logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
137
1
10

Robert Biedroń: gej jest ok!

Edukacja seksualna w Internecie

Dodano: 02.11.2017, Aktualizacja: 02.11.2017

"Gdy miałem 18 lat, moja mama dowiedziała się, że jestem gejem. Bardzo płakała" - mówi Robert Biedroń. Prezydent Słupska opowiada, że dziś jego mama jest "największą przyjaciółką moją i mojego partnera", ale "gdyby w szkołach była rzetelna edukacja seksualna, gdybyśmy wtedy o tym rozmawiali, to moja mama nie musiałaby przechodzić tego wszystkiego". "Gej jest ok" to kolejny filmik akcji #sexedpl.

W weekend ruszyła niezwykła akcja, #sexedpl. To internetowa kampania, zapoczątkowana przez modelkę, Anję Rubik, w której gwiazdy mówią o edukacji seksualnej. Bo - jak sama Rubik mówi - w Polsce seks jest tematem tabu.

Akcja jest internetowa, albowiem to miejsce, w którym młodzież czuje się najlepiej. A Rubik i zaproszeni przez nią goście i gościnie do młodzieży chcą przede wszystkim dotrzeć.
ZOBACZ TEŻ Gwiazdy będą uczyć o seksie: akcja Anji Rubik rusza w sobotę Edukacja seksualna potrzebna od zaraz!

Maciej Stuhr mówi o bezpiecznym seksie, Monika Brodka opowiada o świadomej zgodzie, a Maffashion o różnych rodzajach antykoncepcji. 

Kolejny filmik, zatytułowany "Gej jest ok", dotyczy homoseksualności. Jego bohaterem jest prezydent Słupska, który opowiada o... swojej mamie, która bała się, że ludzie dowiedzą się, że jej syn jest gejem i że umrze na AIDS.

"Szkoda, że wtedy nikt mojej mamy nie przygotował na tę wiadomość. A przecież gdyby w szkołach była rzetelna edukacja seksualna, gdybyśmy wtedy o tym rozmawiali, to moja mama nie musiałaby przechodzić tego wszystkiego" - reasumuje Biedroń.



Więcej filmików znajdziecie na Youtube. Jak Wam się podoba akcja?

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (10)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Pelargonia (?) 04.11.2017 9:29
shingao:
Pelargonia:
Biedroń wszystkim kojarzy się z seksem (...)


Ty za to kojarzysz się z głupotą i trollem.

Może tobie
shingao (31) Szczecin 03.11.2017 23:11
Pelargonia:
Biedroń wszystkim kojarzy się z seksem (...)


Ty za to kojarzysz się z głupotą i trollem.
Linbix (21) Poznań 03.11.2017 22:05
Akcja jest OKEJ :)
Pelargonia (?) 03.11.2017 9:24
Biedroń wszystkim kojarzy się z seksem, dlatego jako edukator w tej dziedzinie jest idealny!
Wszyscy, starsi i młodsi wysłuchają go z zapartym tchem co ma do powiedzenia na temat seksu..
Sądze, że ma duże doświadczeni w tych sprawach. Haha!
Pelargonia (?) 03.11.2017 9:15
radek:
jpxfrd:
Głupszego tytułu już się nie dało wymyślić?


Pewnie się dało, tylko po co?

No właśnie, po co ?
Portal Queer to nie film pod tytułem" Głupi i głupszy"
Jędzowata Jędza (?) 02.11.2017 22:35
A za moich czasów, kiedy kler się tak nie mieszał do polityki, to jednak mimo wszystko było z tym lepiej. Na przykład moja mama miała w latach 60. serdecznego przyjaciela geja, co ciekawe, on w czasach PRL w ogóle nie czuł się prześladowany. Inny mój kolega miał koleżankę transseksualną (teraz to się nazywa M-K), a mój kuzyn jest biseksualny (co zgadzałoby się z teorią, że bycie LGBT jest w jakimś stopniu genetyczne). Teraz może mamy więcej wiedzy, tylko co z tego, jak kler wszystko blokuje. Pozdrawia wszystkich siwa kobieta.
radek (42) Kraków 02.11.2017 22:26
jpxfrd:
Głupszego tytułu już się nie dało wymyślić?


Pewnie się dało, tylko po co?
Carola (23) Olsztyn 02.11.2017 17:21
Robert górą! No pewnie, że gej jest OKEY, czemu nie?? A rudy to nie jest OKEY? Też jest okey. A niepelnosprawny też jest OKAY.
jpxfrd (?) 02.11.2017 16:59
Głupszego tytułu już się nie dało wymyślić?
dobra rada (?) 02.11.2017 15:07
odnoście edukacji seksualnej zaleciłbym gejom szczepienia przeciw WZWB (czynnik ryzyka nowotworów wątroby) , WZWA - (tych którzy praktykują anilingus) oraz HPV (poważny czynnik ryzyka raka prącia,odbytu,jamy ustnej ! ) , nie używajcie lubrykantów na bazie olejów bo w prezerwatywach z lateksu robią się pory a lateksowe najlepiej zabezpieczają przed drobnoustrojami. Polecam używanie lubrykantów na bazie wody z karagenem (pochodzi z czerwonego glonu) i jest inhibitorem wirusów HPV, HSV (opryszczka) oraz znacząco obniża ryzyko zakażenia HIV. Oczywiście zdrowe pary żyjące w monogamicznym seksualnie związku nie muszą na to uważać bo orientacja nie jest czynnikiem ryzyka lecz zachowania ryzykowne

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Robert Biedroń: gej jest ok! Fot. za: facebook.com/RobertBiedron