logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
29
10
17

Jak nie być gejem mizoginem

Gabe Gonzalez radzi

Dodano: 31.10.2017, Aktualizacja: 31.10.2017

"Gejowski seksizm jest żywy i ma się dobrze" - pisała w 2015 roku Sean Faye. I ma rację. Dlaczego geje są mizoginami? Dlaczego zachowują się szowinistycznie? Gabe Gonzalez z "Mic" zajmuje się tym tematem!

We wspomnianym artykule, Sean napisała, że poruszanie tematu seksizmu i mizoginii w środowisku gejów to jeden z najtrudniejszych, z jakim kiedykolwiek przyszło jej się zmierzyć. Po pierwsze, zainteresowani negują istnienie tych zjawisk, po drugie - "A co z homofobkami?".

W nagraniu "Fighting misogyny in the gay community", Gabe Gonzales z portalu Mic porusza ten temat. "To, że uprawiacie seks z innymi mężczyznami nie oznacza, że jesteście odporni na patriarchat" - mówi. A potem udowadnia, że dyskryminujemy kobiety... 

Gonzales podkreśla, że był świadkiem, jak kobiety nieheteronormatywne były wykluczane z tzw. branżowych wydarzeń. I to go poruszyło. Więc jak możemy poprawić sytuację i przestać zachowywać się jak mizogini?

Przede wszystkim musimy sobie zdać sprawę z tego, że mizoginia istnieje i jest problemem. Wykluczenie lesbijek, kobiet transpłciowych czy heteroseksualnych kobiet z wydarzeń społeczności LGBT, złe zachowanie wobec nich w klubach gejowskich czy kompulsywne obłapywanie kobiet w klubach gejowskich - tak, to mizoginia. Kobiety queerowe doświadczają jej w równym stopniu jak kobiety heteroseksualne. 

Miejsca tylko dla gejów? Klub tylko dla gejów? Wydarzenia tylko dla gejów? "To heteronorma" - mówi Gabe. Radzi nam, żebyśmy zapomnieli o heteroświecie i afirmowali społeczność LGBT, gdzie każdy jest równy, zamiast tylko literki "G". Jesteśmy winni kobietom równość i szacunek. Posłuchajmy Gabe'a i postarajmy się, by świat dla wszystkich był znacznie lepszy!

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (17)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Łukasz   dodane przez Facebooka 04.11.2017 23:22
Są imprezy tylko dla gejów i tylko dla lesbijek. Jeśli ktoś chce poczuć się swobodnie dlaczego mu zabraniać?
vraios (25) Rzeszów 03.11.2017 2:55
haha problemy XXI wieku.
keeponlovingyou (24) mazowsze 02.11.2017 22:18
Hehe dobre. Nie zauwazylem,zeby imprezy,co prawda sporadyczne cierpialy na brak lesbijek,ktore chodza na takie imprezy. Komentarz z dupy.
BARAKIEL (24) Warszawa 02.11.2017 15:03
Uważam, że oskarżanie właścicieli klubów wyłącznie dla gejów o mizoginię jest co najmniej niestosowne. Jeśli chcą organizować imprezy skierowane wyłącznie do społeczności gejowskiej to oczywistym jest, że nie będą one dedykowane osobom hetero (niezależnie od płci) czy lesbijkom.
Do wszystkich popierający tezy zawarte w wideo w artykule, czemu nie oskarżycie o nietolerancję np.: producentów ubranek dla dzieci?; przecież okazują brak szacunku dorosłym, bo ich towar skierowany jest jedynie dla dzieci, z pominięciem osób starszych. Czemu nie oskarżacie szpitali dziecięcych o nieprzyjmowanie potrzebujących dorosłych? Jawna dyskryminacja!!!
Otóż NIE!!! Producenci ubranek dla dzieci jako target obrali sobie właśnie maluchy, a szpitale dziecięce są przeznaczone właśnie dla dzieci, bo są dla nich odpowiednio przystosowane. Podobnie może być z klubami tylko dla gejów. Imprezy są dla właścicieli tych klubów swoistym produktem, a targetem dla nich są geje (ba mogą nawet nakreślić sztywne ramy wieku, do których kierują ten produkt i dalej nie będzie to dziwne). Kluby te są dostosowane także do "potrzeb" ich bywalców np.: darkroom'y, tak jak szpitale dziecięce do potrzeb dzieci tam leczonych. Nic dziwnego w tym nie ma gdy spojrzy się z biznesowego punktu widzenia. Jeśli powstanie na rynku popyt na kluby dla lesbijek to i takich powstanie więcej (podaż). Możecie co najwyżej obwiniać prawa rynku, ale nie ma szans, że z nimi wygracie.
roman71 (46) Warszawa 02.11.2017 12:48
Misia-:
Poza tym zawsze istnieje ryzyko, że lesbijki pomylą zniewiściałych gejów z kobietami i zaczną się do nich dobierać. To byłaby straszna trauma dla takich gejów.


Misia, ja błagam - lecz się na nogi, na głowę za późno ;-)
roman71 (46) Warszawa 02.11.2017 12:43
Misia-
Jeżeli geje nie chcą w swoich klubach kobiet to nie widzę w tym żadnego problemu... Ja bym w lesbijskich nie chciała facetów. Proste


Misia, nie widzisz problemu, bo po prostu cierpisz na...mizoandrię! ;-)
Gej (?) 02.11.2017 7:05
Po przeczytaniu pomyślałem, że to przesada, że na pewno tak nie jest. Potem przeczytałem komentarze i zgadzam się z artykułem w 100% i też czuję się współwinny.
Omiiku (15) - 01.11.2017 17:19
Izrail:
Nie wiem czy w ogóle mieszanie gejów i lesbijek to dobry pomysł. Gejom o wiele bliżej do heteroseksualnych kobiet i łatwiej z nimi odnajdą wspolne tematy niż z lesbijkami...


Wiesz, sądzę że nieważne jest czy ktoś jest gejem i lesbijką, czy ktoś jest gejem i het. Przyjaciela kochasz za jego cechy, a nie seksualność.
Izrail (25) Łódź 01.11.2017 11:57
keeponlovingyou:
Nie napisal nic o mieszanych imprezach,wiec najpierw trzeba nauczyc sie czytac ze zrozumieniem. Moim zdaniem tez imprezy mieszane sa zlym pomyslem. Chodzilo mi o to,ze jest to troche niesprawiedliwe,ze albo na imprezach lesbijskich zdarzaja sie zdesperowani kolesie szukajacy wrazen,albo sa same kluby tylko dla gejow. Ale byc moze to faktycznie tez wina kobiet. A co do zniewiesciakych gejow to chyba bylaby trauma dla kazdej ogarbietej laski,a nie na odwrot. No ale coz mnie to nie dotyczy. :) to tylko moje prywatne zdanie,a kazdy moze miec swoje. Pozdro


Nic nie stoi na przeszkodzi by lesbijki otworzyły klub tylko dla lesbijek
keeponlovingyou (24) mazowsze 01.11.2017 11:52
Nie napisal nic o mieszanych imprezach,wiec najpierw trzeba nauczyc sie czytac ze zrozumieniem. Moim zdaniem tez imprezy mieszane sa zlym pomyslem. Chodzilo mi o to,ze jest to troche niesprawiedliwe,ze albo na imprezach lesbijskich zdarzaja sie zdesperowani kolesie szukajacy wrazen,albo sa same kluby tylko dla gejow. Ale byc moze to faktycznie tez wina kobiet. A co do zniewiesciakych gejow to chyba bylaby trauma dla kazdej ogarbietej laski,a nie na odwrot. No ale coz mnie to nie dotyczy. :) to tylko moje prywatne zdanie,a kazdy moze miec swoje. Pozdro

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Jak nie być gejem mizoginem Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku