddział" Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Trans i Interseksualnych, duża organizacja parasolowa, w skład której wchodzi 490 organizacji z 45 europejskich krajów. ILGA Europe przede wszystkim prowadzi działania i lobbuje na rzecz praw człowieka i praw społeczności LGBTI na poziomie europejskim oraz wzmacnia i wspiera inne organizacje, m.in. poprzez szkolenia.

Co roku, jesienią, ILGA organizuje dużą konferencję. W ostatnich latach odbywały się one m.in. w Atenach, Nikozji, Turynie, czy Dublinie. W tym roku ILGA postawiła na Warszawę. Nie bez przyczyny: prezes KPH, A. Chaber, podkreśla, że jest to "wyraźnym sygnałem dla polskiej władzy – oznacza, że  Europa patrzy rządowi PiS na ręce". Lokalnym organizatorem konferencji jest właśnie Kampania Przeciw Homofobii.

Wydarzenie rozpoczęło się w środę, 1 listopada i potrwa do soboty. Podczas ceremonii otwarcia odczytano list, który specjalnie z tej okazji przygotowała prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.


Szanowni Delegaci Konferencji ILGA-Europe,

witam serdecznie w naszym mieście – głęboko doświadczonym wydarzeniami historycznymi, u podłoża których odnajdujemy uprzedzenia wszelakiej natury. Niechęć, często przeradzająca się w nienawiść, rodzi czyny haniebne, nierzadko okrutne. Jej ponure świadectwo to coraz częściej słyszalny język nienawiści i akty przemocy – fizycznej i psychicznej. Ostatnio mamy z nimi do czynienia coraz częściej – na całym świecie, także u nas…. Wszędzie tam, gdzie z różnych, także politycznych powodów, zapominamy, że każdy człowiek, niezależnie od płci, pochodzenia etnicznego, narodowości, wyznawanej religii, wyznania, światopoglądu, wieku lub orientacji seksualnej, posiada nienaruszalną godność.

Także my teraz przeciwstawiając się wykluczeniu Innego, różniącego się od nas samych; stając w obronie najsłabszych, szykowanych ze względu na swoją odmienność, możemy zatrzymać przemoc i mowę nienawiści.

Każde pokolenie zmienia miasto na miarę swoich ideałów. Rozwój obecnej Warszawy jest możliwy dzięki potencjałowi, kompetencjom, wiedzy i różnorodności swoich mieszkanek i mieszkańców. Z takiego miasta, z takich mieszkańców jestem dumna.

Uczestnikom tego Kongresu życzę przyjemnego pobytu w Warszawie z nadzieją, że pozostanie w życzliwiej pamięci.
Czy to oznacza, że Pani Prezydent w końcu przekona się do wsparcia Parady Równości w Warszawie? Czekamy!

Na konferencji ILGA Europe nie zabraknie i nas - śledźcie w najbliższych dniach nasze media społecznościowe!

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (7)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
przezroczysta (32) Warszawa/ Siedlce 04.11.2017 15:24
Tym razem Pani Prezydent może nawet sama napisała ten list. Jej sondaże po aferach reprywatyzacyjnych spadły na łeb na szyje, i pikują w dół jak zestrzelony samolot. Pani Prezydent pojawia się wszędzie gdzie się tylko da i gdzie nie zadają nie wygodnych pytań.
Niestety prawda jest taka że PO, nie zrobiło nic dla nas, to jakieś dziwne kalkulacje mające na celu zdobycie głosów, a nie będące stanowiskiem w naszej sprawie.
Weidau (30) Wrocław 02.11.2017 22:06
Z czego tu być zadowolonym? Przecież wszyscy wiemy, że te wszystkie listy, każdego polityka piszą jego przydupasy, stażyści i pracownicy. Ona zapewne nawet tego nie przeczytała, tylko podpisała. Gronkiewicz już od lat pokazuje co myśli o społeczności LGBT, zresztą jak całe PO. Mydlenie oczu by nie wyjść na homofobów.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 02.11.2017 20:18
Tutaj wpisz treść
Także my teraz przeciwstawiając się wykluczeniu Innego, różniącego się od nas samych; stając w obronie najsłabszych, szykowanych ze względu na swoją odmienność, możemy zatrzymać przemoc i mowę nienawiści.

Dlaczego dopiero teraz szanowna Pani?
Tenebris7 (25) Warszawa 02.11.2017 15:37
Bardzo mądry i piękny list z przekazem.
Cieszę się, że Pani Prezydent tym gestem pokazała co sama myśli o naszej sprawie, a nie co jej narzuca świat polityki.
Mam cichą nadzieję, że w przyszłej Paradzie pójdzie razem z nami.
Moonsugarine (23) Rzeszów 02.11.2017 12:54
Meh, to tylko puste slowa. Politycy chca zdobyc zaufanie naszej spolecznosci - niech zaczna cos robic, a nie bez przerwy karmic nas milutkimi slowami. Na mnie to juz nawet nie dziala. Owszem, fajnie, ze w ogole cos napisala, ale na chwile obecna to znacznie za malo.
Heidegger (101) pod Poznaniem 02.11.2017 12:43
Hania pijaHowo tak sobie ostatnio nagrzebała, że Hatuje się jak może :) co nie zmiania faktu, całkiem miłe to z jej stHony :)
md10s (27) Warszawa 02.11.2017 12:07
To tylko grzecznościowy list napisany metodą Ctrl+C Ctrl+V. Zdanie:
Wszędzie tam, gdzie z różnych, także politycznych powodów, zapominamy, że każdy człowiek, niezależnie od płci, pochodzenia etnicznego, narodowości, wyznawanej religii, wyznania, światopoglądu, wieku lub orientacji seksualnej, posiada nienaruszalną godność.
tłumaczy wszystko. Bo logicznym jest, że skoro piszemy do działaczy LGBT to umieszczamy tą grupę na samym końcu długiej listy wykluczonych.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Niechęć, często przeradzająca się w nienawiść, rodzi czyny haniebne Fot. za: facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku