logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
9
0
5

W tym tygodniu: co nas ominęło?

Informacje z queerowego świata

Dodano: 27.10.2017, Aktualizacja: 28.10.2017

Publikujemy spis newsów, które albo nam umknęły, albo na które po prostu nie mieliśmy czasu. Macie jakiś temat, który nam chcecie podrzucić? Przeczytaliście coś, co chcielibyście, żeby się znalazło u nas na stronie? Piszcie śmiało. Zaczynamy wydanie nr 36.

EUROPA

Wielka Brytania. LGBT Foundation poinformowało, że dołoży starań, by służby zdrowia nie pytały pacjentów o ich orientację seksualną. 

Rząd naciska na ONZ, by zaprzestano używania zwrotu "ciężarna kobieta" i proponują używania zwrotów płciowo obojętnych, niebinarnych. 

BBC spotkało się z mocną odezwą ze strony słuchaczy i środowisk LGBT ws. zaproszenia do debaty nt praw LGBT działacza z Irlandii Północnej, Jima Allistera. Polityk nie ukrywa swojej antypatii do gejów i lesbijek, bez ogródek postulował karę więzienia dla każdej osoby nieheteronormatywnej. 

25-letniemu Marokańczykowi, Abderrahimowi, grozi deportacja do ojczyzny. Jest seropozytywnym gejem, który wnioskował o azyl w Wielkiej Brytanii. Niestety, jego wniosek został odrzucony. 

27-letni Szkot, Jamie Harron, który zostały skazany na 3 miesiące więzienia w Dubaju za dotknięcie biodra innego mężczyzny został zwolniony. Wrócił już do kraju. Tajemnicze okoliczności zwolnienia prawdopodobnie wynikają z mocnej nagonki prasowej. 

Henry Bolton z UKIP-u uważa, że poprawność polityczna względem osób transpłciowych poszła "za daleko". Mianuje się - notabene - ekspertką od równości i kwestii płciowych. 

Irlandia. Radio Dublin Talks 98FM przeprasza za pytanie "czy okej jest mówić o kimś "pedał"". 

BLISKI WSCHÓD

Arabia Saudyjska. Książę Mohammed bin Salman chce nowego i otwartego społeczeństwa w kraju. Narażając się duchownym muzułmańskim, mówił we wtorek o tym, co należy zrobić, by Arabia stała się krajem bardziej przyjaznym i tolerancyjnym. 

AMERYKA

Stany Zjednoczone:
- Rick Wiles podczas radiowego wywiadu obarczył winą za strzelaninę w Las Vegas gejów-nazistów,
- sezon parad trwa - w tym tygodniu Atlanta i Hawaje, 
- 16-letni Nylea VanHoutan został zaatakowany przez bandę 20-30 osób:

- w Oregonie, Lou Nakapalau wdał się w internetową dyskusję z ujawnionym filmowcem, Joem Wilsonem. "Mam nadzieję, że umrzesz na AIDS ("Anally Injected Death Serum" - przekazana podczas stosunku analnego śmiercionośna surowice - tłum. red.). Splunę na twój grób" - napisał polityk,
Wisconsin: wierzący homoseksualiści mogą nie otrzymać odpowiedniego pochówku. Bo nie są hetero!
- Senator Roy Moore z Alabamy uważa, że równość małżeńska jest gorsza od proniewolniczego prawa z 1857 roku, ciekawe... 
- Republikański burmistrz z Georgii, Derek Easterling, przebrał się za Christinę Aguilerę, by jako drag queen zbierać pieniądze na badania nad Alzheimerem.
- Iowa: Jorge “Lumni” Sanders-Galvez, niebinarny nastolatek, został porwany i zamordowany prawdopodobnie po tym, jak jego dwóch kuzynów dowiedziało się o jego odmienności. 
- na koniec: Maine. Setki osób wzięło udział w marszu wsparcia dla prześladowanego ucznia. 14-letni Garrett poszedł do nauczycieli, którzy odesłali do dyrekcji, która napisał list. Jego koledzy ze szkoły mieli jednak inny pomysł:

 

Paragwaj. Książki, które nie promują "tradycyjnego modelu rodziny" będą palone. Takie zmiany wprowadził rząd. 

Urugwaj. Transpłciowa senatorka,  Michelle Suarez, zapowiada, że będzie walczyć o sprawy społeczności LGBTQ. 

BrazyliaJean Wyllys, ujawniony polityk i poseł, staje na barykady w walce o prawa społeczności LGBT. Więcej - tutaj

OCEANIA

Australia. Prawdopodobnie aż 75% uprawnionych obywateli wzięło udział w pocztowym referendum ws. równości małżeńskiej. A jeśli prawo wejdzie w życie, Sydney oferuje darmowe uroczystości zaślubin. 

Za to równość małżeńska ma wsparcie społeczności Aborygenów. Harold Hunt powiedział dla lokalnej prasy: "Całe życie byłem traktowany inaczej za to kim jestem. Będziemy gejów i lesbijki tak traktować? Dlaczego?". 

W ramach poparcia dla całej idei zorganizowano flash mob w Melbourne:AZJA

Hong Kong. Popatrzcie na zdjęcia z Pink Dot Festival!

Malezja. 18-letni T. Nhaveen zmarł po tym, jak został pobity, torturowany i wielokrotnie zgwałcony przez swoich rówieśników. 

Pakistan. Odnaleziono ciało zamordowanej transpłciowej kobiety. Policja stara się ustalić jej tożsamość. W Pakistanie wg cenzusów i statystyk jest blisko 11 tysięcy transpłciowych kobiet. 

Tadżykistan. Oprócz sporządzania list osób LGBT, rząd żąda od nich poddania się badaniom na obecność wirusa HIV, tłumacząc to niebezpieczeństwem wirusa. 

Indie. Kobieta została wyrzucona z obozu dla uchodźców z powodu swojego "niemoralnego zachowania wobec innych kobiet". Anita Wadekar, transaktywistka, skarży się na nienawiść i akty przemocy - w szczególności cyberprzemoc. 

Goa. W ten weekend - pierwsza parada! Liczymy, że zaraz po weekendzie, będziemy mogli pokazać Wam zdjęcia. 

AFRYKA

Tanzania. 13 aktywistów zostało aresztowanych za propagowanie homoseksualizmu. Paradoksalnie (chciałby się powiedzieć) za prowadzenie kampanii dotyczącej HIV i AIDS. 

ZimbabweRobert Mugabe, znany ze swoich homofobicznych poglądów, został uhonorowany przez WHO tytułem Ambasadora Dobrej Woli, teraz organizacja wycofuje przyznanie mu tytułu w związku z głoszonymi poglądami i prowadzoną polityką dyskryminacji m.im. społeczności LGBT. 

Egipt. Tamtejszy rząd będzie obradował nad zaostrzeniem prawa ws. homoseksualizmu.  

RPA. Transmizoginiczna kampania reklamowa:

poprzednia
następna

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (5)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
shingao (31) Szczecin 29.10.2017 23:04
Misia-:
Mnie nie przeszkadzać, że redakcja bujać w obłokach i mieć odlota , gdy pisać artykuła. Zdarzac się każdemu. To być dla mnie urocze.


Ja nie wątpić, że w redakcja Queer pracować urocze człowieki. Ale ja nie chcieć urocza informacje, ja chcieć rzetelna i zrozumiała. I oczywiście dziękować redakcja za ich praca.
Misia- (?) 29.10.2017 22:31
shingao:
14-letni Garrett poszedł do nauczycieli, którzy odesłali do dyrekcji, która napisał list.


Ja nie rozumieć. W polska język można?

Mnie nie przeszkadzać, że redakcja bujać w obłokach i mieć odlota , gdy pisać artykuła. Zdarzac się każdemu. To być dla mnie urocze.
Izrail (25) Łódź 29.10.2017 8:53
co to niby ma być niebinarność płciowa... ?
jacobsatan (25) Koszalin 28.10.2017 23:04
Co do Eastsiders - Van Hansis taki słodki ♥
jpxfrd (?) 28.10.2017 17:11
Mnie ta kampania reklamowa akurat śmieszy, bo ten pan nawet nie próbuje przypominać kobiety. No chyba, że transwestyci zazwyczaj właśnie tak wyglądają? :/
shingao (31) Szczecin 28.10.2017 16:06
14-letni Garrett poszedł do nauczycieli, którzy odesłali do dyrekcji, która napisał list.


Ja nie rozumieć. W polska język można?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
W tym tygodniu: co nas ominęło? Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku