logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
53
2
14

Warto być sobą (nie tylko w Halloween)

Zobaczcie uroczy spot

Dodano: 27.10.2017, Aktualizacja: 27.10.2017

Tak krytykowane u nas Halloween - to w USA przede wszystkim święto dla dzieciaków, które mają okazję przebrać się za swoich ulubionych komiksowo-filmowych bohaterów. W Internecie pojawił się uroczy spot, pokazujący, że zawsze warto być sobą, nieważne, czy jest się Batmanem, czy Wonder Woman.

Spot przygotowało Landwirth Legacy. Jak dowiadujemy się ze strony - firma została założona 3 lata tama przez Maxa Landwirtha, który chciał tworzyć klipy i spoty, pomagające innym.

Najnowsze dzieło pojawiło się na Twitterze - gdzie "podał je dalej" najpopularniejszy YouTuber LGBT, Tyler Oakley. Szybko więc zdobyło ogromną popularność.

O czym opowiada 2-minutowy spot? Mamy więc rodzinę z dwójką dzieci, chłopcem i dziewczynką. Przygotowania do Halloween trwają, w końcu dzieciaki mogą przebrać się za swoich ulubionych superbohaterów: Batmana i Wonder Woman. Nie będziemy spoilerować, zobaczcie sami.


(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (14)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
po_prostu_wariat (?) 30.10.2017 23:52
maxoku:
po_prostu_wariat:
Naprawdę nie wiesz co to jest? O.o Mickiewicza Dziadów cz. II nie czytałeś? My w podstawówce z tego przedstawienie robiliśmy.
Mickiewiczowe Dziady to już raczej liceum, ale i tak nic już z tego nie pamiętam lol. Bardziej od tego czym jest (co mogłem sprawdzić na wiki ;p) interesuje mnie czemu koliduje z czymkolwiek? Poza tym w temacie, które lekko dotyka halloween uskuteczniasz wojenkę pomiędzy obrządkami pogańskim i chrześcijańskim. I dla niektórych to właśnie chrześcijańskie święto będzie polskie jak dla naszych portalowych zatwardziałych katolików diega i brachio ;p. Po drugie napisałaś, że 'wypiera' jako czas teraźniejszy, gdzie powinnaś użyć przeszłego. Nawet za czasów Mickiewicza to już był raczej wymarły obyczaj. Nazwałaś również chrześcijańskie święto zachodnim co jest kolejnym błędem logicznym. Tym mianem często opisuje się obyczaje świeckie. Jak dla przykładu mikołaj, który nazywany jest przez diega skrzatem w czerwonym kubraczku czy wspomniana przez ciebie choinka. Zabobony? Być może, ale jest to jedyna tradycja, którą większość polaków zna, więc ja bym był na twoim miejscu zdecydowanie bardziej ostrożny w osądach. Więc wobec tych wielu błędów (którymi jestem zdumiony lol) nie dziw się, że nie zrozumiałem z marszu o co ci biegało ;p.

W Lo to masz raczej część trzecią Dziadów. Wiesz na te komentarze trzeba spojrzeć z lekkim przymrużeniem oka. Nie chodziło mi o jakąś wielce merytoryczną dyskusję tylko zwykłe zaznaczenie, że chrześcijanie bronią narzucania i prowadzania w świadomość społeczną zabawowej imprezy, bo koliduje to ze świętem które jest poważne smutne i zostało narzucone zwykłym mordem. Mówię, mimo to w niektórych rejonach Polski podobne zwyczaje dalej się kultywuje. Osobiście znam takich ludzi (chociaż są chrześcijanami to sama tradycja bardziej przypomina dziady niż chrześcijańską wersje).
W wojenki religijne bawić się nie zamierzam. Co lepsze chrześcijaństwo czy pogaństwo. Dla mnie religia to jeden... Faktycznie pogańskie zwyczaje wydają się mniej sztywne i przyjaźniejsze ale jeśli mam wybierać, przy tej paskudnej pogodzie sterczeć w kościele , a później na cmentarzu czy tylko sterczeć na cmentarzu i wywoływać duchy to wole sobie usiąść wygodnie w ciepłym domku i pooglądać wykłady Dawkinsa, Hawkinga czy Vetulaniego. Ewentualnie programy Derrena Browna, Penn & Teller czy pogromców mitów (Adam Savage jest z tzw. wojujących ateistów, taka ciekawostka).
maxoku (31) Radom 30.10.2017 18:00
po_prostu_wariat:
Naprawdę nie wiesz co to jest? O.o Mickiewicza Dziadów cz. II nie czytałeś? My w podstawówce z tego przedstawienie robiliśmy.
Mickiewiczowe Dziady to już raczej liceum, ale i tak nic już z tego nie pamiętam lol. Bardziej od tego czym jest (co mogłem sprawdzić na wiki ;p) interesuje mnie czemu koliduje z czymkolwiek? Poza tym w temacie, które lekko dotyka halloween uskuteczniasz wojenkę pomiędzy obrządkami pogańskim i chrześcijańskim. I dla niektórych to właśnie chrześcijańskie święto będzie polskie jak dla naszych portalowych zatwardziałych katolików diega i brachio ;p. Po drugie napisałaś, że 'wypiera' jako czas teraźniejszy, gdzie powinnaś użyć przeszłego. Nawet za czasów Mickiewicza to już był raczej wymarły obyczaj. Nazwałaś również chrześcijańskie święto zachodnim co jest kolejnym błędem logicznym. Tym mianem często opisuje się obyczaje świeckie. Jak dla przykładu mikołaj, który nazywany jest przez diega skrzatem w czerwonym kubraczku czy wspomniana przez ciebie choinka. Zabobony? Być może, ale jest to jedyna tradycja, którą większość polaków zna, więc ja bym był na twoim miejscu zdecydowanie bardziej ostrożny w osądach. Więc wobec tych wielu błędów (którymi jestem zdumiony lol) nie dziw się, że nie zrozumiałem z marszu o co ci biegało ;p.
po_prostu_wariat (?) 30.10.2017 1:29
Misia-:

Żeby zakwestionować to święto, jego sens potrzebna jest odrobina oleju w głowie ( czyli inteligencji) i wrażliwości.

Gdybym była matką nie pozwoliłabym swojemu dziecku przebierać w jakieś trupy, duchy czy inne potwory...
Nie potrafiłabym patrzeć ze spokojem na ukochane dziecko które jest ucharakteryzowane w BLIZNY i ma na sobie KREW.
Kościół katolicki nazywa Halloween kultem szatana... Jedno jest pewne czuję ZŁO i boję się tych przebierańców.

Wrażliwości... Pewnie nie pozwoliłabyś też chodzić dzieciom na drogę krzyżową. W haloween dzieci mają świadomość, że to zabawa, w drodze krzyżowej wszyscy mówią, że jest to śmiertelnie poważne. I przez 40 minut słucha się o cierpieniu itp.
"Nie potrafiłabym patrzeć ze spokojem na ukochane dziecko które jest ucharakteryzowane w BLIZNY i ma na sobie KREW.
Kościół katolicki nazywa Halloween kultem szatana... Jedno jest pewne czuję ZŁO i boję się tych przebierańców." https://www.youtube.com/watch?v=MKcf5qDTBak
Hipokryzja poziom: chrześcijanie.
po_prostu_wariat (?) 30.10.2017 1:17
maxoku:
po_prostu_wariat:
Czytaj ze zrozumieniem. Ja nie krytykuję haloween. Mam świadomość, że są innego dnia. Za to już dziady są pierwszego listopada i wszystkich świętych dość mocno z nimi koliduje.
To napisz coś o tych dziadach, bo nie rozumiem o co ci chodzi i czemu koliduje ze wszystkimi świętymi?

Naprawdę nie wiesz co to jest? O.o Mickiewicza Dziadów cz. II nie czytałeś? My w podstawówce z tego przedstawienie robiliśmy. W największym skrócie to jest obrządek polegający na wywoływaniu i goszczeniu duchów głównie zmarłych z rodziny ale nie tylko. Oczywiście wszystko odbywa się na cmentarzu. Zbierała się cała rodzina i szła wspólnie w miejsce pochówku przodków. Normalnie dawało się duchom jedzenie i picie, czasem drobne upominki. Poniekąd był to czas zadumy i szacunku dla zmarłych a poniekąd czas świętowania, że bliscy znów są razem z żywymi. Wszystko odbywało się 1 listopada, a nie tak jak haloween 31 października. Ten zwyczaj poniekąd przetrwał w niektórych regionach Polski, ale pod inną datą i bardzo okrojony. W tzw. święta wielkanocne ludzie spotykają się z rodziną i wspólnie, bardzo często z jedzeniem idą na groby zmarłych.
maxoku (31) Radom 29.10.2017 21:32
po_prostu_wariat:
Czytaj ze zrozumieniem. Ja nie krytykuję haloween. Mam świadomość, że są innego dnia. Za to już dziady są pierwszego listopada i wszystkich świętych dość mocno z nimi koliduje.
To napisz coś o tych dziadach, bo nie rozumiem o co ci chodzi i czemu koliduje ze wszystkimi świętymi?
Misia- (?) 29.10.2017 21:05
Dzieci w Polsce, które świętują Hallowen nazywają się często: Dżesikami, Pamelami, Brajanami, Alanami...Jestem zaskoczona tą amerykanizacją.
No cóż rodzice tych dzieci o dziwnych niepolskich imionach, pewnie nie widzą niczego złego w święcie Hallowen.
Żeby zakwestionować to święto, jego sens potrzebna jest odrobina oleju w głowie ( czyli inteligencji) i wrażliwości.

Gdybym była matką nie pozwoliłabym swojemu dziecku przebierać w jakieś trupy, duchy czy inne potwory...
Nie potrafiłabym patrzeć ze spokojem na ukochane dziecko które jest ucharakteryzowane w BLIZNY i ma na sobie KREW.
Kościół katolicki nazywa Halloween kultem szatana... Jedno jest pewne czuję ZŁO i boję się tych przebierańców.
po_prostu_wariat (?) 29.10.2017 8:59
@maxoku Jeszcze dawanie prezentów "na gwiazdkę" jest nowym pomysłem. Też przyszło z zachodu. Choinka podobnie. Z tym, że ten zwyczaj został jeszcze wcześniej zapożyczony od pogaństwa. Dawanie prezentów wymyślili protestanci bo nie uznają świętych więc mikołaj nie mógł ich dawać. A same święta bożego narodzenia to w rzeczywistości rzymskie saturnalia. Z kolei "komunia" i wino w obrzędach to kult Dionizosa. Ale i tak najwięcej chrześcijańskich zwyczajów to zapożyczenia ze starożytnego Egiptu. Z tych zwyczajów garściami czerpał też starożytny Rzym. Chrześcijaństwo nie ma swoich obrzędów. To mieszanka religii Mojżesza, Starożytnego Egiptu, Grecji, Rzymu okraszona dodatkami pogańskimi. Nawet zwyczaj wspólnej wieczerzy nie jest pomysłem chrześcijańskim. Nawet symbol ryby pochodzi z astrologi.
po_prostu_wariat (?) 29.10.2017 8:43
maxoku:
@po_prostu_wariat
Chyba po raz pierwszy muszę się z tobą nie zgodzić. Przypominam, że Halloween ma miejsce 31 października, a Wszystkich Świętych 1 listopada i jeszcze Dzień Zaduszny 2 listopada. Żadne "święto" na siebie nie nachodzi i sobie nie szkodzi. Nie widzę więc problemu, żeby obchodzić je wszystkie "na raz", jeśli ktoś chce. Ale takie stawianie sprawy jak wy to robicie rozumiem jako zmuszanie do obchodzenia religijnego święta i zakazywanie zabawy halloweenowej. A z tym to się nigdy nie zgodzę.

Czytaj ze zrozumieniem. Ja nie krytykuję haloween. Mam świadomość, że są innego dnia. Za to już dziady są pierwszego listopada i wszystkich świętych dość mocno z nimi koliduje. Przy okazji zaznaczam hipokryzję ludziom walczącym z haloween. To wszystkich świętych nie jest naszym świętem.
maxoku (31) Radom 28.10.2017 17:10
@po_prostu_wariat
Chyba po raz pierwszy muszę się z tobą nie zgodzić. Przypominam, że Halloween ma miejsce 31 października, a Wszystkich Świętych 1 listopada i jeszcze Dzień Zaduszny 2 listopada. Żadne "święto" na siebie nie nachodzi i sobie nie szkodzi. Nie widzę więc problemu, żeby obchodzić je wszystkie "na raz", jeśli ktoś chce. Ale takie stawianie sprawy jak wy to robicie rozumiem jako zmuszanie do obchodzenia religijnego święta i zakazywanie zabawy halloweenowej. A z tym to się nigdy nie zgodzę.
po_prostu_wariat (?) 28.10.2017 12:15
Podpis:
My Polacy mamy takie piękne święto 1 listopada, pełne zadumy...

Racja, mamy bardzo piękne tradycyjne polskie święto pełne zadumy, wspominania bliski i goszczenia ich posiłkiem w domach i na cmentarzach. Szkoda, że tak mało ludzi dzisiaj je kultywuje i woli te zachodnie zabobony które zachowują tylko niektóre elementy spłycając jego faktyczną istotę. A tak pięknie o tym święcie Mickiewicz pisał. Szkoda, że od jego czasów nic się nie zmieniło i dalej zachodnie "wszystkich świętych" wypiera nasze polskie Dziady.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran