logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
11
1
1

Twarzą w twarz z oprawcą

Wiral o konfrontacji z demonami

Dodano: 30.10.2017, Aktualizacja: 30.10.2017

Dużo mówi się o prześladowaniu dzieci i młodzieży w szkołach i o szerzącej się tam homofobii. Tłumaczy się to oklepanym sformułowaniem, że dzieci są "po prostu okrutne", ale w tym problem. Ale co się stanie, gdy posadzimy twarzą w twarz byłego prześladowcę i prześladowanego? I co jeśli oprawca sam jest LGBT?

Portal them.us stworzył wideo, na którym widzimy właśnie konfrontację prześladowcy i prześladowanego. Oprawcy na nagraniu to ujawnione osoby LGBT. Teraz. Kiedyś - byli po drugiej stronie. Ci prześladowani natomiast uważają, że to ból i trauma, które są żywe nawet po latach. 

Wszystko zaczynało się tak samo - najpierw zachowania pasywno-agresywne. Potem wyzwiska, rzucanie rzeczami i jedzeniem. Młody człowiek czuje się samotny, odrzucony, nielubiany. Zamyka się w sobie, nie chce chodzić do szkoły. Aż któregoś dnia może chcieć zrobić sobie krzywdę. 

Najgorsza jest bierność dorosłych. Widzą, co się dzieje, ale z tym nic kompletnie nie robią. Stąd u ofiar prześladowaniach tak duża potrzeba, by być niewidzialnymi. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Przerąbane (?) 01.11.2017 17:59
Hehe, trudno się nie zgodzić, latam po psychologach a podstawówka i złe czasy minęły dawno. Niska samoocena, brak wiary w miłość, lęki. Może kiedyś będą z tym walczyć, dziś otaczam się znajomymi, którzy byli w szkole wyśmiewani, wyszydzani i mają podobne problemy. Ale nie potrafią się do tego przyznać. Przykre, ja może kiedyś się wyleczę, oni niestety dopiero zaczną. Piszę z heheszkiem, nie dlatego że mnie to bawi, ale jak takie jest życie, to tylko obrócić je w żart. Taki mam mechanizm. Mam nadzieję nikogo nie urazić. Pozdro i dobrych lekarzy życzę.
Misia- (?) 30.10.2017 14:14
Cierpienia zaznane w dzieciństwie, w młodości zapamiętuje się na zawsze...
Prześladowania w szkole mogą wpłynąć negatywnie na całe dorosłe życie krzywdzonej osoby. To są różnego rodzaju fobie, kompleksy poczucie niższej wartości i przeświadczenie, że nie zasługuje się na przyjaźń i miłość.
Kim są osoby, które nas krzywdziły lub krzywdzą?
To po prostu głupi ludzie albo źli.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Twarzą w twarz z oprawcą Fot. them.us
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku