logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
22
4

Kard. Sarah w Senacie: ideologia gender to forma kolonializmu

A homoseksualizm to "siła destrukcyjna"

Dodano: 26.10.2017, Aktualizacja: 26.10.2017

"Narzucanie ideologii gender Afryce to forma współczesnego kolonializmu" - mówił w poniedziałek w Warszawie prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, kard. Robert Sara. Słowa padły podczas V sesji kongresu Ruchu "Europa Christi", który odbył się pod hasłem "Polonia antemurale christianitatis" (łac. Polska przedmurzem chrześcijaństwa) - w Senacie RP.

Zdaniem hierarchy, który cieszy się coraz większą popularnością u naszej prawicy, instytucja rodziny jest w niebezpieczeństwie. "Zachód uważa, że ma prawo narzucać innym narodom swoją wizję rodziny. Chcę pokazać, w jaki sposób ideologa gender jest narzucana w Afryce. Jest to forma współczesnego kolonializmu" – zaznaczył.

Zaznaczył, że Afryka i Azja stały się swoistymi koloniami Zachodu. "Niemal wszystkie afrykańskie rządy zostały zmuszone do powołania ministerstw ds. równości płci, wprowadzające ideologię gender. Starają się narzucać innym kulturom swoje podejście, w tym również uznanie małżeństw homoseksualnych, które z perspektywy afrykańskiej są aberracją życia społecznego i rodzinnego" – podkreślił kard. Sarah. "Jest to działanie antydemokratyczne" – podsumował.

Dodał, że na promocję aborcji, eutanazji i antykoncepcji w Afryce przeznaczane są miliony dolarów, co - zdaniem hierarchy – ma na celu "zabicie ducha Afryki i zagarnięcie jej zasobów".

Kard. Sarah podkreślił, że homoseksualizm to "siła destrukcyjna", więc uznanie par homoseksualnych za rodzinę będzie "ciosem w tradycyjne pojęcie rodziny, która opiera się na związku kobiety i mężczyzny".

Na zakończenie powiedział, że tzw. ideologia gender próbuje stworzyć model rodziny z "przejawów rodzinnych tragedii – rodzin rozbitych, patchworkowych i homoseksualnych".

Wtórował mu senator Czesław Ryszka (PiS). Jego zdaniem - najważniejszym zadaniem państwa powinna być ochrona rodziny. Pierwotny kształt rodziny, rozumianej jako wspólnota ojca, matki i dzieci,  nie został ustanowiony przez żaden system prawny, ale "wyrósł razem z człowiekiem".

Jaskrawym przykładem kryzysu rodziny jest – wg niedługo - "przyzwolenie na adopcję dziecka przez pary homoseksualne". Przywołał słowa papieża Franciszka wypowiedziane w Tbilisi, że "trwa wojna w etapach, wojna z rodziną"

W międzynarodowym kongresie Ruchu "Europa Christi" (19-23.10), odbywającym się w Częstochowie, Łodzi i Warszawie, wzięło udział ok. 40 gości z różnych krajów, m.in. kard. Stanisław Dziwisz. Organizatorem wydarzenia jest powołany w lipcu 2016 r. Ruch "Europa Christi", którego ambicją jest odbudowanie chrześcijańskiego myślenia o Europie. Inicjatywa powstała z inspiracji ks. infułata Ireneusza Skubisia, honorowego redaktora naczelnego Tygodnika Katolickiego "Niedziela".

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
grzesioc (27) Berlin 30.10.2017 22:48
Dodał, że na promocję aborcji, eutanazji i antykoncepcji w Afryce przeznaczane są miliony dolarów...


A mi sie wydawalo ze antykoncepcja w tych krajach jest promowana ze wzgledu na braki w srodkach czystosci, zywnosci i wszedobylskim HIV/AIDS... jaki ja glupi bylem... fakt, lepiej by ten jakze szlachetny wirus znowu wymknal sie spod kontroli.. wiecej pogrzebow, wiecej kapsiury dla tej sekty..
bartekkamil (27) Warszawa 27.10.2017 4:41
Lepiej udawać, że lgbt nie ma, wśród księży to normalne, więc myślą że cały świat powinien milczeć na ten temat ........ kler swoją hipokryzją czasami przerasta nawet polityków
Jędzowata Jędza (?) 26.10.2017 23:06
Ciekawe, dlaczego dziwnie nie potępił wielkich korporacji - te to dopiero uskuteczniają kolonializm. Gdzieś czytałam, że może i te korpo wlewają w Afrykę 2 miliardy dolarów rocznie, ale co z tego, skoro zabiorą drugie tyle. W ogóle w żadnym kościele, bez względu na wyznanie, nie usłyszałam nigdy kazania potępiającego praktyki wielkich bogaczy tego świata. Cóż, moim zdaniem wracają czasy, kiedy ludzie naprawdę szukający Boga nie znajdą Go w oficjalnych kościołach. Ja od pewnego czasu nigdzie nie uczęszczam: jak nie nacjonalizm, fundamentalizm i homofobia, to manipulacja emocjami, jak nie manipulacja emocjami, to kreacjonizm młodoziemski i odrzucanie nauki, jak nie irracjonalizm, to teologia sukcesu, w myśl której każdy ma być zdrowy i bogaty. A chodzi o nic innego, jak mamienie tych biednych ludzi, żeby dawali na tacę...
shingao (31) Szczecin 26.10.2017 12:19
"Narzucanie ideologii gender Afryce to forma współczesnego kolonializmu"
(...) zdaniem hierarchy – ma na celu "zabicie ducha Afryki i zagarnięcie jej zasobów".

Chrystianizacja, narzucanie siłą swojej religii, to dopiero było wsparcie kolonizacji i zabicia ducha Afryki. Osoba reprezentująca interesy nieafrykańskiego państwa, Watykanu, powinna mieć w sobie mniej arogancji. Najgłośniej na LGBT narzekają w Afryce chrześcijańscy i islamistyczni szamani, a nie animistyczni.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kard. Sarah w Senacie: ideologia gender to forma kolonializmu Fot. Facebook, za: https://www.facebook.com/CardinalRobertSarah/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku